Děj filmu se odehrává v koloniální Indii, kdy britský důstojník a jeho žena násilně vezmou do péče kmenovou dívku z komunity Gond a je na místním kmenovém hrdinovi Bhimovi (N.T. Rama Rao Jr.), aby zachránil dítě. Spolu s několika dalšími členy své komunity míří do Dillí, kde je mladá dívka držena v zajetí. Mezitím Ram, statečný britský policista, dostane za úkol najít Bhima a jeho muže a zatknout je. Ram a Bheem se stanou blízkými přáteli, když se v Dillí střetnou. Co se stane, když poznají své skutečné úmysly? (jorgus)

verbal

Tancoš a Mižigar jsou úpa ti nejkrutohustější a dozajista nejnádhernější stosedmdesáticentimetroví pandžábští alfabouhači. Děsně rádi pašujou melouny, i když na to věru moc konstituci nemají, natírají se olejem, zatínají břišáky a tváří se urputně osudově. Mižigar vpoho dokáže dát na piču tygrovi a jiné svévolně agresivní lesní zvěři, Tancoš je zase schopen úplně sám vymlátit desetitisícovou demonstraci šúdrú za lepší velkobritské zítřky a naan pro všechny, aniž by se zadýchal. Tancoš a Mižigar jsou také snad ty úplně největší BíeFeFka na světě. Jsem si naprosto jist, že kdyby je nesvazovaly ty odporně homofobní, zcela neprogresivní a neprobuz(ň)ené indické fujfuj společenské normy, serou na cigošky, a dávno spolu prcají. Takhle se o sebe akorát tak co půl hodiny otírají při nějakém tom strašně kůl harekršna tanečku, u něhož vyzývavě natřásají hýždě a jeden na druhého lascivně repujou v sanskrtu. Všechno by bylo úplně překrásné, správňácké a růžové, a kluci by jen v klidu tři hodiny sbírali barevné kovy, „bratrsky“ se držíc kolem pasu, či se úplně hetero šmidlali mambami v zátylcích, když jeden druhého ani trochu teple nosí v jednom kuse na ramenou. Jenže tu máme drobné charakterové schizma, jako vystřižené z fatálního latinskoamerického „dramatu“! Zatímco se Mižigar zřetelně profiluje jako krystalický more Mirek Dušin tělem i duší, sveřepě bránící slabé a utlačované, vdovy a sirotky, ať už o to stojí, nebo ne, je Tancoš patrně pěkná kurva a svinský kariérní kolaborant s odporně rasistickými, sadistickými a veskrze i jinak prohnilými velkobritskými okupanty. Ti samosebou přinesli do Indie jen bídu, zmar, teror, vraždění, znásilňování, ponižování a potlačování kulturní svébytnosti. Co na tom, že bez nich by tam zrovna někdy teď slézali ze stromů a začínali vynalézat kolo pro své maringotky. Čili, ač z toho každým políčkem kapou ryzí audiovizuální bolyúdská zášť a nenávist, je přinejmenším pozoruhodné, ani trochu pokrytecké, a také veskrze národně hrdé, že se od rocku 1947 téměř každý druhý „svobodný a jha útlaku zbavený“ čmoud cpe do Londýna snad urputněji než Žid do Palestýny, a je to tam „otaska prestyže, more“. Ale zpět k tématu, ty omezený a zpátečnický páprdovitý zmrde! Kde jsem to … Aha, už vím, charakterové schizma. Inu, milé otylé čokoládové hospodyňky, nemějte strach, a v klidu a bez přílišných emocí dorožněte toho čerstvě načesnekovaného „králíka“! Sice to v jednu chvíli vypadá, že se nad tím nádherným přátelstvím naších prüdce hetero hrdinů stahuje břišní tyfus, ale Védy nejsou tím, čím se zdají být! Ukáže se, že Tancoš nakonec až taková kurva není, je to némlich stejný správňák jako Mižigar, ba navíc s posláním!!!, tudíž se kluci opět sveřepě semknou v pevném obětí a s mambami těsně přiléhajícími na zátylky, načež téměř holýma rukama a ve stylu čínských leteckých dnů málem vyautují Ghándího, když anihilují asi tak osm divizí puškami a děly vyzbrojených velkobritských speciálních jednotek, zkompletují několik terorem rozdělených indických rodin, posundávají ze stromů všechna uvíznutá koťátka i anglické snajpry, Mižigar naoko vzplane k jediné správňácké a naprudko filantropické velkobritské šlechtičně, aby nevypadal tak podezřele, ta jeho pseudocity bezelstně opětuje, jak jinak, a všichni společně s hrdinnou plísní na rtech, plni národní hrdosti a zřetelného sebeurčení odtančí v sáhodlouhém videoklipu k zapadající skládce. Tak, a teď je ta pravá chvíle, milé čokoládové hospodyňky, aby slzy oprávněného dojetí ztékaly po vašich masitých obličejích do čerstvě uvařeného dog tikka masala. Děsivě přitroublá, mongoloidně patetická a odporně kýčovitá cigánská velesračka pro mentálně nejatrofovanější publikum, která bude mít yntelechtuální úspěch leda tak ve všech Chánovech světa. Ovšem velesračka tak pompézně a nádherně natočená, že ač jsem u projekce blil zpola natrávené maršmelousy, plesnivé motýlky a spektrálně hnědou duhu, aniž bych něco takového předtím jedl, musím tomu za audiovizuální stránku překrásných 1,5000000000013482 chcačky nechcačky more přyjebat, a už o tom nechci mluvit. () (méně) (více)

Fr

„PASTÝŘ BUDE PUTOVAT JAKKOLIV DALEKO, ABY NAŠEL ZTRACENÉ JEHNĚ. VE DNE, V NOCI … PROHLEDÁ KAŽDÉ ZÁKOUTÍ… A POKUĎ NÁHODOU NAJDE JEHNĚ V TYGŘÍ TLAMĚ, VYLÁME MU ZUBY, OTEVŘE ČELIST A ODVEDE JEHNĚ ZPĚT KE STÁDU. ZDÁ SE, ŽE PASTÝŘ MÍŘÍ DO DÍLLÍ, ABY ZAČAL SVŮJ LOV…“ Mohlo by se zdát, že je to vlastně píčovina – teda ty akční věci (třeba jeden proti milionu, lov tygra bosou nohou (a rukou))… Ale! Když vono mě to baví! Navíc to CGI je dobrý, takže to nepůsobí idiotsky. Pravda, ty taneční kreace… tož je třeba se trochu kousnout, no. Má to zajímavou (a jak je v těhle končinách zvykem) zdlouhavou zápletku, takže když máte – tak nějak podvědomě dojem, že se blíží finále, čeká vás ještě hodina a půl… Každopádně nejedna akce je monstrózní a hlavně v tollywoodským (takže prej žádnej bollywood! - P.S.: "Lomri", díky za upozornění...) stylu, takže se jí (stejně jako ději) moc mezí neklade. Může to bejt trochu k smíchu, ale není to smích posměšnej, spíš takovej… TY KRÁVO! Prostě - má to bejt zábava a vono to tak je. Označit indickej film za superpodívanou, to chce kus odvahy. A taky velký plátno, páč pak se tomu dá něco odpustit, ale taky přidat. Navíc musíte mít bollywoodskou (nebo tu tollywoodskou) náladu a hlavně spoustu času!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Alluri Sitarama Raju a Komaram Bheem? Neznám... 2.) Zjistím, že to co Avengers, zvládne v Indii kdejakej vesničan.  ///  Thx za titule "Lomri" a „vasabi“.                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ****  NAPĚTÍ  ** ()

HoneyBunny

Jako jo, tenhle příběh o síle přátelství, zradě a boji proti většímu zlu, není originální. Co je ale jedinečné, to je přístup S.S. Rajamouliho a očividná láska k filmu, která je na RRR tolik vidět. Jestli se vám film bude líbit, poznáte už z představení hrdinů. Obě sekvence jsou naprosto ujeté co se týče fyzicky, hrdinové tu spíš připomínají mytické bytosti, takové indické supermany. A to je dobře, protože v RRR je všechno větší, barevnější, víc dramatické. Už u scény, kdy se Ram a Bhim poprvé potkají v akční sekvenci na mostě, je jasné, s jakým filmem máte co do činění. Taková hravost a srdce, to je něco, co se v záplavě holywoodských korporátních srágor, už tolik nevidí. Při sledování RRR budete mít xkrát pocit, jako třeba u indianajonesovské trilogie. Hrdinové všechno bez sakrasmu prožívají, včetně svého bratrského přátelství (ve stylu mužských přátelství třeba z LOTR trilogie), každou chvíli tu máte boží akční scénu, do toho duje megalomanská hudba. A padouši tu jsou angličtí kolonialisté (strašně zlí a hloupí, samozřejmě) v čele s roztomile pekelným Rayem Stevensonem (budiž mu země lehká) a sadistickou Alison Doody (kterou si můžete pamatovat jako nacistku Elsu právě z třetího Indyho). Takže směle do toho, vůbec se nebojte, že indické produkci nebudete rozumět. Tohle je jeden z nej filmových zážitků roku. ()

JamesSi

S. S. Rajamouli je zpět. Byl jsem fanouškem jeho komediální ulítlosti Moucha, ale bohužel mě jeho báje na motivy indické mythologie Baahubali moc nezaujala. RRR je však něco jiného. Pokud jste si mysleli, že vás indické filmy nebudou bavit, RRR vám to snad vyvrátí. Je tu všechno, čeho se bojíte od Indických flicků (taneční scény, přehnaná akce nebo hrdinové drsný jak sviň), ale na rozdíl od většiny Indických filmů je pravděpodobně budete milovat. Tedy alespoň já jsem to miloval, i když to na mě nefungovalo například v 3 Idiotech nebo v Baahubali. I ty taneční scény v RRR byly skvělé. RRR je příběh, který mi konečně potvrdil, že největší hajzlové na světě jsou BRITOVÉ. RRR je nejlepší BROMANCE tohodle roku. A to mezi hrdinami Ramou a Bheemou. Bojím se, že tenhle rok nic nepřekoná tyto dva borce. RRR má lepší akční scény a triky než veškeré Avengers a MCU filmy. Bez přehánění. RRR je film, který bere strašně inspirací ze starých hollywoodských epik a muzikálů. Ale z Indické perspektivy. A to je dobře. Tolik skvělých scén! Ta kde Rama a Bheem ukázali všem těm anglickým ženám, jak tančí pravý muži z Indie, souboj s tygrem, souboj proti rozzuřenému davu, flashback z Ramova mládí, obří akční scéna s celou podělanou Zoo. Chtěl bych ten film vidět v Indii v kině, kde dav bude šílet s každou smrtí britského sadisty. Miloval jsem když na konci udělali ten obří Fortniteový tanec na hrobě guvernéra Scotta. Miloval jsem RRR! (neplést s RRRrrrr). Je to boží! ()

Aljak

Ako ja strašne nemám rád prehnané, predimenzované a extrémne vizuálne akčné efekty, ktorými bol tento film priam presýtený! Scenár tohto filmu je skvelý - celkovo príbeh má veľmi dobrý koncept, aj kompozíciu, a epická línia aj so všetkými tými odbočkami a retrospektívami má 5-hviezdičkový potenciál. ALE to prehnané tlačenie na pílu s mnohými extrémami (či už vo vizuálnej alebo dramatickej rovine), to mi naozaj pomerne výrazne pokazilo celkový dojem z filmu. Sem tam dokonca kus nelogiky (spoločná návšteva Bhima a Rama na britskom dvore), sem tam vytesnenie niektorých postáv z príbehu (napr. Jenny), a pod. - to tiež pôsobilo trochu dosť rušivo. Veľká škoda, lebo epicky to malo obrovský potenciál. Mimochodom, vždy žasnem, ako zvyknú Indovia zobrazovať Britských kolonizátorov - ako totálnych hlupákov :( 3* ()

• Název filmu RRR byl původně jen názvem pracovním a písmena R mají odkazovat na jméno režiséra a hlavních hvězd  – S.S. Rajamouli, Ram Charan a Rama Rao Jr. Ovšem fanouškům se líbil natolik, že se producenti rozhodli jej zachovat a název se poté přizpůsoboval tak, aby zapadl do RRR, a to i přesto, že název má poté rozdílný překlad (Rise, Roal, Revolt v hindštině, Raudraṁ Raṇaṁ Rudhiraṁ v telužštině, Rattam Raṇam Rauttiram v tamilštině, Raudra Raṇa Rudhira v kannadštině a Rudhiram Raṇam Raudhram v malajámštině). (marrjaana)

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson