Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V Bastogne došlo k jednomu z nejdůležitějších střetnutí bitvy v Ardenách, což byla poslední Hitlerova ofenzíva, kterou připravoval a plánoval jako svůj poslední trumf. Hitlerův plán předpokládal, že budou američtí vojáci obklíčeni v Ardenském lese, odstřiženi od zásobování a lapeni v ledové a sněhové pasti během nejmrazivější části roku. Vojáci však dorazili do Bastogne s vědomím, že jim chybí dostatek zásob, jídla i munice a dokonce postrádali i zimní oblečení. Medik Eugene Roe neměl ani potřebnou lékařskou výbavu a sehnat ji ho stálo značné úsilí. Muži však mají výhodu - jsou to přeci parašutisté a byli vytrénováni k tomu, aby se uměli dostat z obklíčení, právě to je situace v níž bojují jako lvi. (HBO Europe)

(více)

Recenze (20)

Sany33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Časť ktorá sa nekonečne ťahala ale malo to svoje opodstatnenie. Ukázať tú bezmocnosť amerických vojakov v Ardenách ako aj ich zlú vybavenosť chcelo trocha emočnej vaty aby sme si mohli vychutnať finálny konflikt z poslednou Hitlerovou ofenzívou v Bastogne. Na pozadí sa odohráva príbeh lekára Roa, ktorý tomu dodáva správnu atmosféru. 90% ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Má první čtyřka pro jednu z epizod přišla jen proto, že tvůrci do příběhu zapracovali úplně zbytečnou dějovou linii se zdravotní sestrou. Zbytečná byla hlavně proto, že obléhání Bastogne určitě nepotřebovalo "vylepšovat" nějakou dojemnou skoro romancí, myslím, že bohatě stačilo, když si člověk představil, že by byl na místě kluků z 506. pluku. Chyběla mi taky informace, že byl Eugene Roe za své činy u Bastogne navržen na Medaili cti. ()

Reklama

Volodimir2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál z obdobia 2. svetovej vojny zachytáva osudy amerických výsadkárov začínajúc tvrdým výcvikovým táborom v Georgii v roku 1942, cez vylodenie v Normandii v Deň – D, potlačenie fašistických vojsk pri Rýne až po dobitie Hitlerovho Orlieho hniezda v Berchestgadene v roku 1945, cez smrť Adolfa Hitlera až po bezpodmienečnú kapituláciu Japonska. Každá z desiatich epizód je obohatená výpoveďami priamych účastníkov týchto bojov. Najlepší vojnový seriál všetkých dôb. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak je vidět, že spojenci se ve svém původním plánu dosti přepočítali, a ještě ke všemu nebyli na zimu pořádně připraveni. Ono když příjde tuhá zima, tak jde už opravdu do tuhého. Ideální díl na pohled na válku z pohledu doktora, protože v zimě se krom klasických bojových zranění ve velkém přidávají další strasti, jako omrzliny a další všemožné útrapy ze zimního období. Celkově má tento díl asi zatím nejtragičtější vyznání, poprvé tu vidíme výraznější ženskou postavu, která však bohužel nedopadne nejlépe, a právě doktora to nejvíce zasáhne. Eugenea si z předchozích dílů v podstatě ani nevybavuju, příjde mi, že pořádný prostor dostane až zde, a hned je z toho díl, ve kterém má hlavní roli. ()

BROKEN_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle díl se převážně zaměřil na medika Eugena Roe, a díky tomu sledujeme pořád chození z bodu a do bodu b, aby zachránil raněné. Některé momenty jsou nepříjemné na pohled, až jsem musel obracet oči. Jediný co bych tomuhle dílu vytknul, tak to je část, kdy němci útočí s tanky, ale sestřihne se to, a o pár minut vidíme, že k boji nedošlo, a že se němci stáhli. Přitom měli jasnou převahu. Ale to nevadí, celkově byla tahle epizoda vynikající. :) ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama