• cyphercz
  ****

  Po letech si dávám repete tohohle seriálu a i když je rok 2019, čili 18 let od vydání prvního dílu, pořád je to jeden z nejlepších počinů co byl kdy zfilmován a ještě dlouho to tak i zůstane. Currahee je sice ve srovnání s dalšími, akcí nabitými díly trochu pomalejší a upovídanější, ale vůbec to není na škodu, máme možnost poznat jednotlivé postavy, vytvořit si k nim vztah a vidět přípravy na Den všech dnů. Jediné, co mi na něm vadí je David Schwimmer v roli Capt. Sobela. Ne že by to byl špatný herec, ale ten Ross z něj čiší každym coulem a jako člověk co viděl všechny řady Přátel několikrát se prostě neumím odprostit od té postavy...(12.4.2019)

 • Foltest
  **

  Docela slabý rozjezd. I když chápu důvody, moc se mi nelíbilo, že se ve válečném seriálu v celém díle neobjevila ani jedna bojová scéna. Určitě je epizoda dobrá, protože slouží k seznámí se s hrdiny a k úvodu do situace. Také pohled do výcvikových táborů je zajímavý. Přesto mě to však zklamalo. Například celá postava Sobela je v kontextu budoucích dílů zbytečná, a přesto, že chápu, že nejde o úplně běžný seriál s dějem, myslím si, že Sobel mohl hrdiny provázet trochu déle. Z dílu čiší dobová atmosféra, především musím pochválit závěrečnou desetiminutovku, kdy se napětí dalo krájet a zanechalo mě natěšeného na další díl.(3.5.2020)

 • Eire
  *****

  Volodimir2 ***** Seriál z obdobia 2. svetovej vojny zachytáva osudy amerických výsadkárov začínajúc tvrdým výcvikovým táborom v Georgii v roku 1942, cez vylodenie v Normandii v Deň – D, potlačenie fašistických vojsk pri Rýne až po dobitie Hitlerovho Orlieho hniezda v Berchestgadene v roku 1945, cez smrť Adolfa Hitlera až po bezpodmienečnú kapituláciu Japonska. Každá z desiatich epizód je obohatená výpoveďami priamych účastníkov týchto bojov. Najlepší vojnový seriál všetkých dôb.*** Jo, libilo se mi to... 85% MY SME PARAGAAANI ZAAADNY SRALBOTKY... Paragani mali hned po letcoch najlepsi kredit aj v takej zasranej armade ako bola ta SOCIALISTICKA.... :-D(14.4.2020)

 • MI-380
  ***

  Minulý týden jsem četl skvělou knihu, kterou jsem na DK hodnotil mimořádnými 100%. Těšil jsem se na vysoce hodnocený seriál, a jak už to tak bývá, s prvním dílem přišlo zklamání. S dvěma postavami jsem se těžko smiřoval. Tou první byl kapitán Sobel, kterého David Schwimmer zahrál jako by šlo o parodii, druhou nevýrazně a nevěrohodně zahranou postavou byl poručík Winters Damiana Lewise, hlavní postava knihy, zde v prvním dílu smutná figurka: 65% (443 hodnotících dává průměrně 92%).(5.9.2018)

 • Volodimir2
  *****

  Seriál z obdobia 2. svetovej vojny zachytáva osudy amerických výsadkárov začínajúc tvrdým výcvikovým táborom v Georgii v roku 1942, cez vylodenie v Normandii v Deň – D, potlačenie fašistických vojsk pri Rýne až po dobitie Hitlerovho Orlieho hniezda v Berchestgadene v roku 1945, cez smrť Adolfa Hitlera až po bezpodmienečnú kapituláciu Japonska. Každá z desiatich epizód je obohatená výpoveďami priamych účastníkov týchto bojov. Najlepší vojnový seriál všetkých dôb.(28.9.2018)

 • - Zhruba v polovině dílu v čase 29:25, když Winters (Damian Lewis) s Nixonem (Ron Livingston) mluví o Sobelovi, objevuje se poručík Welsh (Rick Warden), který má být z 82. divize, ale na rameni má znak orlů, 101. divize. 82. divize má červenomodrý znak s písmeny AA - "All America" . (MIMOMEDIA)