poster

Jahody a čokoláda

 • Kuba

  Fresa y chocolate

 • Španělsko

  Fresa y chocolate

 • USA

  Strawberry and Chocolate

 • Slovensko

  Jahody v čokoláde

Drama / Komedie

Kuba / Mexiko / Španělsko / USA, 1993, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zette
  *****

  Vyborny film o kontrastech, at uz politickych ci o sexualni orientaci a nahledu na zivot. Nastesti se nejedna o zadne gay porno, ale velmi citlivy film, ktery tezi z atmosfery Havany, pekne kamery a hudby. Zajimave dialogy a jednoduchy pribeh, ktery si vystaci s peti postavami. Vyborny herecky debut Jorge Perugorria, neztratil se ani Cruz a heterosexualni divaky zaujme i sympaticka sousedka Mirta Ibarra.(16.6.2016)

 • iNKa 1104
  *****

  (Poezie lidskosti... ) Film Jahody a čokoláda je mou srdeční chlopní. Je o předsudcích, o strachu z neznámého, tvrdošíjné neochotě pochopit druhého člověka, o zbytečných bariérách, které si lidi mezi sebou staví, ... a je to film plný citu, porozumění, lásky, sounáležitosti a laskavého humoru. Záleží z jaké strany se na něj díváte a jestli ochutnáte nejdříve jahodu nebo čokoládu ;). P.S.: ÚÚÍÍÍÍÍ.(20.2.2007)

 • fredisek
  ***

  Asi se musí brát v potaz, že se jedná o "revoluční" snímek v revoluční zemi. Jinak to byla chvílemi afektovaná telenoveloidní limonáda s velkými gesty a ještě většími řečmi. Doporučeno španělštinářkou během výuky - zjištěno, že kubánská španělština se moc nezaobírá s koncovkami "s", ujištění sebe sama, že dám přednost španělštině evropské, ale jinak, geniální koloniální architektura!(27.11.2012)

 • Pohrobek
  ***

  V roce 1996 zesnulý mistr kubánské kinematografie Tomás Gutiérrez Alea byl již smrtelně nemocen začínaje točit Jahody a čokoládu. Proto si k realizaci přizval o dvacet let mladšího kolegu Juana Carlose Tabía. Vznikl tak nejoblíbenější a nejúspěšnější kubánský film všech dob. A to o homosexulitě, která jako naprosto protirevoluční element nebyla a není za Castra brána na vědomí.(30.6.2005)

 • Josefin
  ****

  Nebýt pomoci Roberta Redforda, který podporuje nezávislé snímky, nejspíš by se film na žáden festival nedostal a to by byla škoda. Spojení komunismu a homosexuality , nejde o explicitní snímek naplněný sexem. Je to o zprvu nepatřičný vznik dobrého citlivého kamarádství přes mylnou rozličnost politických ideologií. Neskutečně mě bavil Jorge Perugorría jako bohémský citlivý gay Diego a jeho neposlušná lednička Rocco.(17.10.2010)