Pokémon: První film

Pokémon. Prvý film - Najmocnejší pokémon

Animovaný / Akční / Komedie / Sci-Fi

Japonsko, 1998, 75 min

• Bukiet

Mám rád mangu a anime a bohužel ti pitomí Pokémoni do tohoto ranku taky patří. Celou dobu prudili v televizi a nešlo je aspoň na chvíli nezahlédnout. Film jsem viděl na HBO při nějakém záchvatu masochismu, kdy jsem očekával stejný blivajz jako u seriálu, ale v delší stopáži a nutně tedy vedoucí k mé sebedestrukci. A přežil jsem to a dokonce se i mírně bavil. Za to, že to snad bylo první japonské animované dílko uvedené v našich televizích dávám hvězdičku. Za přežití pak druhou. A doufám, že někdy budu moci v TV sledovat i hodnotnější japonské anime seriály a filmy.(8.12.2005)

Nemá smysl tento film hodnotit z pohledu dneška, kdy polovina dětí nevím co to je Pokemon. Prostě ta doba je pryč.Byl první a povedený! Ted bych si to nepustil, ale tehdy to bylo famózní. Vím, že někteří to hodnotí špatně jen kvůli názvu Pokemon. Jen bych chtěl vědět, kolik z vás to ve skutečnosti vidělo. Není to film pro člověka, který teď řeší jaké auto koupí, a možná ani ne pro dnešní děti. Nezasáhla je Pokemánie. Ale na tu dobu to byl graficky a dobře odvedený počin, včetně příběhu. Další díly sem neviděl, jelikož mě už nezajímaly. Ale rozhodně neodsuzuji.(14.2.2010)

• Frajer42

Musel jsem si po těch letech střihnout opakování a tenhle téměř celovečerní film byl ideální volbou. Když si vzpomenu jak dlouho jsem kvůli tomuhle nesmyslu kdysi trávil brzká rána u televize, tak je mi zle. Zjistil jsem, že i po těch letech si pamatuji jména téměř všech tamějších nestvůr. Bohužel, se mi film nelíbil ani trošičku. Nevím, zda jsem na to příliš starý, nebo příliš chytrý, ale nic tak blbého jsem nějakou chvíli na poli animovaných filmů neviděl. Příběh je naprosto debilní. Hrozně mi vadilo účinkování kokota Mewtwo, který ostatní likvidoval myšlenkami a byl tak zcela nepřemožitelný. Samozřejmě mu nakonec síla přátelství Ashe a Pikachua obměkčila jeho geneticky vytvořené srdíčko. A o tom je vlastně celý snímek. V samém závěru si pokemoni dokonce hromadně popláčou. Film není dlouhý, přesto jsem asi v polovině kvalitně usnul. Rád bych v sobě vybudil nějakou nostalgii a napálil sem alespoň nějaké hvězdy, ale nezmohu se na víc, než na suché konstatování, že jestli tohle není odpad, tak už téměř nic.(29.1.2014)

Ach, jak já to milovala... Navíc i teď si film kdlidně pustím a je mi šumák, co si kdo o tom myslí ;-)) Akorát přemýšlím, proč je to pro vás tak špatný film. Kvůli tomu, že tam figurují pokémoni? No a co? Příběh je někdy snad i stokrát lepší než lecjaké americké oblbováky a to dostávají za 4* ... No nic, pokémoni jedou...(19.2.2007)

Když jsem na to šel tenkrát do kina, nějaký milý pán u vstupu mi daroval kartičku (ohnivou energii). Zatímco jsem si pochrochtával blahem, můj Paras se vyvinul v Parasecta. Ultravýplach dětských mozečků, totální úpadek racionality a obrovská pumpa na penízky. Šikmoočáci se prostě POKÉMONEM zapsali do historie a o jeho oblíbenosti svědčí i fakt, že se pořád vymýšlejí nové a nové obludičky. Dneska už nemám odvahu se na to podívat ale jako mladíček jsem to žral. 65%(29.11.2014)

• - Keď ide Fergus ku Gyaradosovi po tom, čo Mewtwo odrazil jeho Hyper Beam, môžeme vidieť na zadnej strane Nidokinga, ale Fergus má Nidoqueena. (patrik1177)

• - Ve filmu navazujícím na seriálová dobrodružství můžeme slyšet Pokémona poprvé doopravdy mluvit, přestože neotvírá ústa. Pokémon Mewtwo používá ve filmu lidskou řeč namísto vydávání obvyklých pokémonních citoslovců, často totožných se jménem daného Pokémona. (FFilipCZ)

• - Keď sa Brock pozerá na obraz sestry Joy, v detailnom zábere naň Brock vrhá tieň, ale v predchádzajúcom zábere nie. (patrik1177)