• Austrálie

• Nový Zéland

Thriller / Horor

USA, 2019, 96 min

Opět jsem naletěla. Zdejší zařazení do kolonky "horor" - hm, fakt ne. Spíš se jedná o mysteriózní thriller (možná s hororovými prvky?) aneb jak vypadá psychická porucha (asi schyzofrenie) z pohledu postiženého. Jako zajímavý béčkový počin - i když jedna z vedlejších postav si ten samý rok střihla i jednu z důležitých postav v novém Hellboyovi - ale jinak nic, co by mě zaujalo. Prosím zdejší adminy, aby zařazovali žánry svědomitě, protože podle žánru vyhledávám film, na který se chci podívat.(20.1.2020)

Film plný nesympatických, ošklivých lidí, kteří jsou ještě vyhnaní do nesnesitelnosti svými komplexy a problémy. Potřeboval bych, aby to bylo o trochu líp napsané nebo zahrané, nebo aby protagonista aspoň neměl ten 90s boyband účes. Mám teda rád horory, kdy se premisa, jež se jeví jako psychologická a uzamčená v hrdinova hlavě, promění ve fyzickou a externí), ale chtělo by to líp.(10.12.2019)

Thriller s hororovými prvky o mladíkovi, jemuž se zjevuje jeho imaginární kamarád z dětství, který ho nabádá ke špatnostem a postupně přebírá kontrolu nad jeho činy i nad jeho tělem. Standardnímu příběhu o vypořádávání se s vnitřními běsy ve stylu Jekylla a Hyda kralují slušné výkony neokoukaných herců a poměrně inovativní mytologie imaginárních přátel a démonů, jimiž jsou ovládáni (pravděpodobně lépe uchopená v knize, podle níž je snímek natočen). Poměrně rutinní režie vystačila na několik pozoruhodných scén, nicméně to hlavní, co by mělo šanci film udělat skutečně výrazným, není schopna dostatečně využít, kvůli čemuž snímek působí i přes několik zajímavých a neotřelých nápadů poněkud zapomenutelně.(5.10.2019)

• Flipnic-RE

Podobně jako nedávno Wounds, nevyužitej potenciál, od nikud nikam atd. Hlavně tam hrajou neskutečně nesympatičtí herci (hlavní hrdina a Daniel), kteří mě prostě srali od pohledu, nemohl jsem je vystát. Je zde pár drsnejch momentů, ale prostě to mě už fakt nijak dnes nezaujme. Hlavně mi přišlo, že film celou dobu netuší, kam se vyvine a co chce divákovi vlastně říct. Slabý ...(26.12.2019)

Za mne asi nejlepší letošní levné hororové indíčko (nepočítám taková ta "větší indíčka", co chodí normálně do kin, jako třeba Midsommar). Škoda že tomu na konci nějak divně spadne řetěz, protože zhruba až do posledních deseti minut je zaděláno na bezvýchodný, smutný, temný poprojekční pocit. Jenže pak se tvůrci rozhodnou ukázat o ždibínek víc, než co by asi vzhledem k financím bylo vhodné, a dojem stoprocentně seriózního snímku se trochu oslabí. Každopádně jsem rád, že se Mortimer film od filmu zlepšuje (já v něm výrazný příslib viděl už minule), přichází s originálními náměty, nebo je tedy alespoň adaptuje, a jsem zvědavý, s čím přijde příště.(29.11.2019)

• - V rozhovoru pro New York Post řekl Patrick Schwarzenegger, že se pro svou roli inspiroval u Nicolase Cage, protože je jeho velký fanoušek. I díky tomu byl rád, že spolupracuje s producenty, kteří natočili film Mandy (2018), ve kterém Nicolas Cage ztvárnil hlavní roli. (MadBigMax)