Snatchers

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 2019, 96 min

Podla mna Snatchers je podarena hororova sci-fi komedia,v ktorej si to mlada baba rozda s chalanom,ktory prisiel z Mexika a hned na druhy den je tehotna,samozrejme z nej doslova vystrelia mimozemstania,monstra,ktore vyzeraju hrozivo,nechyba krv,vtipne situacie a na nudu nedojde,kedze je stale nejaka akcia,pohoda,bavil som sa...:-)(1.4.2020)

Zábavná, Hororová / Sci-Fi blbůstka, alespoň do poloviny filmu. Pak to ztratilo šmrnc a já se začal pořádně nudit. Každopádně je to pěkně natočené, potvůrky se celkem povedly, sem tam dobré Gore a párkrát jsem se i pousmál. Potěší i pohledná Mary Nepi v hlavní roli, která mi připomínala jednu holku od nás z města. Na jedno zkouknutí je to fájn, viděl jsem už horší sračky, třeba odpadní Yoga Hosers, na který jsem si při sledování vzpomněl. (67. hodnocení)(5.4.2020)

Závan hororových komedií z osmdesátých let. Holka má první sex a ihned otěhotní. Na tom by nebylo nic tak nestandardního, kdyby se ovšem jen pouhý den od početí neocitla rázem v devátém měsíci a vaginou na druhý den nevytlačila jakési mimozemské zmetky, co svým obětem rádi obsazují temeno hlav a dělají díry do zátylků. Postižená studentka se spojí se školní šprtkou a společně se vydávají po horké stopě, která vede k mladíkovi ze školy, kterému (se) nerozvážně (od)dala, přičemž jeho cestovatelská vášeň za krásami Mexika má zřejmě původ v existenci neznámého tvora. Načež se rozjede přesně to, co bylo svého času k vidění v jednoduchých osmdesátkových hororových parodiích, ale také vážně-nevážně míněných hororech komediálního ražení té doby. Tomuto retro stylu je ve filmu uzpůsobeno téměř vše - od stylizovaného obsazení až po triky, které působí dojmem, že byly dělány prakticky a možná jsou i úmyslně nedokonalé. Tvůrčí dvojka Stephen Cedars a Benji Kleiman se ještě nestačila za svoji tvůrčí existenci tak úplně vyprofilovat a významněji se zapsat do diváckého povědomí. Činí tak až tímto snímkem, jenž má prakticky neznámé herce. Do popředí se sice derou dvě ústřední hrdinky, kterými jsou učiněné zjevy Mary Nepi a Gabrielle Elyse, ovšem silně pochybuji, že budou hojně obsazované i do jiných filmů jiných režisérů, neboť se u svých "tatínků objevitelů" cítí evidentně dobře a dokazují to, že hrají tak naprosto (d)efektně. A společnost jim dělají mnozí další herečtí kolegové, takže film neopomene ani typicky ploché charaktery, jakými jsou máma hlavní hrdinky, uvědomělý policista nebo staromládenecký učitel a samozřejmě parta studentů. Ovšem zajímavostí tento výčet postav zrovna moc neoplývá. Nejlépe se filmu daří, když je na scéně mimozemský druh a následná konfrontace s ním nabízí nemalou škálu bláznivého běsnění, které má komediální a hororovou šťávu. Doufal jsem v lepší eskalaci ve finálním zúčtování. Finále mně už tolik zábavné a odvázané nepřišlo. Ovšem coby upomínka zašlého stylu jedné éry je tenhle snímek plně kompetentním výtvorem. 8/10(8.4.2020)

• Morholt

Pokud jsou na scéně vetřelci, kteří vylezli z hlavní hrdinky, tak je to v pohodě. Autorská dvojice to natočila pěkně postaru, takže bez obvyklých digitálních obezliček a na své si přijdou i milovníci gore. Bohužel se vůbec nedaří mezihra. Komediální tón je sice všudypřítomný a herci mají potenciál, ale přetavit to v nějakou povedenou hlášku nebo gag se nepodařilo. Teenagerky nad tím možná zaplesají, ale já se zmůžu maximálně na 40%.(31.3.2020)

Holka se vyspí se svým bývalým klukem na kterého se v Mexiku přisál mimozemšťan a porodí dva mimozemšťany (ten druhý by ji nejspíše roztrhal na sračky, když byl tak velký, ale srát na to). Mezitím ty mimozemšťané chtějí ovládnout svět tak se je ta holka s bývalou/současnou kámoškou snaží zastavit. Po hororové stránce paráda jsou zde desítky mrtvých a i slušné gore holky jsou taky v poho a mimozemšťané taky ujdou. 80 procent(4.4.2020)