Michael Knight je lstí vylákán a uspán. Během toho se velmi schopný programátor nabourá do softwaru K.I.T.T.a a převezme nad ním kontrolu. Když se Michael probudí, už je bez K.I.T.T.a. Najde akorát demontovaný centrální počítač, což je "duše" K.I.T.T.a, takže po drobné úpravě může vzít K.I.T.T.a s sebou na hledání jeho "těla", tedy karoserie. (Amper01)

majo25

KITT, zapamätaj si jedno, keď budeš naďalej drzý, prepnem ťa na seriál. Epizóda o krádeži (už tretia zlodejská epizóda v rade) KITTa je zaujímavá z viacerých hľadísk. Jednak už nastáva doba, kedy počítačoví nadšenci, prevažne z radov mladých, dostávajú svoj priestor na výslní (pripomenulo mi to film Válečné hry z rovnakého roku), jednak sa tam spomína, že počítač dokáže volať s iným počítačom, chlapec používa počítač nielen na zábavu, ale aj na prácu a školské úlohy, a že už sa volá mobilnými telefónmi. No ale celej epizóde kraľuje humor spojený s doberaním si KITTA, ktorý stratil svoje "telo". Inak zvláštne vidieť väčšinu dĺžky epizódu Michaela bez svojho Pontiaca Trans Am. ()