Česká bláznivá komedie připomínající pohádku o hloupém Honzovi, který všechny zlé přechytračil a získal všechno, co takovým hrdinům přináleží.  Honza se tu ovšem jmenuje Vít Dolejší, všeobecně přezdívaný Vitoušek. V podzemí Národního divadla hlídá stav spodních vod a když dostane padáka, protože divadlo připadne jeptiškám, nezbývá hrdinovi než zdědit po dědečkovi z Ameriky karlovarský hotel Richmond a pět milionů dolarů, vázaných na jeho rychlou rekonstrukci. V tom okamžiku se ovšem hrdina ocitá v síti intrik zbohatlého veksláka zvaného Boss, ředitele hotelu a bývalého estébáka Křiváčka a vychytralého advokáta Wágnera. Ve hře jsou však nejen velké peníze, ale také půvab notorické hráčky Alice, do níž se Vitoušek zamiluje a pak všem ukáže, že vůbec není takový blbec jak si všichni mysleli. (oficiální text distributora)

Opsha

Právě jsem přišel o status intelektuála i u těch posledních. Pustil jsem si film s očekáváním naprosté srágory a ona to byla docela průměrná komedie s poměrem dobrých a špatných vtipů asi 4:3. Je pravda že trojlístek padouchů (a zvlášť Skamene) dost přehrává, Sobota s Chytrovou jsou ale nečekaně snesitelní. 80 minut mi uteklo jako voda, ničím mě neurazilo, ničím extra neuvázlo v paměti. Radši ale budu končit svůj průzkum špatných filmů, za chvíli bych totiž mohl spolu s Lucinkapsem ronit slzy nad Ordinací v růžové zahradě. 5/10 ()

ghatos odpad!

Infantilní, infantilní, infantilní...těžko hledat slova. Je to taková zdegenerovaná verze Dědictví aneb Kurvahošigutentag. V tehdejší době byly restituce a dědictví aktuální. Velmi nešťastně se to odrazilo v této katastrofě. Jsem šokován čemu se propůjčil Tomáš Töpfer, Jan Kraus a další. Nejvíc otřesný je Luděk Sobota - hrozná karikatura a idiot. Ivan Mládek nakonec byl nejlepší (a to nemyslím ironicky). ()

majky19

Jednoznačně to není žádný filmový zázrak, ale myslím si, že režisér Vít Olmer natočil po sametovém převratu i daleko horší snímky,mezi nimiž jmenujme kupříkladu Play Girls 1, 2, Waterloo po česku nebo bohužel ne příliš povedené pokračování kultovního snímku Bony a klid. V každém případě se i v tomto filmu sem tam nějaký povedený vtipný moment objeví, a mě zejména bavily scény, v nichž se Sobota potkal s Romanem Skamenem, což byly jedny z těch kladnějších momentů tohoto filmu. ()

skaann

Už jsem viděla i horší filmy, v tomhle se alespoň pořád něco děje a má jasně daný děj, to se vám u všech filmů nestane. Od tohoto filmu jsem vůbec nic nečekala, takže mě ani nemohl sklamat. Navíc obsahuje pár docela povedených hlášek a je dobrou ukázkou některých lidských vlastností a kam až jsou lidé schopni zajít kvůli penězům a majetku. ()

Godhaj

,,Promiň, já jsem ti asi šlápnul rukou pod nohu.“ Tato komedie se skutečně příliš nepovedla. Příběh je hloupý a postavy jsou zjednodušené, jak jen to jde. Hlavně je ale celý film ukrutně nudný a zdlouhavý, divák musí protrpět hodně scén, které příběh ani postavy nikam neposouvají. Celý film je ještě tak nějak divně přisprostlý, což mi vůbec nesedělo. Já jsem se jen sem tam zasmál nějaké té Sobotově hlášce. Další klady tohoto filmu už nevidím. ()

• V závěru filmu, kdy doktor Wágner (Tomáš Töpfer) dává v nemocnici květiny do vázy, se v pravém horním rohu objeví mikrofon. (slatkac)