Alias (TV seriál)

Alias

Alias

Dobrodružný / Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 2001 - 2006, 73 h 30 min (Minutáž: 105x42 min)

Jennifer Garner, Michael Vartan, Ron Rifkin, Melissa George, David Anders, Victor Garber, Lena Olin, Peter Berg, Tyrees Allen, Gina Torres, Justin Theroux, Quentin Tarantino, Djimon Hounsou, Roger Moore, Terry O'Quinn, Jenette Goldstein, Faye Dunaway, Ethan Hawke, Carl Lumbly, Christian Slater, Danny Trejo, David Carradine, Joey Slotnick, Griffin Dunne, Isabella Rossellini, Arnold Vosloo, Vivica A. Fox, Mía Maestro, David Cronenberg, Petra Wright, Ricky Gervais, Agnes Bruckner, James Kyson, Kevin Scott Allen, Patricia Wettig, Derek Mears, Michael A. Goorjian, Bradley Cooper, Greg Grunberg, Erica Leerhsen, Élodie Bouchez, Ian Buchanan, Lindsey Haun, Rick Yune, Jason Segel, Derek de Lint, Rachel Nichols, Angus Scrimm, Bonita Friedericy, Izabella Scorupco, Oleg Taktarov, Balthazar Getty, Amy Acker, Mark Ivanir, Michelle Forbes, James Lesure, Jamison Jones, Igor Žižikin, Pasha D. Lychnikoff, Leon Russom, Erik Jensen, Faran Tahir, Glenn Morshower, Sarah Shahi, Sterling K. Brown, Ashlyn Sanchez, Alex Veadov, Patrick Bauchau, Michael Massee, Angus Macfadyen, Merrin Dungey, Roger Lim, Annie Quinn, Keone Young, Johnny Trí Nguyễn, Clifton Collins Jr., Peter O'Meara, Cassie Jaye, Scott Adsit, Kevin Alejandro, Rowena King, Arthur Darbinyan, Al Sapienza, Ntare Guma Mbaho Mwine, Michael Des Barres, Marshall Manesh, Allen Evangelista, Stana Katic, Amy Irving, Rutger Hauer, Vicki Davis, Chris Ellis, Scott Alan Smith, Mark Ryan, Peggy Lipton, Ahmed Best, Oz Perkins, Kevin Foster, Cosimo Fusco, Richard Lewis, Kelly Macdonald, Benny Urquidez, Corey Stoll, Richard Speight Jr., Tom Everett, Bob Clendenin, Julia Ling, Michele Morrow, Eddie Diaz, François Chau, Dato Bachtadze, JR Reed, Mariana Klaveno, Jordan-Claire Green, Stephen Spinella, Mark Humphrey, Kirk B.R. Woller, Tracy Middendorf, Ken Olin, Adrian R´Mante, Jeff Chase, Nico Cortez, Christopher Thornton, Vincent Riotta, Sonny Surowiec, Yuri Lowenthal, Arick Salmea, Toši Toda, Paul McCarthy-Boyington, Evan Helmuth, Christian Boeving, Loren Haynes, Francesco Quinn, Gary Carlos Cervantes, George Cheung, Leo Lee, Dimitri Diatchenko, Castulo Guerra, Rachel G. Fox, Damion Poitier, Julie Ann Emery, Alex Ball, Ed Brigadier, Benjamin Mouton, Iqbal Theba, Ron Bottitta, Duane Journey, Cotter Smith, Jennifer Hetrick, Scott Donovan, Jonathan Dixon, Robin Sachs, Ashley Cusato, Ray Laska, Amanda Foreman, Endre Hules, Amrapali Ambegaokar, Adam Leadbeater, Hrach Titizian, Amy Aquino, Liam Kyle Sullivan, Del Zamora, Tristin Mays, Daniel Zacapa, Christian Stokes, Navid Negahban, John Aylward, José Zúñiga, Brannon Bates, Luis Antonio Ramos, Jay Huguley, Bernard White, William Morgan Sheppard, John Benjamin Hickey, Paul Ganus, Kevin Weisman, Yves Bright, Timothy V. Murphy, Aengus James, Bryan Friday, Evan Parke, Carl Ciarfalio, Randall Park, Michael Ensign, Larry Cedar, Ravil Isjanov, Nick Jameson, Joseph Ruskin, Yvans Jourdain, Marsh Mokhtari, Marisol Nichols, Raymond Ma, Jamie McShane, Derrick O'Connor, Greta Sesheta, Victor McCay, Alejandro Furth, Roman Varshavsky, Michail Chmurov, Alexandr Kuzněcov, Robert Bailey Jr., James Warwick, Kristof Konrad, Kevin Mitnick, Dan Warner, Andy Gätjen, Hope Allen, Jim Pirri, Larry Sullivan, David Jean Thomas, Evan Arnold, Michelle Arthur, Ian Patrick Williams, Edward Atterton, Robert Symonds, Dennis A. Pratt, Eddie J. Fernandez, Adrian Sparks, Tom Kiesche, Dominic Comperatore, Michael Forest, Lynne Moody, Lindsey Ginter, Kevin McCorkle, Norbert Weisser, Joel Swetow, Richard Whiten, Nasser Faris, Jimmie F. Skaggs, Sonia Braga, Ron Yuan, Ozman Sirgood, David Lea, Peter J. Lucas, Daniel Faraldo, Jack Donner, Maurice Godin, François Guétary, Doug Kruse, Constance Brenneman, Michael Kenneth Williams, Lilyan Chauvin, Mark Gantt, Ming Lo, Scott Vance, Mark Aiken, Ken Feinberg, Yvonne Farrow, Ryan O'Quinn, Jason Klamm, Paul Michael, Nancy Dussault, John Balma, Geno Silva, Michael Yama, Burt Bulos, P. David Miller, John Koyama, William Wellman Jr., Javier Grajeda, Carole Gutierrez, Wolf Muser, Ben Bray, Anthony Molinari, Jeff Yagher, Mark Kelly, Ivo Nandi, Jack Axelrod, Greg Collins, Lou Volpe, Janet MacLachlan, Stephen Mendillo, James Carraway, Rob Benedict, Vladimir Skomarovsky, Jack Laufer, Mark Bramhall, Frank Hoyt Taylor, Bee-Be Smith, Kathe Mazur

Krása. Jenn Garner je poprvé opravdu hezkou holkou z Ameriky a zahodila převlek Elektry z jejího spinoff-u i původního Daredevila. Konečně !!! J. J . Abrams jako další scenáristický pánbůh, který zachraňuje kvalitu amerických seriálů a občas si zkusí i režisérskou stoličku, která mu svědčí víc než se dalo čekat. Pokud nesledujete seriál od začátku přijdete opravdu o mnoho. Nejsou to jen maličké vtípky, které přiletí ze strany vynálezce, ale také přerod všech ppostav, které se po 5 sezon vyvíjejí. Jako věrný fanoušek, který dokončil všech pět sezon a nelitoval vůbec ničeho, můžu pouze doporučit, ale nečekejte čistou špionážní akci. Zde jde o víc. Akce se míchá s psychologií, s mystikou, se sci-fi. Je tu vše co dnešního diváka může zajímat, ale i odradit. Pro mě osobně jde o jeden z nejlepší seriál posledních 10 let, který na poli Jednu dobu vládla ER a Chicago Hope, ale teď je čas dětí J.J. Abramse. První dvě série vysílala televize AXN a Nova. Nova nepochopila potenciál seriálu(bohužel vzhledem ke gramotnosti našeho národa sledujícího Rodinná pouta to možná i chápu) a vysílala ho hluboko v noci. Pekelný zvrat na konci druhé série je opravdu jen pro labužníky. Kdo se časovém skoku dokáže nepodívat na další díly opravdu je ztracený případ. Seriál perfektně v každé sérii graduje a nabírá nové a nové otáčky mnoha směry. Z hrdinů se stávají záporáci, ze záporáků hrdinové. Všemu stojí jedna studentka, kterou před 500ty lety vynálezce Milo Rambaldi označil jako "Tu, která svou silou zničí vše....". PS: musím se smát, když milovníci Lost-u vidí ve svém seriál něco geniálního a originálního. Všechny fígle si JJ odzkoušel právě na Aliasu(a to nemluvím o MI3, který je doslova dražší díl seriálu Alias s jiným hlavním hrdinou).(5.1.2006)

J. J. Abrams mě vždy překvapí! ... Seriál sice začínám sledovat až po jeho M-I:3 a (stále nepřekonatelných) 3 řadách ZTRACENÝCH, ale ani zde mě nazklamal! ... Spojte Jamese Bonda, Mission Impossible a Lovce pokladů říznuté trochou (jak jinak) sci-fi obohacené ženskou představitelkou a máte tu vážně cool seriál. Jako celek je vážně úchvatný a těch 5* přeci jen dám - i navzdory první polovině 4. série, což byl silně rušivý element (u prvního dílu 4. série jsem vážně jen kroutil hlavou a "smál se", dalšími díly se to jen zbytečně - bez souvislosti s hlavním námětem a myšlenkou - natahovalo)!(29.12.2007)

Poslední dobou k nám konečně dorážejí opravdové seriálové skvosty, ať je to série CSI nebo právě Alias, máte konečně jistotu, že se bude na co dívat. Rozhodně musím pochválit tvůrce za mistrný střih, bezvadný scénář a ještě lepší herecké výkony. Díl s hostujícím Quentinem Tarantinem se velice vydařil, ale ani ostatní za ním nezaostávají. Tvůrci vsadily na poněkud telenovelovský dramatický konec, který vás připoutá do křesla a přinutí nahlas si zaklít, vžyť příště budete muset sledovat znovu a pokud o díl přijdete, bude to asi velká smůla... Nejhorší je však to čekání mezi jednotlivými epozodami.(15.2.2006)

Bez diskuzí jeden z nejlepších seriálů posledních let. Řemeslně na velmi vysoké úrovni (hlavně střih a skvělá hudba - jak původní od Michaela Giacchina, tak i různé převzaté skladby) a i dějově většinou hodně obstojné (i když dost slabších dílů by se samozřejmě taky našlo - především valná část čtvrté série je dost zbytečná). Tahle věc se navíc může pyšnit spoustou výborných postav, a to jak hlavních (Michael Vaughn, Jack Bristow, Arvin Sloane, Irina Děrevkovová), tak i epizodních, které jsou často obsazeny opravdu lahůdkově (Quentin Tarantino jako excentrický záporák, Ethan Hawke v dvojroli!). Kromě již zmiňované trochu slabší čtvrté série si všechny ostatní drží svoji poměrně vysoko nasazenou laťku, za úplně nejlepší považuji asi druhou a třetí. V páté sérii se naštěstí dostatečně důstojně uzavřou snad všechny klíčové dějové linie a osudy v podstatě všech důležitých postav. 1. série: 80 %, 2. - 3. série: 90 %, 4. série: 70 %, 5. série: 80 %(12.8.2007)

Soundtrack Michael Giacchino: 1. Main Title ,2. Dissolved ,3. Red Hair Is Better ,4. Spanish Heist ,5. Double Life ,6. Tunisia ,7. In the Garden ,8. Looking for a Man ,9. Anna Shows Up ,10. Home Movies ,11. On to Paris ,12. Page 47 ,13. The Prophecy ,14. Badenweiler ,15. Arvin at the Poles ,16. Sleeping Beauty ,17. Blow'd Up ,18. It's Not the C.I.A. ,19. Oh My God!!!! ,20. The Tooth Doctor ,21. It Was Anna ,22. Wet Suits ,23. Ball Buster ,24. The End? ,25. Bristow & Bristow ,26. SD-6 Dance Party ,(10.5.2011)

• - Každá paruka pro Sydney stála 5,000 dolarů. Některé byly používány vícekrát, ale obecně se pro každou epizodu pořizovala nová. (HellFire)

• - Pilot k seriálu obsahuje hodně odkazů na film Lola běží o život (1998). (HellFire)

• - Roku 2004 byl Jack Bristow dosazen na 29. místo mezi 50 Nejlepšími televizními otci všech dob. (HellFire)