Alias (TV seriál)

Alias

Alias

Dobrodružný / Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 2001 - 2006, 73 h 30 min (Minutáž: 105x42 min)

Tvůrci:

J.J. Abrams

Jennifer Garner, Ron Rifkin, Kevin Weisman, Victor Garber, Carl Lumbly, Michael Vartan, David Anders, Merrin Dungey, Bradley Cooper, Mía Maestro, Lena Olin, Melissa George, Greg Grunberg, Terry O'Quinn, Rachel Nichols, Balthazar Getty, Amy Acker, Élodie Bouchez, Patricia Wettig, Amy Irving, James Handy, Amanda Foreman, Sarah Shahi, Ira Heiden, Peter Berg, Tyrees Allen, Gina Torres, Justin Theroux, Quentin Tarantino, Djimon Hounsou, Roger Moore, Jenette Goldstein, Faye Dunaway, Ethan Hawke, Christian Slater, Danny Trejo, David Carradine, Joey Slotnick, Griffin Dunne, Isabella Rossellini, Arnold Vosloo, Vivica A. Fox, David Cronenberg, Petra Wright, Ricky Gervais, Agnes Bruckner, James Kyson, Kevin Scott Allen, Derek Mears, Michael A. Goorjian, Erica Leerhsen, Ian Buchanan, Lindsey Haun, Rick Yune, Jason Segel, Derek de Lint, Angus Scrimm, Bonita Friedericy, Izabella Scorupco, Oleg Taktarov, Mark Ivanir, Michelle Forbes, James Lesure, Jamison Jones, Igor Žižikin, Pasha D. Lychnikoff, Leon Russom, Erik Jensen, Faran Tahir, Glenn Morshower, Sterling K. Brown, Ashlyn Sanchez, Alex Veadov, Patrick Bauchau, Michael Massee, Angus Macfadyen, Roger Lim, Annie Quinn, Keone Young, Johnny Trí Nguyễn, Clifton Collins Jr., Peter O'Meara, Cassie Jaye, Scott Adsit, Kevin Alejandro, Rowena King, Arthur Darbinyan, Al Sapienza, Ntare Guma Mbaho Mwine, Michael Des Barres, Marshall Manesh, Allen Evangelista, Stana Katic, Rutger Hauer, Vicki Davis, Chris Ellis, Scott Alan Smith, Mark Ryan, Peggy Lipton, Ahmed Best, Oz Perkins, Kevin Foster, Cosimo Fusco, Richard Lewis, Kelly Macdonald, Benny Urquidez, Corey Stoll, Richard Speight Jr., Tom Everett, Bob Clendenin, Julia Ling, Michele Morrow, Eddie Diaz, François Chau, Dato Bachtadze, JR Reed, Mariana Klaveno, Jordan-Claire Green, Stephen Spinella, Mark Humphrey, Kirk B.R. Woller, Tracy Middendorf, Ken Olin, Adrian R´Mante, Jeff Chase, Nico Cortez, Christopher Thornton, Vincent Riotta, Sonny Surowiec, Yuri Lowenthal, Arick Salmea, Toši Toda, Paul McCarthy-Boyington, Evan Helmuth, Christian Boeving, Loren Haynes, Francesco Quinn, Gary Carlos Cervantes, George Cheung, Leo Lee, Dimitri Diatchenko, Castulo Guerra, Rachel G. Fox, Damion Poitier, Julie Ann Emery, Alex Ball, Ed Brigadier, Benjamin Mouton, Iqbal Theba, Ron Bottitta, Duane Journey, Cotter Smith, Jennifer Hetrick, Scott Donovan, Jonathan Dixon, Robin Sachs, Ashley Cusato, Ray Laska, Endre Hules, Amrapali Ambegaokar, Adam Leadbeater, Hrach Titizian, Amy Aquino, Liam Kyle Sullivan, Del Zamora, Tristin Mays, Daniel Zacapa, Christian Stokes, Navid Negahban, John Aylward, José Zúñiga, Brannon Bates, Luis Antonio Ramos, Jay Huguley, Bernard White, William Morgan Sheppard, John Benjamin Hickey, Paul Ganus, Yves Bright, Timothy V. Murphy, Aengus James, Bryan Friday, Evan Parke, Carl Ciarfalio, Randall Park, Michael Ensign, Larry Cedar, Ravil Isjanov, Nick Jameson, Joseph Ruskin, Yvans Jourdain, Marsh Mokhtari, Marisol Nichols, Raymond Ma, Jamie McShane, Derrick O'Connor, Greta Sesheta, Victor McCay, Alejandro Furth, Roman Varshavsky, Michail Chmurov, Alexandr Kuzněcov, Robert Bailey Jr., James Warwick, Kristof Konrad, Kevin Mitnick, Dan Warner, Andy Gätjen, Hope Allen, Jim Pirri, Larry Sullivan, David Jean Thomas, Evan Arnold, Michelle Arthur, Ian Patrick Williams, Edward Atterton, Robert Symonds, Dennis A. Pratt, Eddie J. Fernandez, Adrian Sparks, Tom Kiesche, Dominic Comperatore, Michael Forest, Lynne Moody, Lindsey Ginter, Kevin McCorkle, Norbert Weisser, Joel Swetow, Richard Whiten, Nasser Faris, Jimmie F. Skaggs, Sônia Braga, Ron Yuan, Ozman Sirgood, David Lea, Peter J. Lucas, Daniel Faraldo, Jack Donner, Maurice Godin, François Guétary, Doug Kruse, Constance Brenneman, Michael Kenneth Williams, Lilyan Chauvin, Mark Gantt, Ming Lo, Scott Vance, Mark Aiken, Ken Feinberg, Yvonne Farrow, Ryan O'Quinn, Jason Klamm, Paul Michael, Nancy Dussault, John Balma, Geno Silva, Michael Yama, Burt Bulos, P. David Miller, John Koyama, William Wellman Jr., Javier Grajeda, Carole Gutierrez, Wolf Muser, Ben Bray, Anthony Molinari, Jeff Yagher, Mark Kelly, Ivo Nandi, Jack Axelrod, Greg Collins, Lou Volpe, Janet MacLachlan, Stephen Mendillo, James Carraway, Rob Benedict, Vladimir Skomarovsky, Jack Laufer, Mark Bramhall, Frank Hoyt Taylor, Bee-Be Smith, Kathe Mazur, Clayton Landey, Jerry O'Donnell, Gina Morelli, Jevgenij Lazarev, Ric Young, Philip Tan, Aharon Ipalé, J.J. Abrams, Elaine Kagan, Mark Rolston, Miguel Sandoval, Arabella Holzbog, Lori Heuring, John Hannah, Tobin Bell, Michael Halsey, Timothy Landfield, David St. James, Scott Paulin, Jennifer Tung, Allison Dean, James Lew, Lindsay Crouse, Edward Atterton (a.z.), Jeff Chase (a.z.), Gina Torres (a.z.), Tony Amendola, Kamala Lopez, Philippe Bergeron, Newell Alexander, Ivan Borodin, Stephen Davies, Courtney Gains, Olivia d'Abo, Eli Danker, Roy Werner, Jonathan Banks, Robert Joy, Kurt Fuller, Adam Alexi-Malle, Loren Avedon, Brad Greenquist, Ilia Volok, Jim Ward, Patricia Rae, Mark Bramhall (a.z.), Garret Sato, Bradley Cooper (a.z.), Erick Avari, Pruitt Taylor Vince, Richard Roundtree, Hector Atreyu Ruiz, Travis Aaron Wade, Merrin Dungey (a.z.), Lena Olin (a.z.), David S. Lee, Raymond J. Barry, Jenny Gago, Jimmy Bridges, Angela Bassett, Rick Overton, Sebastian Roché, Cliff De Young, Cullen Douglas, Diego Wallraff, Ulrich Thomsen, Elya Baskin, Joel Grey, Paul Ben-Victor, Rocco Sisto, Vladimir Maškov, Nestor Serrano, Michael McKean, Ori Pfeffer, Andrew Divoff, David Marshall Grant, Kevin Cooney, Caroline Goodall, Oleg Vidov, Jacob Witkin, Rhett Giles, Lina Patel, Nelson Mashita

Videl som iba 2 serie na Markíze,ale seriál ma na určitý čas úplne pohltil a sledoval som aj 5-6 časti za deň...Naozaj sa nestáva tak často, aby sa na televiznu obrazovku dostala inteligentná zábava, ktorá nesmrdí TV spracovaním...Je to svižné, výbušné a páči sa mi,že tvorcovia nemajú problém po určitom čase úplne zmeniť základné dejové línie a prekvapiť nás každý týždeň niečím novým(12.11.2005)

Tato serie mi i pres kvalitativne labilni latku a slusnou porci bizarnosti prirostla k srdci. Ma sve mouchy, o tom zadna, ale take sve klady. Cele to stoji a pada na Jennifer Garner, ktera zde obdivuhodne diktuje a na jeji chameleonske prevlecky se hezky diva. Mnohem vice, nez po nekolika dilech jiz tuctovite pusobici vysirkove akce, me bavilo napeti mezi Sydney a nevyzpytatelnym strategem-manipulatorem Arvinem Sloanem. Ta vecna otazka, zdali Arvin vi nebo nevi, mi ze serie prisla nejsilnejsim faktorem. Je skoda, ze se teto linie tvurci nedrzeli jeste o neco dele a dali radeji prednost nekdy dost prekombinovanym teoriim. Bavila me i chemie mezi postavami Sydney, Francie a Willa. Postavy se vubec povedly, krome Arvina treba IT specialista Marshall ci Sydney papa, blondaty padouch s tvari mimina Sark anebo az obdivuhodne spatne hrajici Michael Vaughn. Ke konci treti sezony uz serie pusobi spise usmevne, behem ctvrte pak mira fraskovitosti a WTF efektu dosahuje maxima. Pata sezona je prekvapive jedna velka jizda, ktera trochu sentimentalne oprasila skoro vsechny dulezite postavy. S trochu sarkasticky zvrhlym potesenim jsem se kralovsky bavij, jake neuveritelne idiotske zvraty scenariste stale a stale vymysleli. Zaverecny titulek pak byl dojemnou teckou... :)(1.6.2013)

Bez diskuzí jeden z nejlepších seriálů posledních let. Řemeslně na velmi vysoké úrovni (hlavně střih a skvělá hudba - jak původní od Michaela Giacchina, tak i různé převzaté skladby) a i dějově většinou hodně obstojné (i když dost slabších dílů by se samozřejmě taky našlo - především valná část čtvrté série je dost zbytečná). Tahle věc se navíc může pyšnit spoustou výborných postav, a to jak hlavních (Michael Vaughn, Jack Bristow, Arvin Sloane, Irina Děrevkovová), tak i epizodních, které jsou často obsazeny opravdu lahůdkově (Quentin Tarantino jako excentrický záporák, Ethan Hawke v dvojroli!). Kromě již zmiňované trochu slabší čtvrté série si všechny ostatní drží svoji poměrně vysoko nasazenou laťku, za úplně nejlepší považuji asi druhou a třetí. V páté sérii se naštěstí dostatečně důstojně uzavřou snad všechny klíčové dějové linie a osudy v podstatě všech důležitých postav. 1. série: 80 %, 2. - 3. série: 90 %, 4. série: 70 %, 5. série: 80 %(12.8.2007)

Tak jsem prave shledl posledni dil posledni serie a reknu vam, bude se mi stejskat. Aliasu muzete vycitat, ze je to vlastne brak. Ze to nema logiku. Ze to je prekmbinovany. A budete mit pravdu. A presto serial funguje tak, ze jsem se prakticky vubec nenudil. Takze THANK YOU FOR FIVE INCREDIBLE YEARS(5.6.2006)

Alias mě zase tak moc nenadchl. Jistě je to něco nového, ale na 24 to zdaleka nemá. Jennifer Garner u mě nebude nikdy dobrá herečka jako spíš pěkná herečka. Možná že za mé průměrné hodnocení může časově vynikající zařazení do programu naší komerční televice H@vna. Možná za to může i fakt, že jsem netušil jeden vynikající tah naší vaší televize, a sice zařazení dalšího dílu ihned po skončení toho prvního, čímž jsem přišel o jeden díl. Když se tak ohlížím, ano mé znechucení nad TV H@vna zde mohlo hrát roli. A nebo také ne. Podobné serály zde v CZ vždy chyběly. Já jen čekám až uvedou některý ze seriálů Lost či Prison Break. Podle ohlasů to jsou vynikající dílka, které bych neměl minout. Ale jak znám H@vna, seriál uvedou nejlépe po půlnoci. Alias si musím sehnat na DVD, abych jej mohl s čistým svědomím znovu ohodnotit. Třeba bude zážitek lepší než v TV. Uvidíme...(27.2.2006)

• - Jméno postavy herce Grega Grunberga je Eric Weiss. Erich Weiss je rodné jméno Harryho Houdiniho. (HellFire)

• - Jenna Fisher se ucházela o roli Sydney Bristow. Později prohlásila: „Řekli, že se jim líbil můj herecký projev, ale nebyla jsem dost sexy.“ (HellFire)

• - Když Sydney volají ze CIA, hlas v telefonu říkající „Joeyho pizza“ patří J.J. Abramsovi. (HellFire)