PKD

Jak píše kolega, divné zakončení. Nejvíce to z pochopitelných důvodů působí jako nepoužitý díl pro 1.s. s dodatečně dotočeným prologue a epilogue. Jenže! já se prakticky celou stopáž tak chechtal, že tomu ty silné 3.5 prostě dám. Pojmenovati po sobě planetu? Proč ne? Míti přenosný vypínač na Cylona? Proč ne? Atd. Vrcholem jsou bezesporu Starbuckovy rozhovory s později kámošem Cyem o ženských, mateřství a lidech obecně. Ty jsou k nezaplacení. Včetně Starbuckova rozhořčení, když si po 7 dnech té povětrné (je oblečená jako Víla) ženštině vylévá srdéčko a ona stále mlčí a až po těch 7 dnech po1. promluví. Nebo Cy vkročí po jistém rozhovoru se Starbuckem (ostatně, většinu děje tam jsou stejně jen oni 2) do jejich příbytku s onou ženou přes rameno a prohlásí ,,Přinesl jsem ti ženskou´´. ;-))) Larson určitě bral nějaké ty houbičky nebo tak, páč toto je jeho nejlepší scénář snad vůbec. Ale to nic nemění na tom, že přesto, že tato série je je jakkoli obskurní, nemá žádný jasný konec. A to je vždy špatně. Ale pořád lepší, než aby to vzniklo dnes. To by bylo zřejmě nekoukatelné. P. s. chtěl bych viděti tento díl, jako součást BSG v.2.0 s nezměněným scénářem, tak jak je. Jen s tím ´´novým´´ vizuálem a herci. To by byl nářez! ;-) ()

majo25

Divné zakončenie sriálu, ktorý z Galacticou 1980 má málo čo spoločné a skôr by sa hodil do originálneho seriálu. Prítomnosť Starbucka mala byť asi ťahákom, bez naviazanosti na hlavné postavy sequelového seriálu mi to tak ale neprišlo. Stret a spolunažívanie človeka a Cylona je síce originálne a nenudí, často je však tlačené do komediálnej roviny - viackrát trápne komediálneho a nelogického. Vysvetlené je v ňom aspoň to, ako sa objavilo hviezdne dieťa (dr. Zet) medzi posádkou Galacticy. ()