Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V Bastogne došlo k jednomu z nejdůležitějších střetnutí bitvy v Ardenách, což byla poslední Hitlerova ofenzíva, kterou připravoval a plánoval jako svůj poslední trumf. Hitlerův plán předpokládal, že budou američtí vojáci obklíčeni v Ardenském lese, odstřiženi od zásobování a lapeni v ledové a sněhové pasti během nejmrazivější části roku. Vojáci však dorazili do Bastogne s vědomím, že jim chybí dostatek zásob, jídla i munice a dokonce postrádali i zimní oblečení. Medik Eugene Roe neměl ani potřebnou lékařskou výbavu a sehnat ji ho stálo značné úsilí. Muži však mají výhodu - jsou to přeci parašutisté a byli vytrénováni k tomu, aby se uměli dostat z obklíčení, právě to je situace v níž bojují jako lvi. (HBO Europe)

(více)

Recenze (16)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Má první čtyřka pro jednu z epizod přišla jen proto, že tvůrci do příběhu zapracovali úplně zbytečnou dějovou linii se zdravotní sestrou. Zbytečná byla hlavně proto, že obléhání Bastogne určitě nepotřebovalo "vylepšovat" nějakou dojemnou skoro romancí, myslím, že bohatě stačilo, když si člověk představil, že by byl na místě kluků z 506. pluku. Chyběla mi taky informace, že byl Eugene Roe za své činy u Bastogne navržen na Medaili cti. ()

Sany33 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Časť ktorá sa nekonečne ťahala ale malo to svoje opodstatnenie. Ukázať tú bezmocnosť amerických vojakov v Ardenách ako aj ich zlú vybavenosť chcelo trocha emočnej vaty aby sme si mohli vychutnať finálny konflikt z poslednou Hitlerovou ofenzívou v Bastogne. Na pozadí sa odohráva príbeh lekára Roa, ktorý tomu dodáva správnu atmosféru. 90% ()

Reklama

maruna0007 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tenhle díl se převážně zaměřil na medika Eugena Roe, a díky tomu sledujeme pořád chození z bodu a do bodu b, aby zachránil raněné. Některé momenty jsou nepříjemné na pohled, až jsem musel obracet oči. Jediný co bych tomuhle dílu vytknul, tak to je část, kdy němci útočí s tanky, ale sestřihne se to, a o pár minut vidíme, že k boji nedošlo, a že se němci stáhli. Přitom měli jasnou převahu. Ale to nevadí, celkově byla tahle epizoda vynikající. :) ()

cyphercz 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Neumím si představit, jaký to muselo být, den co den být v tom ledovým pekle bez možnosti se pořádně ohřát, smrt na každým rohu, nedostatek zásob a všeho... Epizoda je zaměřená na Eugena Roe, který měl určitě své obrovské zásluhy, ale způsob zpracování není ani zdaleka tak zajímavý, jako třeba u Winterse v minulém dílu. Památná je taky zpověď jednoho z veteránů v úvodu kdy zmiňuje jaký následky v něm Bastogne zanechala... ()

Volodimir2 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Seriál z obdobia 2. svetovej vojny zachytáva osudy amerických výsadkárov začínajúc tvrdým výcvikovým táborom v Georgii v roku 1942, cez vylodenie v Normandii v Deň – D, potlačenie fašistických vojsk pri Rýne až po dobitie Hitlerovho Orlieho hniezda v Berchestgadene v roku 1945, cez smrť Adolfa Hitlera až po bezpodmienečnú kapituláciu Japonska. Každá z desiatich epizód je obohatená výpoveďami priamych účastníkov týchto bojov. Najlepší vojnový seriál všetkých dôb. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama