Nováčkové (E04) (epizoda)

Replacements

Replacements

Válečný / Drama / Historický

Velká Británie / USA, 2001, 57 min

Myslel jsem si, že už se k obsahům distributora nebudu vyjadřovat, ale větu: "... a seznamují se s nováčky, kteří je mají nahradit.", přece není možné brát vážně. Který idiot..., ale nic. K epizodě můžu napsat znovu jen tolik, že byla skvělá, rozdílem proti knize bylo to, že Stephen Ambrose v souvislosti s činností roty E v Holandsku nikdy nepoužil termín Tiger.(9.2.2019)

Jedna z povedenějších epizod. Líbilo se mi, že se tentokrát docela střídalo prostředí a divákovi bylo ukázáno velké množství lokací. Bojové scény jsou jako vždy vynikající. Nejzajímavější část dílu však pro mě byla ukázka jednání s kolaboranty a závěrečné setkání s kolaborantkou a jejím dítětem na cestě, které epizodě dodalo patřičnou hloubku a námět k zamyšlení.(4.5.2020)

"As you can see this is called Operation Market Garden. For airborne divisions, this one's bigger than Normandy. We're dropping deep into occupied Holland. The Allied objective is to take this road between Eindhoven and Arnhem so the two British armored divisions can move up it. Our job is gonna be to liberate Eindhoven. Stay there, wait for the tanks."(24.9.2018)

Další vynikající díl. Scéna s nespočet letadly a několikaset padáky s parašutity je přímo úchvatná... Atmosféra v Eindhovenu neskutečná, dav šílel, radost a nadšení bylo cítit v každé vteřině... Tanky, výbuchy vozidel, přestřelky, obleky, herecké výkony - dohromady něco dokonalého... Aneb jak já s oblibou říkám - majstrštyk.(24.12.2016)

Market Garden je môj obľúbený diel, nie len kvôli ďalšej brilantne natočenej akcii, ale pretože sa tu objaví aj môj obľúbený nemecký Tiger alebo Jagdpanther a Shermanom, Cromwellom a celkovo spojencom to pekne natrú. Okrem tohto je tu aj dejová linka Randlemana, ktorá je tiež zaujímavá. 100% - 5*(7.9.2020)

• - Při boji o Nuenen je Grantovým (Nolan Hemmings) výstřelem z bazuky poškozena budova Hotelu Schafrath. Po znovudobytí města Němci je však objekt v pořádku. (pavelvojta)