poster

Sang Krasue

 • Thajsko

  แสงกระสือ

 • anglický

  Krasue: Inhuman Kiss

Horor / Drama / Romantický

Thajsko, 2019, 121 min

Scénář:

Chukiat Sakveerakul

Komentáře uživatelů k filmu (9)

 • ricci.s
  ****

  Krasue je ženský démon, ktorého hlava sa každú noc oddeľuje od tela a hľadá všetko, čo by mohla zožrať. Lenže čo robiť, keď je Krasue práve hlavná (pekná a sympatická) hrdinka žijúca v osade uprostred lesov, a ešte má aj dvoch nápadníkov rivalov, ktorí sa ju snažia stoj čo stoj ochrániť pred lovcami démonov. Je síce pravda, že toho presladeného a sentimentálneho tam bolo dosť, o čom svedčí aj štedrá stopáž, ale Thajsko to našťastie dokázalo natočiť tak, aby to diváka nijako neiritovalo - podobne ako napr. starší "Nang nak". V podstate sa jedná o smutnú fantazijnú rozprávačku s peknými monštrami a zaujímavou mytológiou. Aj keď by som bol logicky radšej, keby tvorcovia poriadne pritvrdili na úkor romantiky, musím uznať, že tento film má svoje kúzlo a do thajských kín sa dostal oprávnene.(1.7.2019)

 • Jossie
  ***

  Na thajce velmi hezké triky a celkově to ušlo, jen jak je zvykem u asiatů, všechno dopadne nejhůř, jak může.(4.9.2019)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Chválená Thajská mainstream hororová romance, která má rozhodně kouzlo, ale na můj vkus je více pohádková než hororová. Film je hezky natočený, má originální nápad o démonovi Krasue, který napadne ženské tělo a v noci oddělí hlavu od těla, která jde lovit, vše co dýchá a žije a to se stane hlavní hrdince uprostřed malého městečka, kde momentálně pobíhá skupina lovců démonů a také její dva zamilovaní rivalové. Má to stopáž dvě hodiny, takže tempo je pomalejší a občas se to věnuje až příliš romantické části, ale když dojde na akci, tak je to celkem povedený, občas dojde na gore a pochválit se dají i slušné praktické masky. Za poslední měsíc rozhodně nejzajímavější horor, který díky originalitě a podání si zaslouží pozornost. 60%(23.7.2019)

 • Jirka_Šč
  ****

  Jsem Krasue nepolíbený, o existenci tohoto démona v thajském folkóru jsem nic netušil a proto jsem neměl ani tušení, co z filmu vyleze. Na úvod to vypadalo na horor, jenže on to vlastně horor není, spíš taková smutná mytologická vztahová záležitost. Má to vlastní styl, opticky béčko, ale ono to vlastně ani béčko není, protože je to zobrazené a ztvárněné fajn. Je to jen odlišné pro ty, co z thajské kinematografie neviděli moc. Finálně i pro onu odlišnost to nakonec hodnotím pozitivně. Tento trailer se dá vidět bez toho, aby něco zásadněji prozradil https://www.youtube.com/watch?v=4n6qQR3YFEc(13.7.2019)

 • Sidonka
  **

  Film má krásnou atmosféru a to nejenom pro to, že se odehrává v nádherném, exotickém prostřědí. Thajská příroda s pralesy a políčky zde sehrává čarokrásnou roli. Příběh se odehrává v chudé vesnici, které se sice obloukem vyhnula válka, vesničané se tu k sobě zpočátku chovají hezky, ale idylka tu přesto není. Má totiž vlastního démona zvaného Krasue, který vstoupil do milé, mladé pečovatelky ze zdejší bývalé nemocnice, s níž se může divák snadno ztotožnit. Spíše něž děs vzbuzuje soucit, dívka je odsouzená k tomu, aby se skrývala jako kořist před hledajícími lovci. Podle mého názoru se velkou část filmu probírají melodramatické prvky a film patří mezi ty s pomalejším dějem. Žánr horor je zde upozaděný. Některé romantické mysteriózní kousky mám ráda, tento mi přesto pomalu ubíhal, dlouho jsem čekala na to, až začne mít větší spád. Hlava démona, létajícího vzduchem, na mě osobně působila navíc trochu úsměvně. Má to jistý půvab,nepopírám. Jen scénář je poněkud slabší.(26.7.2019)

 • Flipnic-RE
  ***

  Je to takový celý zvláštní tím, že to je vlastně dost nevýrazný. A sice to má hororový prvky, chvílema je to třeba překvapivě brutální a podobně, ale celkově mi to přišlo jako taková romantická pohádka ... Smutná a na hovno, z blbý vesnice, tři mladí lidi jsou zkoušeni fakt blbým osudem ... Co mě na tom úplně zabilo, tak stopáž dvě hodiny. To bylo fakt moc. A celkově prostě ... nemá to "ščávu" pořádně atd. Zas ale špatný to není. Pokud teda divákovi nevadí lidé asijského původu. Klasický Thajsko.(30.8.2019)

 • honajz2
  ****

  I monstra mají city. Toť tenhle film v jedné větě. Je snad jenom jedna země, která mě nikdy s horory vyloženě nezklamala, a tou je Thajsko. Pravda, viděl jsem od nich dva slabší kusy, ale oba i tak měli něco do sebe. A Sang Krasue je dost povedený horor (+fantasy + pohádka, i když docela krutá) s originálním monstrem, které dokonce má nějaké city. A ono to má docela zajímavý příběh, zajímavě se vyvíjí, má to sympatické postavy a i když se mi stopáž zdá přepálená a konec moc kapesníčkový, je to celkem poutavé a napínavé. I milovníci gore si tu dokonce přijdou na své a dokonce tady je i ke konci řádná fantasy bitka mezi dvěma potvorami. Nejsem překvapený, že se mi to nakonec líbilo, oni to v tom Thajsku, aspoň podle mě, opravdu umí. 4*(26.8.2019)

 • fricek12
  odpad!

  Tak tohle je naprostá hovadina - nudná vesnice kdesi u Bangkoku, kde holčičkám večer ulítávají hlavičky a chlapečci fňukají jako Justin Bieber. Hotová show Jana Krasue.(3.8.2019)

 • Accuphose
  *

  Představte si, že by z Halloweenu udělali muzikál. Tady by mohlo moje hodnocení skončit, ale nebudu tak zbytečně stručný. Romance a horor nejde dohromady, slaboduché dialogy, nulová atmosféra, napálená stopáž. Bohužel tohle se poslední dobou děje hojně u Korejců a teď to máme tady. A co je na tom nejhorší? Nuda... mělo by se to jmenovat uspávačka hadů. A když se po hodině začne něco dít, tak vám to spíš bude jedno, dokonce mě to začalo srát, protože v momentě, kdy se film konečně nějak začne vyvíjet, tak vás ty slaboučké herecké výkony dokonale uzemní. Z odpadu to nakonec zvedne posledních 20 minut a herecky kmeti v čele s babičkou. 1*(12.10.2019)