Kouzelná Austrálie

Austrálie, 2019, 3x58 min

Režie:

Tosca Looby

Barry Humphries (vypravěč)

Prozkoumáme krásy Austrálie, od nejvyšších zasněžených vrcholků po hlubiny chladného a divokého Jižního oceánu. Zavítáme za posledními exempláři divokých numbatů a prohlédneme si největší přehlídku sépií vějířovitých. Je to země rozmanité krásy, která potěší i překvapí. Máme tedy příležitost se nejen pobavit, ale prohloubit si i naše porozumění toho, že přírodu kolem nás tvoří jedinečné druhy a zároveň jasně odlišení jedinci, jejichž životy jsou velmi nepředvídatelné. Prostřednictvím nejnovější technologie natáčení zachytíme zvířecí společenství, která byla teprve nedávno objevena, a chování, které nebývá zrovna připisováno druhům, o nichž jsme si mysleli, že je dobře známe. Seznámíme se s tvory tak záhadnými, že většina Australanů ani neví, že s nimi sdílí nejen svůj ostrovní kontinent, ale i zahrady na předměstí. Rovněž si představíme problémy, kterým tato zvířata čelí v zemi extrémů a extrémních změn způsobených člověkem. Zaplníme tak obrazovky barvami, tancem, akrobatickými čísly, hudbou, pářením i výchovou mláďat. Jejich aktéry jsou samotná zvířata, díky nimž je Austrálie skutečně kouzelnou zemí. (Viasat)