Alias (TV seriál)

Alias

Alias

Dobrodružný / Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 2001 - 2006, 73 h 30 min (Minutáž: 105x42 min)

Jennifer Garner, Michael Vartan, Ron Rifkin, Melissa George, David Anders, Victor Garber, Lena Olin, Peter Berg, Tyrees Allen, Gina Torres, Justin Theroux, Quentin Tarantino, Djimon Hounsou, Roger Moore, Terry O'Quinn, Jenette Goldstein, Faye Dunaway, Ethan Hawke, Carl Lumbly, Christian Slater, Danny Trejo, David Carradine, Joey Slotnick, Griffin Dunne, Isabella Rossellini, Arnold Vosloo, Vivica A. Fox, Mía Maestro, David Cronenberg, Petra Wright, Ricky Gervais, Agnes Bruckner, James Kyson, Kevin Scott Allen, Patricia Wettig, Derek Mears, Michael A. Goorjian, Bradley Cooper, Greg Grunberg, Erica Leerhsen, Élodie Bouchez, Ian Buchanan, Lindsey Haun, Rick Yune, Jason Segel, Derek de Lint, Rachel Nichols, Angus Scrimm, Bonita Friedericy, Izabella Scorupco, Oleg Taktarov, Balthazar Getty, Amy Acker, Mark Ivanir, Michelle Forbes, James Lesure, Jamison Jones, Igor Žižikin, Pasha D. Lychnikoff, Leon Russom, Erik Jensen, Faran Tahir, Glenn Morshower, Sarah Shahi, Sterling K. Brown, Ashlyn Sanchez, Alex Veadov, Patrick Bauchau, Michael Massee, Angus Macfadyen, Merrin Dungey, Roger Lim, Annie Quinn, Keone Young, Johnny Trí Nguyễn, Clifton Collins Jr., Peter O'Meara, Cassie Jaye, Scott Adsit, Kevin Alejandro, Rowena King, Arthur Darbinyan, Al Sapienza, Ntare Mwine, Michael Des Barres, Marshall Manesh, Allen Evangelista, Stana Katic, Amy Irving, Rutger Hauer, Vicki Davis, Chris Ellis, Scott Alan Smith, Mark Ryan, Peggy Lipton, Ahmed Best, Oz Perkins, Kevin Foster, Cosimo Fusco, Richard Lewis, Kelly Macdonald, Benny Urquidez, Corey Stoll, Richard Speight Jr., Tom Everett, Bob Clendenin, Julia Ling, Michele Morrow, Eddie Diaz, François Chau, Dato Bachtadze, JR Reed, Mariana Klaveno, Jordan-Claire Green, Stephen Spinella, Mark Humphrey, Kirk B.R. Woller, Tracy Middendorf, Ken Olin, Adrian R´Mante, Jeff Chase, Nico Cortez, Christopher Thornton, Vincent Riotta, Sonny Surowiec, Yuri Lowenthal, Arick Salmea, Toši Toda, Paul McCarthy-Boyington, Evan Helmuth, Christian Boeving, Loren Haynes, Francesco Quinn, Gary Carlos Cervantes, George Cheung, Leo Lee, Dimitri Diatchenko, Castulo Guerra, Rachel G. Fox, Damion Poitier, Julie Ann Emery, Alex Ball, Ed Brigadier, Benjamin Mouton, Iqbal Theba, Ron Bottitta, Duane Journey, Cotter Smith, Jennifer Hetrick, Scott Donovan, Jonathan Dixon, Robin Sachs, Ashley Cusato, Ray Laska, Amanda Foreman, Endre Hules, Amrapali Ambegaokar, Adam Leadbeater, Hrach Titizian, Amy Aquino, Liam Kyle Sullivan, Del Zamora, Tristin Mays, Daniel Zacapa, Christian Stokes, Navid Negahban, John Aylward, José Zúñiga, Brannon Bates, Luis Antonio Ramos, Jay Huguley, Bernard White, William Morgan Sheppard, John Benjamin Hickey, Paul Ganus, Kevin Weisman, Yves Bright, Timothy V. Murphy, Aengus James, Bryan Friday, Evan Parke, Carl Ciarfalio, Randall Park, Michael Ensign, Larry Cedar, Ravil Isjanov, Nick Jameson, Joseph Ruskin, Yvans Jourdain, Marsh Mokhtari, Marisol Nichols, Raymond Ma, Jamie McShane, Derrick O'Connor, Greta Sesheta, Victor McCay, Alejandro Furth, Roman Varshavsky, Michail Chmurov, Alexandr Kuzněcov, Robert Bailey Jr., James Warwick, Kristof Konrad, Kevin Mitnick, Dan Warner, Andy Gätjen, Hope Allen, Jim Pirri, Larry Sullivan, David Jean Thomas, Evan Arnold, Michelle Arthur, Ian Patrick Williams, Edward Atterton, Robert Symonds, Dennis A. Pratt, Eddie J. Fernandez, Adrian Sparks, Tom Kiesche, Dominic Comperatore, Michael Forest, Lynne Moody, Lindsey Ginter, Kevin McCorkle, Norbert Weisser, Joel Swetow, Richard Whiten, Nasser Faris, Jimmie F. Skaggs, Sonia Braga, Ron Yuan, Ozman Sirgood, David Lea, Peter J. Lucas, Daniel Faraldo, Jack Donner, Maurice Godin, François Guétary, Doug Kruse, Constance Brenneman, Michael Kenneth Williams, Lilyan Chauvin, Mark Gantt, Ming Lo, Scott Vance, Mark Aiken, Ken Feinberg, Yvonne Farrow, Ryan O'Quinn, Jason Klamm, Paul Michael, Nancy Dussault, John Balma, Geno Silva, Michael Yama, Burt Bulos, P. David Miller, John Koyama, William Wellman Jr., Javier Grajeda, Carole Gutierrez, Wolf Muser, Ben Bray, Anthony Molinari, Jeff Yagher, Mark Kelly, Ivo Nandi, Jack Axelrod, Greg Collins, Lou Volpe, Janet MacLachlan, Stephen Mendillo, James Carraway, Rob Benedict, Vladimir Skomarovsky, Jack Laufer, Mark Bramhall

Zprvu velmi chytlavá záležitost, kvůli které jsem neváhal ponocovat a dost jsem jí hltal. S přibývajícími díly a zejména sériemi se ale vršily stále méně pravděpodobné a sobě podobné zápletky, které vrhly seriál do průměru. To je případ nejednoho seriálu. Platí zde prosté "méně je někdy více" a jde o dan za komerční úspěch, kdy už v podstatě seriály nejsou psány v uzavřeném celku, ale podle sledovanolsti jsou libovolně natahovány. Žel to málokterý team autorů ustojí...(18.2.2008)

• Paldini

Jsem celkem nešťastný, že jsem se díval na první dvě části, a to z důvodu, že jsem podle zdejších komentářů očekával naprostou bombu a viděl jsem trapárnu s několika klišé (potrhlý vědec ve službách tajné organizace, přestříhávání drátků u bomby) a mnoha nesmysly např. pistole, která střílí za roh ve scéně, kdy hlavní hrdinka vběhne do výtahu kolem ní lítají kulky a přitom střelci teprve přibíhají zpoza rohu, supertajná organizace, o které nesmí nikdo vědět má nabouchaného liftboye ve výtahu v normálním mrakodrapu a vůbec chování tajných služeb je nějaké takové naivní. Herci jsou vesměs velmi nesympatičtí až na onoho zbrklého vědce a na jakéhosi psychologa tajné organizace, který je mi sympatický jen tím, že ho hraje Angus Scrimm. Takže mé neštěstí spočívá v tom, zda dát seriálu ještě šanci nebo to bude ztráta času. Zatím nehodnotím.----------Po dvou dodívaných sezónách musím přiznat, že mě seriál i přes hromadu hloupostí a nelogičností chytil pomyslným drápkem. Nicméně, nehodnotím, protože jsem se zatím nedočkal smysluplného uzavření hlavní dějové linky.(3.1.2006)

• danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 59. ročník (za rok) 2001 - *Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Jennifer Garner + nominace (4) - 59. ročník 2001 - Nejlepší seriál (drama), 60. ročník 2002, 61. ročník 2003, 62. ročník 2004 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Jennifer Garner(12.3.2009)

Slabé 3*.Nudný špionážny seriál v ktorom agenti dokážu to, že sú skoro v každom dieli odhalení a musia utekať :-) keby tam nebola mystická a scifi dejová línia s Rambaldim tak už sa na to dávno vykašlem. Tvorcovia dokonca dosiahli to, že som začal držať palce všetkým "bad guys" iba preto, lebo časom sa hlavné kladné postavy stali doslova otravnými okrem Jacka Bristowa, Dixona a Marshalla. Kto ako tak rozmýšľal v seriáli inteligentne a logicky boli už spomínaní "bad guys" z ktorích podľa mňa bol naj Ricky Gervais ako Daniel Ryan - výrobca nedeaktivovateľlných bômb, škoda že sa objavil len v jednej časti. Pekne zahrala svoju mrchu aj Amy Acker. Potešili aj gueststars ako Quentin Tarantino, Christian Slater, John Hannah, Peter Berg, Isabella Rossellini, Lenya Olin, Tobin Bell a ďalší. A Jennifer Garner sa za 5 rokov naučila dôveryhodne zahrať iba zamračenú.(3.6.2008)

Alias mě zase tak moc nenadchl. Jistě je to něco nového, ale na 24 to zdaleka nemá. Jennifer Garner u mě nebude nikdy dobrá herečka jako spíš pěkná herečka. Možná že za mé průměrné hodnocení může časově vynikající zařazení do programu naší komerční televice H@vna. Možná za to může i fakt, že jsem netušil jeden vynikající tah naší vaší televize, a sice zařazení dalšího dílu ihned po skončení toho prvního, čímž jsem přišel o jeden díl. Když se tak ohlížím, ano mé znechucení nad TV H@vna zde mohlo hrát roli. A nebo také ne. Podobné serály zde v CZ vždy chyběly. Já jen čekám až uvedou některý ze seriálů Lost či Prison Break. Podle ohlasů to jsou vynikající dílka, které bych neměl minout. Ale jak znám H@vna, seriál uvedou nejlépe po půlnoci. Alias si musím sehnat na DVD, abych jej mohl s čistým svědomím znovu ohodnotit. Třeba bude zážitek lepší než v TV. Uvidíme...(27.2.2006)

• - Jenna Fisher se ucházela o roli Sydney Bristow. Později prohlásila: „Řekli, že se jim líbil můj herecký projev, ale nebyla jsem dost sexy.“ (HellFire)

• - Roku 2008 zvolen časopisem "Empire" jako 35. Nejlepší seriál všech dob. (HellFire)

• - J.J. Abrams napsal a složil úvodní znělku. (HellFire)