Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Česká bláznivá komedie připomínající pohádku o hloupém Honzovi, který všechny zlé přechytračil a získal všechno, co takovým hrdinům přináleží.  Honza se tu ovšem jmenuje Vít Dolejší, všeobecně přezdívaný Vitoušek. V podzemí Národního divadla hlídá stav spodních vod a když dostane padáka, protože divadlo připadne jeptiškám, nezbývá hrdinovi než zdědit po dědečkovi z Ameriky karlovarský hotel Richmond a pět milionů dolarů, vázaných na jeho rychlou rekonstrukci. V tom okamžiku se ovšem hrdina ocitá v síti intrik zbohatlého veksláka zvaného Boss, ředitele hotelu a bývalého estébáka Křiváčka a vychytralého advokáta Wágnera. Ve hře jsou však nejen velké peníze, ale také půvab notorické hráčky Alice, do níž se Vitoušek zamiluje a pak všem ukáže, že vůbec není takový blbec jak si všichni mysleli. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (240)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Přesnej příklad filmu, kterej je tak strašně blbej, až je neorázně vtipnej. Standardně bych dal odpad, ale právě proto, že Vít Olmer je buď totální filmařskej amatér nebo bůh parodie, nemůžu dát jinak, než dvě hvězdičky. Strašně jsem se nasmál a Luděk Sobota zde vytvořil vrcholnou postavu toho, co normálně hraje. Třeba ale nutno dodat, že scéna s Mládkem v pivovaře byla vysloveně dobrá. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

"Máš gumu?" "I tužku." Závidím všem kolegům, kteří Ještě většímu blbci, než jsme doufali, udělili odpad! Protože jestli opravdu neviděli nikdy nic horšího, jsou to šťastlivci. :-) Je to prostě film, který se nepovedl a nikdo ze zúčastněných ani netvrdí, že ano. Takže k čemu ta hysterie, o co jde? I špatné filmy mají svůj smysl, díky nim si vážíme těch dobrých. 10% ()

Reklama

Gemini odpad!

všechny recenze uživatele

Laciné, nablblé, místy přisprostlé, prostě ztracené peníze i čas. Důkazem budiž kromě vlastního obsahu i Plyšový Lev. Z dnešního pohledu už ovšem záležitost hodná vidění, zajímavá i historicky coby klasický příklad "nové české restituční komedie za soukromé peníze" (a tvůrčí smrti Víta Olmera). Proto nula bodov;) ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Koukám, že je zde ještě blbější hodnocení než jsem doufal. Já však rozhodně nesdílím zdejší odpadovou atmosféru. U mě naopak převládají pozitivní pocity. S hereckého hlediska je film dokonce výtečný. Třeba dialogy nebo vlastně celý scény mezi Sobotou a Skamenem jsou vtipný všechny. Samotnýmu příběhu uškodil až příliš velký důraz na porevoluční dobu a čecháčkovství. Vít Olmer navíc vůbec neumí pracovat s ženskou krásou. Veškeré jeho erotické a smyslné scény spočívaj v puberťáckých záběrech na kozy a pod sukně. Opravdu bych nechtěl vlastnit Olmerův smysl pro erotično a ženský půvab. Přitom jeho manželka, Simonka Chytrová je nádherná. V první půlce devadesátých let jsem do ní byl nepříčetně zamilovanej. Dokonce jsem ve škole kvůli Simonce zneuctil prezidentský obraz, když jsem pod nápis "prezident České republiky" jméno "Václav" přestříkal na Simona, bohužel pak zazvonilo a můj výtvor zůstal nedodělán v této podobě "prezident České republiky Simona Havel" a nad tím obraz Václava Havla s vlasama Simonky Chytrový a tady Olmer si nedokáže se svou vlastní princeznou poradit ani ve svým vlastním filmu. Vůbec si myslím, že kdyby se režie a námětu chopil třeba takový Francis Veber vznikla by jedna z nejlepších českých komedií. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Zbavit Blbce karlovarského Richmondu je těžší než ochutnat všechny lázeňské prameny. Ale pořád to není tak těžké, jako pobavit se u této "komedie". Debilní Vitoušek má totiž do roztomile zabržděného Františka Koudelky z STS Chvojkovice Brod dost daleko, i když fyzická podoba by tu byla, a jeden vzteklý Pinďour to nezachrání. Já bych se tedy hodnocením klonil spíše k odpadu, ale zaujal mne porevoluční průlet Carlsbadem ve splašené Škodě 1000 MB a za to jednou hvězdou zaplatím. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (8)

Reklama

Reklama