Alias (TV seriál)

Alias

Alias

Dobrodružný / Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 2001, 105x42 min

Jennifer Garner, Michael Vartan, Ron Rifkin, Melissa George, David Anders, Victor Garber, Lena Olin, Peter Berg, Tyrees Allen, Gina Torres, Justin Theroux, Quentin Tarantino, Djimon Hounsou, Roger Moore, Terry O'Quinn, Jenette Goldstein, Faye Dunaway, Ethan Hawke, Carl Lumbly, Christian Slater, Danny Trejo, David Carradine, Joey Slotnick, Griffin Dunne, Isabella Rossellini, Arnold Vosloo, Vivica A. Fox, Mía Maestro, David Cronenberg, Petra Wright, Ricky Gervais, Agnes Bruckner, James Kyson, Kevin Scott Allen, Patricia Wettig, Derek Mears, Michael A. Goorjian, Bradley Cooper, Greg Grunberg, Erica Leerhsen, Élodie Bouchez, Ian Buchanan, Lindsey Haun, Rick Yune, Jason Segel, Derek de Lint, Rachel Nichols, Angus Scrimm, Bonita Friedericy, Izabella Scorupco, Oleg Taktarov, Balthazar Getty, Amy Acker, Mark Ivanir, Michelle Forbes, James Lesure, Jamison Jones, Igor Jijikine, Pasha D. Lychnikoff, Leon Russom, Erik Jensen, Faran Tahir, Glenn Morshower, Sarah Shahi, Sterling K. Brown, Ashlyn Sanchez, Alex Veadov, Patrick Bauchau, Michael Massee, Angus Macfadyen, Merrin Dungey, Roger Lim, Annie Quinn, Keone Young, Johnny Trí Nguyễn, Clifton Collins Jr., Peter O'Meara, Cassie Jaye, Scott Adsit, Kevin Alejandro, Rowena King, Arthur Darbinyan, Al Sapienza, Ntare Mwine, Michael Des Barres, Marshall Manesh, Allen Evangelista, Stana Katic, Amy Irving, Rutger Hauer, Vicki Davis, Chris Ellis, Scott Alan Smith, Mark Ryan, Peggy Lipton, Ahmed Best, Oz Perkins, Kevin Foster, Cosimo Fusco, Richard Lewis, Kelly Macdonald, Benny Urquidez, Corey Stoll, Richard Speight Jr., Tom Everett, Bob Clendenin, Julia Ling, Michele Morrow, Eddie Diaz, François Chau, Dato Bachtadze, JR Reed, Mariana Klaveno, Jordan-Claire Green, Stephen Spinella, Mark Humphrey, Kirk B.R. Woller, Tracy Middendorf, Ken Olin, Adrian R´Mante, Jeff Chase, Nico Cortez, Christopher Thornton, Vincent Riotta, Sonny Surowiec, Yuri Lowenthal, Arick Salmea, Toši Toda, Paul McCarthy-Boyington, Evan Helmuth, Christian Boeving, Loren Haynes, Francesco Quinn, Gary Carlos Cervantes, George Cheung, Leo Lee, Dimitri Diatchenko, Castulo Guerra, Rachel G. Fox, Damion Poitier, Julie Ann Emery, Alex Ball, Ed Brigadier, Benjamin Mouton, Iqbal Theba, Ron Bottitta, Duane Journey, Cotter Smith, Jennifer Hetrick, Scott Donovan, Jonathan Dixon, Robin Sachs, Ashley Cusato, Ray Laska, Amanda Foreman, Endre Hules, Amrapali Ambegaokar, Adam Leadbeater, Hrach Titizian, Amy Aquino, Liam Kyle Sullivan, Del Zamora, Tristin Mays, Daniel Zacapa, Christian Stokes, Navid Negahban, John Aylward, José Zúñiga, Brannon Bates, Luis Antonio Ramos, Jay Huguley, Bernard White, William Morgan Sheppard, John Benjamin Hickey, Paul Ganus, Kevin Weisman, Yves Bright, Timothy V. Murphy, Aengus James, Bryan Friday, Evan Parke, Carl Ciarfalio, Randall Park, Michael Ensign, Larry Cedar, Ravil Isjanov, Nick Jameson, Joseph Ruskin, Yvans Jourdain, Marsh Mokhtari, Marisol Nichols, Raymond Ma, Jamie McShane, Derrick O'Connor, Greta Sesheta, Victor McCay, Alejandro Furth, Roman Varshavsky, Michail Chmurov, Alexandr Kuzněcov, Robert Bailey Jr., James Warwick, Kristof Konrad, Kevin Mitnick, Dan Warner, Andy Gätjen, Hope Allen, Jim Pirri, Larry Sullivan, David Jean Thomas, Evan Arnold, Michelle Arthur, Ian Patrick Williams, Edward Atterton, Robert Symonds, Dennis A. Pratt, Eddie J. Fernandez, Adrian Sparks, Tom Kiesche, Dominic Comperatore, Michael Forest, Lynne Moody, Lindsey Ginter, Kevin McCorkle, Norbert Weisser, Joel Swetow, Richard Whiten, Nasser Faris, Jimmie F. Skaggs, Sonia Braga, Ron Yuan, Ozman Sirgood, David Lea, Peter J. Lucas, Daniel Faraldo, Jack Donner, Maurice Godin, François Guétary, Doug Kruse, Constance Brenneman, Michael Kenneth Williams, Lilyan Chauvin, Mark Gantt, Ming Lo, Scott Vance, Mark Aiken, Ken Feinberg, Yvonne Farrow, Ryan O'Quinn, Jason Klamm, Paul Michael, Nancy Dussault, John Balma, Geno Silva, Michael Yama, Burt Bulos, P. David Miller, John Koyama, William Wellman Jr., Javier Grajeda, Carole Gutierrez, Wolf Muser, Ben Bray, Anthony Molinari, Jeff Yagher, Mark Kelly, Ivo Nandi, Jack Axelrod, Greg Collins, Lou Volpe, Janet MacLachlan, Stephen Mendillo, James Carraway, Rob Benedict, Vladimir Skomarovsky
  • danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 59. ročník (za rok) 2001 - *Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Jennifer Garner + nominace (4) - 59. ročník 2001 - Nejlepší seriál (drama), 60. ročník 2002, 61. ročník 2003, 62. ročník 2004 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Jennifer Garner(12.3.2009)

Soundtrack Michael Giacchino: 1. Main Title ,2. Dissolved ,3. Red Hair Is Better ,4. Spanish Heist ,5. Double Life ,6. Tunisia ,7. In the Garden ,8. Looking for a Man ,9. Anna Shows Up ,10. Home Movies ,11. On to Paris ,12. Page 47 ,13. The Prophecy ,14. Badenweiler ,15. Arvin at the Poles ,16. Sleeping Beauty ,17. Blow'd Up ,18. It's Not the C.I.A. ,19. Oh My God!!!! ,20. The Tooth Doctor ,21. It Was Anna ,22. Wet Suits ,23. Ball Buster ,24. The End? ,25. Bristow & Bristow ,26. SD-6 Dance Party ,(10.5.2011)

seriál, který měl na plné hodnocení. Bohužel stejně jako další Abramsovy seriály, jeho scénaristé nedokázali udržet dech s tempem seriálu, jaké vytvořilo. Jak už tady bylo zmíněno, bez dvou posledních sezon by se seriál obešel, nebo by mohli natočeny lépe. Co je trochu škoda je hlavní téma a zápletka kolem geniuse Rambaldiho byla vcelku ostrouhana na minimum. Respektive divákovi se řeklo co potřeboval a ostatní se nechalo vyset ve vzduchu. A tak zatímco v Lostu a v Fringe na tomto viditelně zapracovali, Alias byl z větší části řežba nepřátel. Bohužel navíc než 4* to nebude(17.6.2012)

• Ydrosten

Chtěl jsem vědět co přesně ten RAMBALDI vlastně vyrobil, takže jsem trpělivě čekal. Když jsem se ani ve 3 sérii nedočkal odhalení, na nějaké další sledování jsem se vykašla. Šlo mi jen o záhdu. Kdych chtěl čumět nějaké herečce na prdel a za výstřih, pustím si jiný typ pořadu. Kdo tady hodnotil seriál jako super špionskou jízdu, je asi slepej , protože každý díl byl nudný a stejný jako předchozí. Za neodhalení tajemství které tahaly přes 3 série ( a pořád nedotáhly k rozuzlení ) dávám 1 hvězdu. ::::: Tento seriál, se ve své době postaral o to, že nesnáším všechny seriály které si hrají na nějaké tajemství ( Ztraceni, Hranice nemožného, Flashforward, Terra nova, a dalších pár počinů )(8.12.2014)

Zprvu velmi chytlavá záležitost, kvůli které jsem neváhal ponocovat a dost jsem jí hltal. S přibývajícími díly a zejména sériemi se ale vršily stále méně pravděpodobné a sobě podobné zápletky, které vrhly seriál do průměru. To je případ nejednoho seriálu. Platí zde prosté "méně je někdy více" a jde o dan za komerční úspěch, kdy už v podstatě seriály nejsou psány v uzavřeném celku, ale podle sledovanolsti jsou libovolně natahovány. Žel to málokterý team autorů ustojí...(18.2.2008)

• - V piatej sérii sa Jennifer Garner stala scenáristkou a producentkou niekoľkých epizód. (martin1m2)

• - Ve třetí sezóně, kdy Sydney uvidí své jméno na desce se seznamem zesnulých agentů, jméno hned pod jejím je Scott Chambliss. Scott Chambliss je produkční návrhář seriálu. (HellFire)

• - Jennifer Garner před konkurzem tři měsíce trénovala taekwondo, aby získala hlavní roli Sydney. (Roman.Ticka)