Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Easy Company přijíždí do alsaského města Haguenau rozprostírajícího se poblíž německých hranic. Jednotka dostane rozkaz, aby vyslala na druhý břeh řeky hlídku a zajala nepřátelské vojáky. Velitel Hank Jones, který je čerstvým absolventem West Pointu a lační po nových zkušenostech, se ujímá vedení coby dobrovolník. I přesto však musí přesvědčit skeptického Winterse. Dalším členem hlídky je David Webster, který se právě vrací k jednotce po vyléčení svého zranění. Přestože je mise nakonec úspěšná, vyžádá si život jednoho vojáka, což přiměje Winterse ignorovat rozkaz, aby příští noc vyslal další hlídku. (HBO Europe)

(více)

Recenze (13)

Shakers 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Diel, v ktorom dostanú priestor absolventi školy, nováčikovia a menej skúsený. Vojna sa blíži ku koncu a každý by si chcel pred skončením ešte zastrieť. No ako to býva niečo sa zvrtne a zomiera sa bez väčších dôvodov a hlavne zbytočne. 100% - 5* ()

Volodimir2 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Seriál z obdobia 2. svetovej vojny zachytáva osudy amerických výsadkárov začínajúc tvrdým výcvikovým táborom v Georgii v roku 1942, cez vylodenie v Normandii v Deň – D, potlačenie fašistických vojsk pri Rýne až po dobitie Hitlerovho Orlieho hniezda v Berchestgadene v roku 1945, cez smrť Adolfa Hitlera až po bezpodmienečnú kapituláciu Japonska. Každá z desiatich epizód je obohatená výpoveďami priamych účastníkov týchto bojov. Najlepší vojnový seriál všetkých dôb. ()

Reklama

Loki_Six 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"What the 101st Airborne did in the Battle of the Bulge made it famous. Papers called them ''The Battered Bastards of Bastogne.'' They were now pulling into the comparative paradise of Haguenau the sounds of the war coming from across the river. I had missed Bastogne. I knew what I heard around the replacement depot. That the war would soon be over. When I was able to rejoin Easy Company they didn 't look like heroes who just helped win the war. Easy Company had a new C.O. to go with the other new faces. The guys I knew were gone or different than I remembered. I went through D-Day and Market Garden, but because I had missed Bastogne I was treated as a replacement and felt like I was starting all over." ()

Foltest 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Opět musím obdivovat žánrové zasazení. Bratrstvo neohrožených je opravdu skvělý válečný seriál. To je ale vše, co nabízí. Nemůžu říct, že bych se nudil, ale nevěřím, že ty dlouhé pohledy i po osmi dílech v někom stále zanechávají nadšení. Dílu uškodilo i to, že v něm je pouze jedna bojová scéna, což je na válečný seriál dosti chabé. Část, ve které umírá po hlídce zraněný voják je samozřejmě silná, přesto jsem podobný okamžik v seriálu viděl už nejméně pětkrát, takže příliš dojetí u mě nezpůsobila. Škoda také, že postavy nejsou zapamatovatelnější, jelikož si stále nejsem schopen uvědomit, kdo je kdo, a kvůli tomu si k nim nejsem schopný vybudovat pořádný vztah a nebojím se o ně. ()

cyphercz 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nejlepším momentem tohohle dílu je když se Winters rozhodne neposlat druhou hlídku, čímž by úplně zbytečně riskoval další životy svých mužů. Je to jednak ukázka absurdních rozkazů, kterých je ve válkách nejspíš víc než dost a taky toho, co to znamená být dobrý leader. Takovej "big emerican hero" kapitán Miller v Zachraňte vojína Ryana a jeho slepé poslouchání podobně zbytečnýho rozkazu, které má za následek smrt 90% jeho mužů, by se měl od Winterse hodně co učit;) Jinak jsem si trochu pogooglil a postava Cobba prý není úplně realisticky zpracovaná, sám Webster ho prý ve své knize popsal jako dobráka... Taky je škoda, že tvůrci v závěrečných titulcích nezmínili, že Lt. Jones zemřel v roce 1947 po automobilové nehodě v Berlíně - zůstal totiž po konci války v aktivní službě a už se tak nikdy nevrátil do Ameriky... ()

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama