Pokémon: První film

Gekijô-ban poketto monsutâ - Myûtsû no gyakushû

Pokémon. Prvý film - Najmocnejší pokémon

Animovaný / Akční / Komedie / Sci-Fi

Japonsko, 1998, 75 min

Snad kvůli té nostalgii, snad kvůli tomu, že jsem znova začal (občas...) sledovat Pokemony... nebo snad kvůli tomu, že se jedná o skvělý film (pro děti...) se správným "pokemoňáckým" příběhem a s dojímavým a poučným koncem... opravdu mě překvapilo, jak málo se tomu dá vytknout (snad jen ta úvodní, katastrofálně přezpívaná píseň), ale jinak skvělá podívaná - takže pokud máte alespoň trochu rádi Pokémony, užijete si, pokud nenávidíte tu "žlutou krysu" klidně si hoďdte ten odpad! ať si spravíte sebevědomí ;)(5.2.2012)

• Vyrida

Tak musím napsat, že tato hodinová epizoda, nebo říkejme tomu raději film, když to má v oficiálním názvu, dopadl oproti kratším epizodkám překvapivě ještě hůře, než jsem původně předpokládal. Jak jsem už psal v komentáři k seriálu, tak ta samolepková mánie mě ještě stihla zastihnout, takže jsem v menším věku tehda povinně sedával k obrazovkám a tento primitivní animák pravidelně sledoval. Bohužel film šel trochu jinou cestičkou a do hlavní role vměstnal naklonovaného Pokémona Mewtwo místo ustřední trojky známé ze seriálu, která hrála v tomto případě spíše vedlejší křoví. Pokémoni jsou ale především o velkých napínavých bitvách a ty tady prostě chyběly úplně. Každé zvířatko se spokojilo s jedním útokem a bylo po zápasu. Takže nezájimavý scénař, nudné bitvy a prakticky i bez nějakého pokusu o vtip. Hvězdičku však dám alespoň už jen ze soucitu a ten šťastný konec.(15.2.2011)

• Elementál

Tak nevím, jestli to byla nostalgie nebo co, ale od filmu jsem očekával přeci jen trochu víc. Nekvalitní hudba, věčné moralizování, chabý děj, nepříliš slavná animace... Ale byli tam pokemoni, pár ucházejících bitek (v seriálu často i lepší) a různé psychické schopnosti (vymazávání paměti, levitace, cestování v čase) a to mi celkem stačilo. :-) Prostě žádná sláva...(15.8.2008)

Ono je to vlastné zábava. Pokiaľ súhlasíte s hrou autorov a nevadí, že to je len reklamný ťah tak sa zabavíte. Ako decko som mal seriál rád a nevynechal som temer žiadny diel. Keď si to zoberiem je blbosť ako kockaté koleso, no zabavil som viac ako pri sledovaní väčšiny amerických blockbusterov od režisérov ako sú Bay alebo Emmerich.(16.6.2012)

#41 V podstatě ta stejná japonská hrůza stejně jako seriál (a další dvě pokračování), ale i tak mě to jak malého donutilo k vypůjčení VHSky alespoň 3x za prázdniny. Tenkrát mě ten film prostě bavil, na to musím přihlédnout. Obzvláště v době, kdy se na nás chrlí mnohem větší srajdy než (většinou) neškodní mazlíci se super schopnostma, kteří proti sobě občas bojují za doprovodu infantilních hlášek, které jsou tak naivní až jsou vlastně docela vtipné. Žádná převratná animace, žádný poutavý příběh, ale také žádná obscurní zvrácenost, která by lidem působila nemalé žaludeční problémy - pokemoních 30%.(30.5.2011)

• - Keď ide Fergus ku Gyaradosovi po tom, čo Mewtwo odrazil jeho Hyper Beam, môžeme vidieť na zadnej strane Nidokinga, ale Fergus má Nidoqueena. (patrik1177)

• - Ve filmu navazujícím na seriálová dobrodružství můžeme slyšet Pokémona poprvé doopravdy mluvit, přestože neotvírá ústa. Pokémon Mewtwo používá ve filmu lidskou řeč namísto vydávání obvyklých pokémonních citoslovců, často totožných se jménem daného Pokémona. (FFilipCZ)

• - Keď sa Brock pozerá na obraz sestry Joy, v detailnom zábere naň Brock vrhá tieň, ale v predchádzajúcom zábere nie. (patrik1177)