Bastogne (E06) (epizoda)

Bastogne

Bastogne

Válečný / Drama / Historický

Velká Británie / USA, 2001, 1 h 4 min

Seriál z obdobia 2. svetovej vojny zachytáva osudy amerických výsadkárov začínajúc tvrdým výcvikovým táborom v Georgii v roku 1942, cez vylodenie v Normandii v Deň – D, potlačenie fašistických vojsk pri Rýne až po dobitie Hitlerovho Orlieho hniezda v Berchestgadene v roku 1945, cez smrť Adolfa Hitlera až po bezpodmienečnú kapituláciu Japonska. Každá z desiatich epizód je obohatená výpoveďami priamych účastníkov týchto bojov. Najlepší vojnový seriál všetkých dôb.(28.9.2018)

9/10(28.9.2018)

Má první čtyřka pro jednu z epizod přišla jen proto, že tvůrci do příběhu zapracovali úplně zbytečnou dějovou linii se zdravotní sestrou. Zbytečná byla hlavně proto, že obléhání Bastogne určitě nepotřebovalo "vylepšovat" nějakou dojemnou skoro romancí, myslím, že bohatě stačilo, když si člověk představil, že by byl na místě kluků z 506. pluku. Chyběla mi taky informace, že byl Eugene Roe za své činy u Bastogne navržen na Medaili cti.(10.2.2019)

Aneb ne nadarmo se říká, že v nouzi najdeš přítele. Kdyby jste měli vyjmenovat všechna pozitiva tohoto seriálu, trvalo by vám to nejmíň týden.(16.8.2017)

Neumím si představit, jaký to muselo být, den co den být v tom ledovým pekle bez možnosti se pořádně ohřát, smrt na každým rohu, nedostatek zásob a všeho... Epizoda je zaměřená na Eugena Roe, který měl určitě své obrovské zásluhy, ale způsob zpracování není ani zdaleka tak zajímavý, jako třeba u Winterse v minulém dílu. Památná je taky zpověď jednoho z veteránů v úvodu kdy zmiňuje jaký následky v něm Bastogne zanechala...(6.5.2019)