Tommaso (festivalový název)

Joe Delia

Scénografie:

Tommaso Ortino

• Goldbeater

Abel Ferrara zas jednou zkouší divákovu trpělivost a vrší na něj existenciální motivy (do velké míry zřejmě autobiografické) na téma frustrace z rodičovství, neklapajícího manželství a neukojené intelektuality. K tomu samozřejmě připočtěme artovou rozklíženost a náboženská stigmata a dostaneme smrtící koktejl, který málokterý divák překousne. Nevěřil bych, že to řeknu, nicméně Ferrarův předchozí snímek Pasolini byl divácky daleko přístupnější, ale zas takové zatracování, jak napovídá dosavadní hodnocení, si Tommaso nezaslouží. [KVIFF 2019](30.6.2019)

• muskcz

Bizár. Během dlouhé stopáže jsem s napětím očekával, jestli se něco stane. Bohužel Mr. Bean do Varů nezavítal. https://www.youtube.com/watch?v=NLU9s5lDma8 [KVIFF 2019](30.6.2019)

• meda2016

Záměrem scénáře je vykreslit vztah v rodině staršího muže, dítěte a mladé ženy. Willem Dafoe je dobrý herec, ostatní opravdu nejsou špatní ale z děje vyčuhují Dafoeovy monology v terepautických skupinách. Rodina v podstatě nemá scénář, máme si všimnout dvou konfliktů, kdy žena chce absolutní svobodu a muž dávat i brát absolutní pozornost. Občas traumata v představách a jedna skoro-soulož. Moje vlastní hodnocení 35%.(9.7.2019)