Princ a tanečnice

The Prince and the Showgirl

Princ a tanečnica

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1957, 115 min

Terence Rattigan (scénář, divadelní hra)

Jack Cardiff

Jack Harris

Scénografie:

Roger K. Furse

Marilyn Monroe + Laurence Olivier = lepší to ani bejt nemůže. Marilyn je tu tak krásná a roztomilá, až se mi z toho při každém sledování filmu točí hlava (a to prosim pěkně nepřehánim). Úžasně zahrané oběma. To co tady nasral pan Oskar je snužka krásně seskupených hoven, tak se nenechte odradit kvůli jednomu "odborníkovi" (pozor má fejsbůkovou stránku s názvem KLASICKÝ HOLLYWŮD), co si dokonce i někde dokázal přečíst, že s Marilyn byly během natáčení problémy. Že z toho pak pokaždé vyleze čistá filmová magie a že do ní od začátku rýpali a znemožňovali ji, ať už přišla na jakýkoliv plac, na to už pán asi sere. Krom toho nechápu, jak přišel na to, že tohle je považováno za její nejlepší herecký výkon, to se říká o Zastávce v Kansasu jen pro informaci, i když tenhle patří rozhodně k úplné komediální (a ne jen to) špici celé kinematografie.(11.9.2013)

Nejspíše na tom má silný podíl fakt, že jsem jako první viděla My Week With Marilyn a že jsem dodatečně pátrala po předloze tohoto filmu, ale The Prince and the Showgirl mě bavilo. Sledovat Laurence Oliviera hrajícího velkovévodu je jako sledovat Kennetha Branagha hrajícího Laurence Oliviera hrajícího velkovévodu! :-)(1.12.2011)

Příjemná, ale větší švih postrádající komedie s jako vždy půvabnou a přirozeně roztomilou Marilyn a poněkud přes míru přehrávajícím sirem Laurencem (jeho role chtěla trochu víc komediální lehkosti). Troufám si říct, že kdyby tenhle film dostal do spárů takový Billy Wilder, jednalo by se o klasiku žánru. Takhle lehounký nadprůměr.(21.7.2007)

Keď som sa chystal na tento snímok s dvojicou hlavných protagonistov,tak som sa zamyslel,že sa spolu filmovo nehodia,škriepky,ktoré mali za kamerou sa našťastie nepreniesli pred kameru,kde sympatickí Marilyn a Laurence robia presne to,čo ich vystihuje,až potom bol Olivier unavený z hviezdy jej formátu,tak si dal s režírovaním dlhšiu pauzu... Marilyn pricestovala do britskej metropole,aby si obliekla bielu rovnošatu s výstrihom,talent na herectvo vôbec nie je zlý,snaží sa vzdorovať kolegovi Olivierovi,dve rozdielne povahy vedia ukočírovať comedy-drama na poli jednej budovy v dobrých konverzáciach,kde do deja zasahuje aj syn Carpatského princa-regenta,ktorý taktiež rieši otcovské nezrovnalosti. Žiadna iná herečka nerobí vo vnútri mňa,to čo Marilyn Monroe,zvláštny druh afrodiziaka a Sexappealu,vidieť ju je pre mňa zložité... Tanečnica Elsie v podaní Marilyn je sympatickým zjavením na poli filmu,ktorá prichádza na miesta,ktoré vôbec neočakáva,kde rada popíja vodku s regentom,alias maximálna britská hviezda Laurence Olivier,ktorý si zadal ťažkú domácu úlohu,t.j obsadiť Big Star,ale aj napriek zložitejším podmienkam počas nakrúcania vznikla sústredená kostýmová nezvyčajná drámička s prvkami komédie,kde to nevidieť by bola škoda,lebo ako som už spomínal:Olivier a Monroe sú protipóly,ktoré sa filmovo priťahujú,že povestná iskra je vidieť.(18.4.2014)

One-woman show božské Marilyn. Kdykoliv přišla na plátno, tak vše okolo ní jakoby vybledlo a do středu dění se dostala dokonalá Marilyn. A scény, ve kterých byla ona, byly zkrátka a dobře dokonalé. Škoda, že film jako takový, do dokonalosti má daleko. Teda, ne zas tak moc, ale… když si odmyslíte Marilyn, dostanete průměrně vtipnou komedii o jednom stárnoucím šlechtici. Film, který nemít ji, tak by upadl v zapomnění ještě dřív, než by se vůbec dotočil. Takže - za film 50 %, za Marilyn přidám pár bodíků navíc - 70 %.(8.6.2012)

• - Laurence Olivier, Jeremy Spenser a Richard Wattis si vo filme zopakovali svoje divadelné úlohy z hry "The Sleeping Prince", ktorá sa hrávala v Londýne. (Michal74)

• - Jedná se o první film, který vydala produkční společnost vlastněná Marilyn Monroe. (Cheeker)

• - Natáčení filmu bylo později námětem pro vznik snímku Můj týden s Marilyn (2011), kde si Marilyn Monroe zahrála Michelle Williams a Laurence Oliviera ztvárnil Kenneth Branagh. Oba byli za své výkony nominováni na Oscara. (Krissty)