Putování s dinosaury (TV seriál)

Walking with Dinosaurs

• Německo

Dinosaurier - Im Reich der Giganten

Putovanie s dinosaurami

Dokumentární

Velká Británie / Německo, 1999, 3 h (Minutáž: 30 min)

Georgann Kane

Ben Bartlett

Kenneth Branagh (vyp.), Avery Brooks (vyp.), André Dussollier (vyp.)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (175)

• Sabrewulf

OK, je mi jasné, že z kostí dinosaurů se dá vyčíst, jak byli velcí a jak vypadali. Ale to, jak nám tvůrci s naprostou suverenitou předkládají chování a zvyky dinosaurů, už je moc. Připomíná mi to seriály typu Kriminálka Las Vegas, kde z bláta na botě určí, co měl dotyčný na večeři a jak rychle to sousto kousal. Kdyby se to aspoň neprezentovalo jako dokument, ale pouze jako příběhy o dinosaurech..... Jedna hvězdička za triky.(4.3.2008)

Výtečný dokument kombinující počítačovou animaci se zábřery skutečné krajiny. Skvělé jako učební doplněk ale i jako poučná zajímavá podívaná. Narozdíl od Jurského parku se i něco naučíte.(25.4.2003)

Je to skvělé v každém ohledu, ale přece jen bych rád vypíchl chvályhodný fakt, že v průběhu natáčení nebyl zraněn ani usmrcen žádný dinosaurus:)(26.12.2003)

Dokumenty mě nikdy nebraly a vlastně jsem je ani nikdy nesledoval, jenže pak přišlo Putování s dinosaury a dokázalo mi, že i v dokumentu se dá úplatnit stará dobrá "škola hrou". Seriál nám poutavě a hlavně zábavně představí život (někdy spíše životní příběhy) dinosaurů, spoustu důležitých faktů i divácky zajímavých perliček. Vše je lehce zpopularizováno, aby přitáhlo a zabavilo i širokou veřejnost a doplněno o velice pěkné záběry až s uměleckým nádechem, takže není téměř co vytknout. Pátou hvězdičk nepřídám snad jen proto, že jsem barbar a dokumentům asi plně holdovat nikdy nebudu. 8/10(5.4.2008)

První dva díly jsem se zmohl jen na "wow", postupně se kouzlo trochu vytratilo. I tak bylo ale fascinující tyhle miliony let staré příběhy sledovat...(13.8.2008)

Opravdu vynikající dokument, který nás vyšle do dob dinosaurů. Skvěle zvládnutá animace, 6 dílů našláplých pravěkými monstry.(12.12.2009)

První a jeden z nejlepších BBC Putovaní. Ale jak se říka mezi slepými jednooký králem, tak tady platí mezi velkými mistry velmist králem. Kenneth Branagh a spol. zase vypravěji. I český kvalitně nadabováno.(18.2.2008)

Výborný vo svojej dobe skoro revolučný dokument. Efekty síce poznačil čas, no stále je to nadmiernu poučné a zaručene prenesie človeka o 65 miliónov rokov dozadu.(27.6.2012)

90%(27.5.2007)

Nakoľko som veľká fanúšička dinosaurov musím dať 5*. Jeden z mojich najobľúbenejších dokumentárnych seriálov o dinosauroch. EDIT - Tak by ma zaujímalo, prečo tu mám 4*... Opravené.(4.4.2012)

Jako malý jsem to sjížděl na VHS pořád dokola, ovšem s přibývajícím věkem můj obdiv k tomuto seriálu ještě zesílil. Jednoznačně nejepičtější výprava do pravěku, jakou jsme doposud mohli na televizních obrazovkách spatřit, podpořená bezchybnou animací, autentickými lokacemi, skvělou hudbou a krásným příběhovým zpracováním, které je pro diváka daleko poutavější než jen záplava informací a faktů. Jestli je nějaký dokument skutečně dokonalý, pak právě tento.(26.4.2013)

Převelice nádherné zpracování. Když se vžijete, je to jako by jste stáli vedle nich. Naprostá krása. jeden z nejlepších dokumentů co člověk vytvořil.(7.9.2010)

Snad můj nejoblíbenější pořad. Každou z epizod jsem viděl nejméně 10x a to bez legrace, beru to jako oddechovku, kulisu ale i dost věrohodný zdroj informací. Úchvatně a realisticky zpracovaný život tak pozoruhodných tvorů u kterých často lituji, že již nejsou mezi námi. (Nejoblíbenější epizoda - Kruté moře, nejoblíbenější potvorák - Liopleurodon) 100%(30.4.2012)

Dobře udělaný dokument, vždycky mě dinosauři fascinovali a tímto dokumentem jsem nabil dojmu, že si lze na ně přímo "sáhnou".(21.8.2013)

Vynikající dokument o dinosaurech. Jako mladší jsem na tom dost ujížděl. Prostě na tu dobu je to vážně nádhera. :)(3.2.2013)

Krásne spracování světa o kterém toho stále moc nevíme. Boužel si už epizody moc nepamatuju.(30.5.2010)

Krásny dokument. Miestami možno príliš hýri farbami (odkiaľ sakra vedia akú mali dinovia farbu :)). Nadupaná akčná jazda, ale takisto aj romantické chvílky s tonami zaujímavých informácií...(6.6.2006)

Vynikající dokumentární fikce od BBC, oživení dávno vyhynulých vládců naší planety pomocí virtuální techniky je naprosto dokonalé a úchvatné, děkuji(11.3.2005)

Putování s Dinosaury je ten nejzajímavější a nejkrásnější dokument který jsem kdy viděl. Má to hlavo a patu. Vysvětlí nám to každý detail a okolí je také skvělé a o grafice ani nemluvě je to perfektně udělané. Tento dokument mě tak zaujal ža jsem si pro něj našel místečko i ve své TOPce. Každý díl se zaměřuje na každou maličkost. Ptakoještěři, životy pod vodou, na souši a při polárních mrazech co se dělo je to vymakaný až jsem mi ztoho občas lezl mráz po zádech každou chvíly jsem si říkal díky bohu že tyhle ještěři vyhynuli ale stejně v posledním díle jsem koukal jak blázen a byl jsem smutný žily si svuj život a ani nečekaly co příjde od té doby co jsem viděl tento dokument Dinosaury uplně žeru! Jsou perfektní (že jsem si toho nevšiml dřív) A dalo mi to i informace a teď už vím jak se kdo nazíva a kdo zahynul hodně brzo a kdo zůstal když už se blížil konec ještěru. Dřív jsem si myslel že dinosaury zabily vybuchující sopky a padající meteory myslel jsem si to protože jsem viděl nějaký obrázky ale mílil jsem se! Dinosauři zahynuli kvůli padající planetce rozměrné 10 kilometrů. Uchvatné ale smutné že tato uchvatná stvoření zahynuli měli tak dobrodružní život i když panoval zákon džungle každej žere každýho i kanibalismus panoval no každopádně mě to uchvátilo!(27.7.2010)

Pro všechny ty, které nikdy nepustila dinosaurománie po Jurském parku. Jestli chcete vědět, jak vyrůstali apatosauři a malí tyranosauříci, jděte do toho - nudit se rozhodně nebudete. Minipříběhy sice mají třeba k Cestě do pravěku daleko, ale pět hvězdiček dávám za hezky potlačené didaktické poučky. Historii by líp odvyprávěl snad jenom Indy Jones.(31.3.2003)

Vynikající seriál. Pro fanoušky dinosaurů povinnost!!!(25.6.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9