Tajemství maloměsta

• Kanada Nowhere (více)

Těsně poté, co se matka se svou dospívající dcerou Sarah přestěhují do malého města, se nejhorší noční můra každého rodiče stane skutečností. Dcera beze stopy zmizí. Šerif má Sarah za zlodějku i alkoholičku a do hledání se zrovna nehrne. Zoufalá matka tak musí pátrat na vlastní pěst... (TV Prima)

sochoking

Na film som sa nechal zlákať jeho názvom. Mám totiž v obľube filmy z vidlákova, kde každý pozná každého a o každom vie, čo žral na večeru a ktoru rukou si ráno utrel riť na hajzli. Tiež plagát k filmu vyzeral príťažlivo. Od prvých minút sa vie hned, čo bude následovať, ale akosi si ma to vtiahlo do deja a nepustilo až po záverečné titulky. Hoci je tam pár momentov pritiahnutých za vlasy, film mi svojim tempom a dramatickými momentami nedovolil používať mozog čo sa mi dnes, po náročnej piatkovej šichte, mimoriadne perfektne hodilo. Nehanbím sa tomu dať preto 4 hviezdičky. ()

silentname

"Secrets In A Small Town" v jadre funguje celkom dobre. Myslím si, že film má čo ponúknuť. Film si celkom vedel udržať moju pozornosť. Čo môžem na filme oceniť je dobre stvárnený vzťah medzi matkou a dcérou. Claire a Sarah majú spolu veľmi dobrý a uveriteľný vzťah. A vďaka tomu je úvod veľmi dobrý a chceme vidieť, aby svoju dcéru našla a aby sme zistili čo sa stalo. Pravdou je ale jeden podstatný fakt. Hneď budete vedieť kedy sa to stane a kto to spôsobil. A film sa to ani nesnaží zakryť. A v podstate nám to v polovici filmu všetko potvrdí. Takže ak čakáte, že budete s napätím sledovať kto je za zmiznutím Sarah, ako sme to mali napríklad minulý rok v prípade filmu "Searching". Tam sme boli na úplne inom leveli a film bol oveľa zaujímavejší. Aspoň pre mňa. Ale ak by som mal ešte pár vecí filmu vyzdvihnúť, tak Joelle Farrow je tu pre mňa v skutočne zaujímavej role. Na prvý pohľad na mňa pôsobila ako osoba, ktorej by som neveril, no nakoniec sa v nej skrývalo niečo, čo mnohé iné postavy v tomto filme nemali. Srdce a svedomie. Takže minimálne za to musím povedať, že sa mi jej postava páčila. A dávam jej za to kredit. Kate Drummond podáva podľa mňa veľmi dobrý výkon a veril som jej asi každú scénku. A keď je zlomená, pôsobí skutočne zlomene. A potom je tu Rya Kihlstedt. Nevidel som ju síce vo veľa veciach, no pravda je taká, že väčšinou má určitý typ role. A platí to aj tu. Možno by som jej doprial iný osud na konci, no s tým, už nič nespravíme. A sú tu ešte 2 skvelé scénky. Nebudem o nich nič hovoriť, iba ich pomenujem. A to sú - "Uspávanka" a "Svetlá pred onom". Myslím si, že tomu filmu niečo pridávajú. Osobne jediné čo by som od filmu chcel je, aby bol zaujímavejší a aby riešenie nebolo také jednoznačné. Ak chcete viac záhadu, tak radšej si pozrite "Searching". Ak vám stačí jednoduchý film o matke a jej zmiznutej dcére, myslím si, že toto je funkčné. Zhodnoťte si či je to film pre vás, a uvidíte sami. Hodnotenie: B- ()

Marze

Přistál jsem zas ve špatném vesmíru? Čekal jsem víc od příběhu, který je založen na několika podobných skutečných událostí. Například 19 letá roztleskávačka Natasha Atchley byla nalezena spálena a mrtvá v roce 1992 po tom co šla v malém texaském městě na párty. Příběh tedy není vůbec nový, ale má lepší konec. Matka si samozřejmě hned získá sympatie. Vezme věc do svých rukou a začne vyšetřování. Začne objevovat podivná tajemství související s basketbalovým týmem. Herecké obsazení bylo dobré. Je zde poselství, že špatní lidé dostanou co si zaslouží. Film sebral prvky ze skutečného života a dramatizoval je pro televizi. ()

Morholt

Matka s dcerou se přestěhují do vidlákova a krátce na to se holka ztratí. A tak jí všichni hledají. Nic víc. Bezkrevné, nudné a aby toho nebylo málo, režisér se ani nesnaží zavést diváka na slepou kolej a hned po zmizení de facto ukáže na viníka. Korunu tomu nasadil rádoby vypjatý závěr, který byl spíš k smíchu. Herecky také nic moc a představitelka matky je zralá na ránu hned od začátku. 15% a to jen proto, že z Kanady už přišly mnohem větší hrůzy. ()

Arsenal83

Dobrý film svojou dejovou podstatou a tým, že ide o skutočný príbeh. Avšak šlo z toho vyťažiť viac. Už len tým, koľko zaujímavých prvkov prípad obsahoval, mohlo to byť natočené oveľa dramatickejšie a pravdepodobnejšie. Pretože je mi síce jasné, že policajti na zapadákove nebudú prvá liga, ale aby nevedeli, čo majú robiť, keď zločinec vytiahne zbraň a len tak tam postávali pri strome ako vystrašený psík Bodrík, to mi celkom nesedí. A film hlavne neponúkol ani definitívny záver. Čo sa stalo s dievčatami, ako sa zotavila obeť? Bol niekto súdený? ()

• Film je inspirován skutečnými událostmi. (Tejkina)