Reklama

Reklama

Skočím si jen pro cigarety

(festivalový název)
  • Francie Je sors acheter des cigarettes (více)
Trailer

Obsahy(1)

Dvanáctiletý Jonathan žije se svou věčně zaneprázdněnou matkou, dospívající sestrou a také mnoha virtuálními muži. Ti se objevují v zásuvkách, skříních či prádelníku. Všichni mají stejnou tvář a vedou s chlapcem přátelský dialog. Citlivý, zároveň však s ironickou lehkostí a spoustou nejen vizuálních nápadů natočený film o emocích chlapce vyrůstajícího v neúplné rodině. (Anifilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (3)

Radko 

všechny recenze uživatele

Chlapec bez otca si dosadzuje chýbajúci mužský vzor imaginárnymi postavami, ukrývajúcimi sa na rôznych miestach bytu. Miestami hravá animácia fantazijne dokresľuje otcovské role toho, čo kedysi odišiel po cigy a už sa nevrátil. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Vcelku milý animovaný kraťas s velice zajímavou pointou. Aneb jak málo občas stačí, aby dětský mozek zapomněl na něco, co ho trápí.Je zde krásná myšlenka, milý děj, který poukazuje na citlivou duši dítěte z neúplné rodiny, a vlastně to bylo celé takové jako z jiného světa. Jen se prostě nemohu zbavit dojmu, že to mohlo být ještě o kousek lepší, což je asi výhradně můj problém jako diváka. Nicméně určitě tenhle filmík stojí za pozornost. [27. Art Film Fest Košice] ()

Reklama

Cigalone 

všechny recenze uživatele

Ďalší z rady vynikajúcich krátkometrážnych (samozrejme každý je výnimočný vo svojej lige), popisujúci fantáziu chlapca, ktorý vyrastá bez otca a navyše otca ani nepozná. Až po tom, čo nájde jedinú fotku svojho otca (ako inak, než v zamknutom šuflíku v matkinej izbe, veď zakázané ovocie chutí najlepšie), pominú sa aj projekcie mužov nahrádzajúce otca, muža matky, frajera sestry, oidipovský neznášaný mužský vzor... Domnievam sa, že príbeh je založený na autobiografických črtách autora. ()

Galerie (88)

Reklama

Reklama