Currahee (E01) (epizoda)

Currahee

Currahee

Válečný / Drama / Historický

Velká Británie / USA, 2001, 1 h 10 min

Tak dokonale nepříjemného nadřízeného, jako ho zahrál Schwimmer, jsem dlouho neviděl. Skvělý pilotní díl. První dvě minuty máte pocit, že koukáte na dokument - a on to vlastně dokument i je.(23.1.2017)

Epizoda, díky které započal jeden z nejlepších seriálů, jaké kdy spatřilo světlo světa. Realističnost a ryzí filmařina z toho srší tak, že se vám bude chtít slintat blahem. Potěšil i Simon Pegg jako pošťák.(16.8.2017)

Minulý týden jsem četl skvělou knihu, kterou jsem na DK hodnotil mimořádnými 100%. Těšil jsem se na vysoce hodnocený seriál, a jak už to tak bývá, s prvním dílem přišlo zklamání. S dvěma postavami jsem se těžko smiřoval. Tou první byl kapitán Sobel, kterého David Schwimmer zahrál jako by šlo o parodii, druhou nevýrazně a nevěrohodně zahranou postavou byl poručík Winters Damiana Lewise, hlavní postava knihy, zde v prvním dílu smutná figurka: 65% (443 hodnotících dává průměrně 92%).(5.9.2018)

Vynikající úvod do této skvostné série. Filmové kvality, představení všech důležitých postav, skvělý herci, kteří časo hrají svoje životní role a vynikající David Schwimmer. To nejlepší ještě přijde, ale už teď je to na plnou palbu.(25.1.2017)

7/10(29.8.2018)

• - Zhruba v polovině dílu v čase 29:25, když Winters (Damian Lewis) s Nixonem (Ron Livingston) mluví o Sobelovi, objevuje se poručík Welsh (Rick Warden), který má být z 82. divize, ale na rameni má znak orlů, 101. divize. 82. divize má červenomodrý znak s písmeny AA - "All America" . (MIMOMEDIA)