Neobvyklé příběhy (TV seriál)

Tales of the Unexpected

• slovenský

Neuveriteľné príhody

Horor / Thriller

Velká Británie, 1979, 112x30 min

Předloha:

Roald Dahl (kniha), Patricia Highsmith (kniha), Ruth Rendell (kniha), Hector Hugh Munro (kniha)

Roald Dahl, John Houseman, Zoë Wanamaker, Patricia Routledge, Saeed Jaffrey, Judi Bowker, Peter Cellier, Van Johnson, Peter Egan, Michael Ripper, Nigel Havers, Lucy Gutteridge, Patricia Quinn, Geoffrey Bayldon, Peter Firth, Elaine Stritch, Brian Blessed, Hana Bělská, Allan Corduner, Kenneth Tigar, Benedict Taylor, Nina van Pallandt, Joan Greenwood, Elizabeth Spriggs, Jeremy Clyde, Patrick O'Neal, Robert Lang, James Faulkner, Christopher Fulford, Paul Seed, Richard Basehart, Rachel Kempson, Mary Gross, June Ritchie, Michael Kitchen, Amanda Redman, Johnny Shannon, Helen Fraser, Jenny O'Hara, Tony Osoba, Harry Andrews, Joan Hackett, Joanna Pettet, Judy Geeson, John Beck, Susan Strasberg, Phyllis Calvert, Nadim Sawalha, Ron Moody, Dennis Christopher, Toyah Willcox, Don Calfa, Carol Drinkwater, William Hootkins, Gérard Lartigau, Peter Davison, Rita Gam, Ralph Bates, Colin Blakely, Gary Bond, Heather Sears, Max Gail, Charles Kimbrough, Lisa Eichhorn, Marius Goring, Arthur Hill, Belinda Mayne, John Castle, Lou Jacobi, Tim Bentinck, Michael Hordern, Gayle Hunnicutt, Pamela Stephenson, Richard Briers, Timothy West, Vivien Heilbron, George Little, Tom Chadbon, Bernard Cribbins, Carol MacReady, Godfrey James, Geoffrey Greenhill, Jane Paton, Rick Crom, Vincent Wong, Gabrielle Blunt, David Cassidy, Robert Beatty, Jonathan Coy, Brendan Dillon, Logan Ramsey, Christopher Simon, Vic Tablian, Constantine Gregory, Shane Rimmer, Harry Jones, Michael O'Hagan, Anthony Valentine, Andrew Bicknell, Steffanie Pitt, Forbes Collins, Susan Penhaligon, Dorothy Tutin, Pat Keen, Mark Jones, Will Hare, James Warwick, Alan Gifford, Ted Gehring, Michael Craig, John Duttine, Morris Barry, Lorna Yabsley, Lee Montague, Hilary Mason, Elaine Giftos, Cheryl Hall, Evelyn Laye, Bill Owen, Alfred Burke, Harry Northup, Cyd Hayman, Denise Galik, Rupert Frazer, Miriam Byrd-Nethery, Jim Norton, Edward Grover, Phil Brown, Jennie Linden, Richard Everett, Elliott Reid, Albert Moses, Phoebe Nicholls, Frances Tomelty, Kenneth Hadley, Bernard Kay, Timothy Carlton, Raad Rawi, Bill Bailey, Caroline Langrishe, Stephanie Cole, Paul Spurrier, James Greene, Patrick Mower, Don Fellows, Peter Frye, Albert Welling, Clive Swift, Barbara Rosenblat, Tom Smothers, Andrew Burt, Debbie Farrington, Michael Jayston, Peter Jeffrey, Angus Mackay, Diana King, Ivor Roberts, Joe Gladwin, Maurren O'Brien, Margery Mason, Michael N. Harbour, Paula Tlbrook, Alan Rowe, William Moore, Steve Plytas, Sharon Duce, Rob Spendlove, Ronnie Stevens, Sheila Gish, Diane Holland, John Alderton, Patsy Byrne, Elaine Ives-Cameron, Lois Baxter, Liza Goddard, Carol Leader, Brian Capron, Charles Keating, Amanda Boxer, Michael Troughton, Kim Thomson, Avril Elgar, Ann Beach, Elizabeth Bradley, Elspeth March, Fanny Rowe, Suzanne Danielle, Ruth Kettlewell, John Forgeham, Nat Jackley, Vass Anderson, Patricia Mort, Nancy Nevinson, Gretchen Corbett, Donald Pickering, Michael Forrest, Edward Burnham, Brian Osborne, John Drake, Artro Morris, George Sewell, Daragh O'Malley, Raymond Francis, Moray Watson, Shirley Cain, Rowland Davies, Paul Williamson, John Rees, Harry H. Corbett, Michael Sheard, Frank Converse, Betty Hardy, Pauline Letts, Peter Copley, Roger Brierley, Anthony Smee, Geoffrey Chater, Bill Maynard, Christopher Blake, Anthony Carrick, Janette Legge, John Wyman, Edward Jewesbury, Jeremy Longhurst, Anthony Wooddruff, Margaretta Scott, Michael Aldridge, Denys Graham, Donald Eccles, Robin McCallum, Kevin Brennan, Clifford Parrish, Bruce Boa, Alan Chuntz, Paul Antrim, Peter Tuddenham, Stephen Bent, Bridget McConnell, Deborah Geffner, Allan Mitchell, Dina Merrill, Robert Arden, Barry Cahill, John Horsley, Siobhan McKenna, Susan Tracy

Komentáře uživatelů k TV seriálu (7)

Neviděl jsem bohužel všechny, ale vybavuji si, že to byl fakt povedený seriál. V paměti mi utkvěly díly "Jak si zaplavat" a pak jeden, jehož název si nevybavím, ale šlo tam víceméně o totéž, o co šlo v poslední povídce filmu Čtyři pokoje. Znáte to - zapalovač, sázka, prsty, sekáček na maso... :-)(11.9.2007)

Lahůdkový seriál podle geniálních povídek Roalda Dahla. Kdo viděl (dávali to v televizi se slovenským dabingem zhruba v první půli 80.let), ten ví své. Kdo četl (doporučuji parádní Dahlovy sbírky Jedenadvacet polibků nebo Milostné rošády), je mu to jasné. [Stejně je zajímavé, jak se časy mění. Kdysi byl u nás Dahl znám především jako autor mistrovských černohumorných povídek s šokující pointou, ale o jeho úspěšné tvorbě pro děti (např. Karlík a továrna na čokoládu, Čarodějky atd.) věděl jen málokdo. Dnes je tomu skoro přesně naopak.](14.7.2007)

Velice dôvtipný seriál jako příloha ku britským raňajkám, ktoré majú všetko, čo majú mať. Kousky neunavují svou minutáží a co je hlavní, diváka neotráví.(11.7.2016)

epizódy: Jed (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 15.4.1983, réžia českého znenia (ČST Praha) = IVAN PROCHÁZKA)+Jak si zaplavat (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 15.4.1983, réžia českého znenia (ČST Praha) = IVAN PROCHÁZKA)+Zlodej (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 8.5.1985), réžia slovenského znenia = (ČST Bratislava) - Za komanča jediná možnosť inteligentného a vtipného mystery - vyžitia. (12.9.2007)(12.9.2007)

to Radyo: nevím, jeslti ses nesplet, nebo námět "zapalovač, sázka, prsty, sekáček na maso..." je tak populární, ale úplně první jsem viděla u Hitchcocka :)))(18.10.2008)

Videla som síce len časti, ktoré sú adaptáciami poviedok Roalda Dahla, ale pokračujem ďalej. Vcelku ide o podarený seriál, v ktorom ma - možno preto, že som tie poviedky čítala snáď 100x a predstavovala som si to celé inak - zakaždým šokovali interiéry (aspoň to, keď som už bola oboznámená so všetkými spoilermi). Scenáristi sa s námetmi inteligentne vysporiadali, ale jednotlivé inscenácie sa aj tak poviedkam nemôžu vyrovnať, všetky príbehy prišli minimálne o polovicu svojej atmosféry. Najviac oceňujem úvodné vstupy Roalda Dahla, ktorého zbožňujem a jeho poodhaľovanie spisovateľského sveta.(9.8.2009)

• Piedone

Epizóda s názvom Chirurg mala čs. premiéru v piatok 5.7.1991 o 23:00 na F1. Réžia slovenského znenia: Zdeno Dřínovský.(6.2.2016)