poster

Houslista

Krátkometrážní / Drama

Československo, 1969, 25 min

Režie:

Vít Olmer

Scénář:

Vít Olmer

Kamera:

Petr Prokop

Hudba:

Jiří Šust
 • fragre
  ****

  Taková náladovka, kterou zachraňují přesvědčivé výkony Jany Šulcové, která hraje snobskou kravěnku klamající svým sličným exteriérem, a Pavel Landovský, který hraje zárodečného majora Terazkého: "Soudruzi, musíte mířit tak, aby jste se trefili. Zraněnej imperialista je nám hovno platnej. V americký nemocnici se nám z toho vylíže a za chvilku ho máme zpátky."(31.12.2014)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Zraněnej imperialista je nám hovno platnej. V americký nemocnici se nám z toho vylíže a za chvilku ho tu máme zpátky." On mě nebavil, Ona byla krásná a nesnesitelná, pacifistický vojín Janoušek byl takový nijaký a tak za vítěze považuju nadporučíka Karbana. Ten hláškoval tak, že v souboji debilního armádního myšlení s velkou uměleckou nudou jsem stál na straně zeleného mozka, což patrně nebylo záměrem tohoto snímku.(20.12.2017)

 • LadyPupu
  **

  Absolventský snímek Víta Olmera předkládající relativně zajímavý nápad, ovšem jako celek pro mě osobně dost nudný. A bohužel nic na tom nezměnil ani Pavel Landovský jako lampasák s uměleckými sklony... "Dělal sem to celou noc. Vobčas něco střelim, ale tohle bych neprodal nikdy!" No, on by tu hrůzu asi stejně nikdo koupit nechtěl, a já už zase asi nikdy nepotřebuji vidět tuhle Olmerovu prvotinu.(9.5.2016)

 • mchnk
  ****

  Olmer šedesátkový. Atmosféra, kterou dokonale využil ve svém dalším snímku. Střet minulosti s přítomností za doprovodu vážných houslových tónů. A Šulcové to mimořádně slušelo.(4.8.2014)

 • Fifer
  ****

  Do éteru jdou snímky, které dosud viděli jen famáci a historikové-absolventské filmy. Dvě jména šla do éteru nedávno: Havetta a Olmer. Jeden má gloriolu hrdiny a legendy. Génius, kterého zničil režim. Druhý už bude věčně patolízalským zaprodancem, který se z nadějného režiséra změnil v břídila točícího sračky. Ale život není černobílý. Musím svatosvatě říct, že Olmerův studentský film si dává Havettu k obědu. Je to film artový, ale přesto má zajímavý příběh. Navíc není nesrozumitelný. Výborné scény z vojny, básně neruší, zajímavé a nečekané záběry. Dále snové sekvence-skvělý nápad s vodou apod. Landovský jako hloupý velitel je snad ještě lepší než v Nezvaném hostovi. Tleskám. Nečekaný objev.(18.2.2015)