Poslední hlídka (E08) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Last Patrol

 • USA

  The Last Patrol

Válečný / Drama / Historický

Velká Británie / USA, 2001, 56 min

 • Necrotongue
  *****

  A zase skvělý díl, mám pocit, že se už musím opakovat, protože tolik slov neznám, abych mohl každou kvalitní epizodu pochválit novým způsobem. Přestože byl průvodcem osmým dílem Webster, pro mě šlo jasně o Malarkeyho epizodu a Scott Grimes mě svým výkonem úplně dostal.(10.2.2019)

 • cyphercz
  ****

  Nejlepším momentem tohohle dílu je když se Winters rozhodne neposlat druhou hlídku, čímž by úplně zbytečně riskoval další životy svých mužů. Je to jednak ukázka absurdních rozkazů, kterých je ve válkách nejspíš víc než dost a taky toho, co to znamená být dobrý leader. Takovej "big emerican hero" kapitán Miller v Zachraňte vojína Ryana a jeho slepé poslouchání podobně zbytečnýho rozkazu, které má za následek smrt 90% jeho mužů, by se měl od Winterse hodně co učit;) Jinak jsem si trochu pogooglil a postava Cobba prý není úplně realisticky zpracovaná, sám Webster ho prý ve své knize popsal jako dobráka... Taky je škoda, že tvůrci v závěrečných titulcích nezmínili, že Lt. Jones zemřel v roce 1947 po automobilové nehodě v Berlíně - zůstal totiž po konci války v aktivní službě a už se tak nikdy nevrátil do Ameriky...(11.5.2019)

 • Loki_Six
  *****

  "What the 101st Airborne did in the Battle of the Bulge made it famous. Papers called them ''The Battered Bastards of Bastogne.'' They were now pulling into the comparative paradise of Haguenau the sounds of the war coming from across the river. I had missed Bastogne. I knew what I heard around the replacement depot. That the war would soon be over. When I was able to rejoin Easy Company they didn 't look like heroes who just helped win the war. Easy Company had a new C.O. to go with the other new faces. The guys I knew were gone or different than I remembered. I went through D-Day and Market Garden, but because I had missed Bastogne I was treated as a replacement and felt like I was starting all over."(29.9.2018)

 • Heisenberg_
  *****

  Důkaz toho, že nejlepší příběhy píše sám život...(16.8.2017)

 • Volodimir2
  *****

  Seriál z obdobia 2. svetovej vojny zachytáva osudy amerických výsadkárov začínajúc tvrdým výcvikovým táborom v Georgii v roku 1942, cez vylodenie v Normandii v Deň – D, potlačenie fašistických vojsk pri Rýne až po dobitie Hitlerovho Orlieho hniezda v Berchestgadene v roku 1945, cez smrť Adolfa Hitlera až po bezpodmienečnú kapituláciu Japonska. Každá z desiatich epizód je obohatená výpoveďami priamych účastníkov týchto bojov. Najlepší vojnový seriál všetkých dôb.(28.9.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace