poster

Almara (TV film)

Drama / Komedie

Československo, 1971, 39 min

Režie:

Vít Olmer

Předloha:

Norbert Frýd (kniha)

Kamera:

Petr Prokop

Hudba:

Jiří Šust

Kostýmy:

Emilie Kutová
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (10)

 • vypravěč
  **

  Všeznalý vypravěčský hlas od prvních záběrů organizuje tuto mravokárnou povídku jako exemplární případ. Nenechá diváka ani chvíli na pochybách, s kým se na obrazovce potkává, a předem dává tušit, jak celá taškařice skončí. (A že skončí úplně jinak, je vlastně podružné...) Tím také od prvního okamžiku zbavuje snímek jakékoliv komiky, o napětí nemluvě a kdyby se náhodou někdo začal cítit napnutý, pak anekdotu prokládají nicneříkající záběry na chodící postavy, které děj spolehlivě retardují a nechávají diváka při pražských scenériích snít o vzdáleném nebo na ně vzpomínat (podle letopočtu, v němž na snímek natrefil). Olmerovu bezradnost však nejdokonaleji prozrazují vyprázdněné dialogy. Takovou směs frází, povzdechů, mlaskotu a srkání – abys pohledal! Když se nakonec Bohuš Záhorský rozpovídal, div jsem si nepřipadal, jako bych náhle sledoval jiný film. Olmerovy počátky i konec tedy dokonale souzní...(5.10.2019)

 • 6thSun
  **

  Somrův somrák je perfektní a ve svým vlastním životě jsem se setkal s pár všivákama, který jako by mu z hlavy a jednání vypadli, takže to je velký plus, mínus je ale daleko větší, a to hlavně za bezpočet hluchých míst, kdy se Záhorskej prochází po Praze, šustí u toho Šustova hudba a diváky to má asi bavit. Nebaví no. 45%(20.10.2012)

 • rt12
  ***

  Jedna hvězda za plejádu skvělých herců. Námět paráda, škoda jisté zdlouhavosti.(31.12.2013)

 • slunicko2
  **

  Poněkud utahané.(22.10.2020)

 • ViktorD
  ****

  Ústřední hudební motiv (s mírně odlišným aranžmá) použil už dříve Jiří Šust v Menzelově Rozmarném létě.(19.7.2012)

 • Ironfood
  **

  Pomalé tempo vyprávění samo o sobě nevadí, ale bohužel chybí humor a děj je celkem průhledný. Trochu to zachraňuje dobré herecké obsazení.(5.4.2021)

 • ArthasKarfa
  ***

  Zajímavý námět i obsazení, Somr jako zdatný kuchař i jako zdatný podvodník působí opravdově. :)(17.4.2021)

 • Pitryx
  odpad!

  Mínus za kecání do děje. Mínus za hluchá místa. Mínus za „roztahanost“. Prostě mínusů nepočítaně, ani jednou jsem se nezasmál, nebylo čemu. Ani herecká elita nezachránila slaboduchý scénář.(29.12.2015)

 • baxz
  ***

  Standardně zábavná TV komedie natočená FSB pro ČST Praha, se standardně slušnými výkony všech zúčastněných, hlavně Josefa Kemra a Josefa Somra.(28.12.2011)

 • Aniki
  ***

  Taková roztomilá normalizační agitka o tom, ze udržovat si boční příjem drobnými kšeftíky a protislužbami, není v souladu s představou o socialistickém člověku. Somr byl tedy zas a znovu vynikající, jednak osobitým hereckým projevem a druhak i skvělou vizáží.(24.7.2020)