poster

Putování s dinosaury (TV seriál)

 • Velká Británie

  Walking with Dinosaurs

 • Německo

  Dinosaurier - Im Reich der Giganten

 • Slovensko

  Putovanie s dinosaurami

Dokumentární

Velká Británie / Německo, 1999, 3 h (Minutáž: 30 min)

Scénář:

Georgann Kane

Hudba:

Ben Bartlett

Hrají:

Kenneth Branagh (vyp.), Avery Brooks (vyp.), André Dussollier (vyp.)
(další profese)
 • Nihlathak
  *****

  Překrásné animace, vytvářející prapraprapravěká stvoření, nás provázejí tímto skvělým dramatickým dokumentem, jenž je podaný tou nejpopulárnější formou, aby zaujal nejširší masy. Všichni neignoranti by měli vědět o Římské říši, o Hitlerovi. Stejně tak o dinosaurech. Jakým způsobem (...se vědci domnívají, že...) žili, co tak asi dělali ve chvilce mezi obědem a první snídaní, když zrovna nepochodovali napříč kontinentem, a podobně. Sám jsem byl v dětství dinosaury přímo posedlý, takže takové věci dokážu opravdu ocenit :o)(22.12.2008)

 • Okara
  *****

  Snad můj nejoblíbenější pořad. Každou z epizod jsem viděl nejméně 10x a to bez legrace, beru to jako oddechovku, kulisu ale i dost věrohodný zdroj informací. Úchvatně a realisticky zpracovaný život tak pozoruhodných tvorů u kterých často lituji, že již nejsou mezi námi. (Nejoblíbenější epizoda - Kruté moře, nejoblíbenější potvorák - Liopleurodon) 100%(30.4.2012)

 • MsUtahraptor
  *****

  Nejzdařilejší, minimálně po animační stránce dodnes nepřekonaný dokument o pravěku, který ve mně znovuprobudil lásku k dinosaurům. Nádherná zvířata, jednoduché, ale poutavé příběhy v původním dabingu podbarvené podmanivým hlasem Alfréda Strejčka a ve čtvrtém dílu největší klad- má životní láska v celé své nebezpečné žluto-černé kráse.(19.10.2013)

 • Jerrysus
  ****

  Nikdy jsem nenašel zalíbení v dokumentech, ale z těch co jsem viděl je tenhle prostě a jednoduše vynikající! Skvěle počítačem vytvořená těla obyvatel druhohor, zakomponovaná do úžasných prostředí, která na člověka působí dojem jako kdyby právě opravdu sledoval záběry 65 milionů let staré. K sérii je i vcelku dobrý dabing.Nejedná se ovšem o dabing, kde monotónním hlasem nějaký dědouš vypráví už tak dost nudný příběh, ale celý jeden díl série obsahuje skrytý příběh nějakého druhu dinosaurů a během toho se člověk dozví i pár dost zajímavých informací.(18.1.2012)

 • lamps
  *****

  Jako malý jsem to sjížděl na VHS pořád dokola, ovšem s přibývajícím věkem můj obdiv k tomuto seriálu ještě zesílil. Jednoznačně nejepičtější výprava do pravěku, jakou jsme doposud mohli na televizních obrazovkách spatřit, podpořená bezchybnou animací, autentickými lokacemi, skvělou hudbou a krásným příběhovým zpracováním, které je pro diváka daleko poutavější než jen záplava informací a faktů. Jestli je nějaký dokument skutečně dokonalý, pak právě tento.(26.4.2013)

 • - Někteří dinosauři byli vytvořeni CGI počítačovou animací, v mnoha scénách se ale také objevují animatroniky, s jejichž pomocí se natáčel i snímek Jurský park (1993). (Triceratops)

 • - Jedna minuta filmu vyšla producenty na 37 654 liber. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - 17 počítačových grafiků a 7 výtvarníků vytvořilo pro natáčení 30 pravěkých zvířat. (Dr.Okamura)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace