Houslista

Vít Olmer

Vít Olmer

Petr Prokop

Jiří Šust

Debilní oficíry, ty Landovský vždycky uměl. A ve střetu s múzami je ta blbost navíc ještě údernější.(21.1.2015)

Taková náladovka, kterou zachraňují přesvědčivé výkony Jany Šulcové, která hraje snobskou kravěnku klamající svým sličným exteriérem, a Pavel Landovský, který hraje zárodečného majora Terazkého: "Soudruzi, musíte mířit tak, aby jste se trefili. Zraněnej imperialista je nám hovno platnej. V americký nemocnici se nám z toho vylíže a za chvilku ho máme zpátky."(31.12.2014)

Do éteru jdou snímky, které dosud viděli jen famáci a historikové-absolventské filmy. Dvě jména šla do éteru nedávno: Havetta a Olmer. Jeden má gloriolu hrdiny a legendy. Génius, kterého zničil režim. Druhý už bude věčně patolízalským zaprodancem, který se z nadějného režiséra změnil v břídila točícího sračky. Ale život není černobílý. Musím svatosvatě říct, že Olmerův studentský film si dává Havettu k obědu. Je to film artový, ale přesto má zajímavý příběh. Navíc není nesrozumitelný. Výborné scény z vojny, básně neruší, zajímavé a nečekané záběry. Dále snové sekvence-skvělý nápad s vodou apod. Landovský jako hloupý velitel je snad ještě lepší než v Nezvaném hostovi. Tleskám. Nečekaný objev.(18.2.2015)

Olmer šedesátkový. Atmosféra, kterou dokonale využil ve svém dalším snímku. Střet minulosti s přítomností za doprovodu vážných houslových tónů. A Šulcové to mimořádně slušelo.(4.8.2014)

• LadyPupu

Absolventský snímek Víta Olmera předkládající relativně zajímavý nápad, ovšem jako celek pro mě osobně dost nudný. A bohužel nic na tom nezměnil ani Pavel Landovský jako lampasák s uměleckými sklony... "Dělal sem to celou noc. Vobčas něco střelim, ale tohle bych neprodal nikdy!" No, on by tu hrůzu asi stejně nikdo koupit nechtěl, a já už zase asi nikdy nepotřebuji vidět tuhle Olmerovu prvotinu.(9.5.2016)