V lednu 1945 se Easy Company přesunula k lesům okolo Němci obsazeného města Foy. Před útokem na město musí příslušníci jednotky společně s ostatními přežít permanentní palebnou smršť. K rotě se vrací Joe Toye, který je však během ostřelování zraněn. Když palba na chvíli ustane, Guarenere se ho snaží odvléci do zákopu, avšak v tu chvíli začnou kulky opět létat vzduchem a neminou ani jednoho z nich. Buck Compton je svědkem tohoto krveprolití a zhroutí se. Během dalšího útoku jsou před Luzovýma očima zabiti Muck s Penkalou, jejichž úkryt dostane přímý zásah. Když nastane ta pravá chvíle, aby Easy Company vyvinula na své protivníky nátlak, její nový velitel Dike v bitvě naprosto selže a jednotka je zmasakrována. Winters přikáže poručíku Speirsovi, aby zbavil Dikea velení. Spears velení převezme a poté se vydává přes německé linie, aby kontaktoval jinou jednotku. Vrátí se a Easy Company tak konečně získá pořádného velitele. (HBO Europe)

Shakers

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pár mesiacov pred skončením vojny v belgických lesoch Easy Company čelí nie len delostrelectvu nemcov a ich húževnatosti, ktorý bránia mestečko Foy, ale predovšetkým mrazivej zime, neschopnému veliteľovi a aj veľkým stratám vo vlastných radách. Diel, v ktorom je stredobodom pozornosti sympaťák Lipton, ale vynikne aj cigaretový poručík Speirs a samozrejme brilantná akcia. 100% - 5* ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Po předposlední epizodě nejlepší epizoda seriálu, který je víc než jen seriálem. Tohle je dokonalost. Zde je přesně vykresleno, že největším nepřítelem člověka není nějaký fašista, ale prostý strach, bezmoc a beznaděj. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Opět epizoda, které bych si nedovolil nic vytknout, ani kdybych chtěl. A já jsem navíc nechtěl. O druhou světovou válku jsem se vždycky intenzívně zajímal, proč to tak bylo a stále je, netuším, nikdy jsem ale po žádné válce netoužil a tento díl naplno ukazuje tu ošklivou tvář války, na kterou někteří lidé ve svých projevech o hrdinství často zapomínají.// Tvůrcům obsahu bych doporučil intenzivní práci se slovníkem, aby chápali význam slov permanentní a zmasakrovat. Ani nějaký odborný poradce by nebyl špatný, možná by jim dokázal vysvětlit, že se děla nenabíjí kulkami. ()

Volodimir2

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Seriál z obdobia 2. svetovej vojny zachytáva osudy amerických výsadkárov začínajúc tvrdým výcvikovým táborom v Georgii v roku 1942, cez vylodenie v Normandii v Deň – D, potlačenie fašistických vojsk pri Rýne až po dobitie Hitlerovho Orlieho hniezda v Berchestgadene v roku 1945, cez smrť Adolfa Hitlera až po bezpodmienečnú kapituláciu Japonska. Každá z desiatich epizód je obohatená výpoveďami priamych účastníkov týchto bojov. Najlepší vojnový seriál všetkých dôb. ()

Sany33

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jeden z najakčnejších dielov celej série. Veľa emócií dávkovaných tak aby to divák dokázal vstrebať. Bakova trauma a Spearsovo hrdinstvo vyšperkovali diel k dokonalosti. Veľmi silná časť a sám som zvedavý čo seriál ešte dokáže ponúknuť. 97% ()

Loki_Six

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"After Bastogne Easy Company was called to push the Germans through the Bulge. I was glad to be out of my foxhole and moving, even if only to get warm. E Company was sent to clear the woods near the town of Foy in preparation for what we knew would be the assault on Foy itself. During that 1 000-yard attack, we encountered sporadic machine-gun fire and had a couple casualties, but overall met little resistance. Hoobler's run-in with the German was the most dramatic moment of the day." ()

cyphercz

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jedna z top epizod seriálu, ať už co se týče zpracování děje, postav, či efektů. Tentokráte je zaměření na skvělého Carwooda Liptona, hodně se mi i líbí kontrast mezi Dykem a Spearsem, všechny hlavní postavy mají alespoň pár zajímavých scének, prostě paráda od začátku do konce. ()

Eire

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Neuveritelny Spearsov sprint cez NEMECKU Liniu aj yaverecna scena v klastore...super...Vyborna cast o dostojnikoch a autorite Velitela ako takej... Aj ta uvodna cast s PARABELOU sa mi pacila... NIKDY neber zbran dostojnikovi, ktoreho si zastrelil ZOZADU, nosi to smolu,,,. :-D .... 85% ()

Foltest

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Na rozdíl od epizody minulé mě tato příliš nezaujala. Kromě vydatného ostřelování je v díle jen pramálo bojových scén. I přesto, že vhled do psychologie mužstva byl jistě dobrý nápad, mě příliš neoslovil. Vnímám, že jde o realistické ztvárnění vojenského života a jako takové to velmi oceňuji, přesto bych uvítal, kdyby seriál nabídl trochu více i po umělecké stránce. ()