Currahee (E01) (epizoda)

Currahee

Currahee

Válečný / Drama / Historický

Velká Británie / USA, 2001, 1 h 10 min

Po delším čase jsem se rozhodl znovu podívat na můj oblíbený seriál a měl jsem pro to dva důvody. První byl prostý, už mi to chybělo. Tím druhým důvodem bylo to, že jsem si konečně přečetl stejnojmennou knihu Stephena Ambrose a chtěl jsem si čerstvé dojmy z předlohy porovnat s výsledkem práce filmařů. Po první epizodě jsem byl absolutně spokojen, drobné odlišnosti byly pochopitelné a řekl bych, že jsem si díl díky znalosti předlohy užil ještě více než dříve.(9.2.2019)

Minulý týden jsem četl skvělou knihu, kterou jsem na DK hodnotil mimořádnými 100%. Těšil jsem se na vysoce hodnocený seriál, a jak už to tak bývá, s prvním dílem přišlo zklamání. S dvěma postavami jsem se těžko smiřoval. Tou první byl kapitán Sobel, kterého David Schwimmer zahrál jako by šlo o parodii, druhou nevýrazně a nevěrohodně zahranou postavou byl poručík Winters Damiana Lewise, hlavní postava knihy, zde v prvním dílu smutná figurka: 65% (443 hodnotících dává průměrně 92%).(5.9.2018)

Seriál z obdobia 2. svetovej vojny zachytáva osudy amerických výsadkárov začínajúc tvrdým výcvikovým táborom v Georgii v roku 1942, cez vylodenie v Normandii v Deň – D, potlačenie fašistických vojsk pri Rýne až po dobitie Hitlerovho Orlieho hniezda v Berchestgadene v roku 1945, cez smrť Adolfa Hitlera až po bezpodmienečnú kapituláciu Japonska. Každá z desiatich epizód je obohatená výpoveďami priamych účastníkov týchto bojov. Najlepší vojnový seriál všetkých dôb.(28.9.2018)

Po letech si dávám repete tohohle seriálu a i když je rok 2019, čili 18 let od vydání prvního dílu, pořád je to jeden z nejlepších počinů co byl kdy zfilmován a ještě dlouho to tak i zůstane. Currahee je sice ve srovnání s dalšími, akcí nabitými díly trochu pomalejší a upovídanější, ale vůbec to není na škodu, máme možnost poznat jednotlivé postavy, vytvořit si k nim vztah a vidět přípravy na Den všech dnů. Jediné, co mi na něm vadí je David Schwimmer v roli Capt. Sobela. Ne že by to byl špatný herec, ale ten Ross z něj čiší každym coulem a jako člověk co viděl všechny řady Přátel několikrát se prostě neumím odprostit od té postavy...(12.4.2019)

"Three miles up, three miles down! Currahee!" V prvej epizóde sa síce na ostro nebojovalo, napriek bol pobyt roty E vo výcvikovom tábore natočený pútavo. Samozrejme nemohol už tradične chýbať lampasák, ktorý vytrvalo jazdí po svojich podriadených v snahe zavďačiť sa veleniu, tentokrát v postave kapitána Sobela. Uspokojivý rozjazd.(19.4.2019)

• - Zhruba v polovině dílu v čase 29:25, když Winters (Damian Lewis) s Nixonem (Ron Livingston) mluví o Sobelovi, objevuje se poručík Welsh (Rick Warden), který má být z 82. divize, ale na rameni má znak orlů, 101. divize. 82. divize má červenomodrý znak s písmeny AA - "All America" . (MIMOMEDIA)