Doktorka Quinnová (TV seriál)

Dr. Quinn, Medicine Woman

Doktorka Quinnová

Drama / Rodinný / Western

USA, 1993–1998, 114 h 7 min (Minutáž: 43–90 min)

Tvůrci:

Beth Sullivan

Jane Seymour, Joe Lando, Shawn Toovey, Chad Allen, Orson Bean, Erika Flores, William Shockley, Geoffrey Lower, Barbara Babcock, Jessica Bowman, Larry Sellers, Elinor Donahue, Brandon Hammond, Tantoo Cardinal, Patrick Kilpatrick, John Schneider, Brenden Jefferson, Carlos Gómez, Brandon Douglas, Robert Culp, Billy Mayo, Johnny Cash, Geoff Meed, Frank Collison, Gary Grubbs, Gil Birmingham, Blake Gibbons, Willie Nelson, Joseph Ashton, Lorna Raver, Joseph Gordon-Levitt, Ray Walston, Kristin Davis, Holliston Coleman, Ron Melendez, Michael Trucco, Craig Wasson, Paul Sand, Alley Mills, Joseph Sikora, Sean Price McConnell, Tara Subkoff, John Doman, Hal Sparks, Sheryl Lee, George S. Clinton, R.J. Knoll, Charlotte Chatton, Kenny Rogers, Pato Hoffmann, Diane McBain, Verna Bloom, Stephanie Niznik, Christopher Kriesa, Michael Shamus Wiles, Bonnie Morgan, Ben Livingston, Ian Bohen, Don McManus, David Beecroft, Jim Knobeloch, Darren Dalton, Jared Rushton, Jerry Hardin, John Clarke, Alex Meneses, Helene Udy, Gail Strickland, Peter Jason, Sean Moran, J.G. Hertzler, Taylor Sheridan, Thomas Rosales Jr., Jon Cypher, Max Gail, Lloyd Bochner, Tom Poston, J.D. Daniels, Endre Hules, Heath Kizzier, Ben Murphy, Denny Miller, David Shackelford, Denise Crosby, Bibi Besch, George 'Buck' Flower, Victoria Racimo, John Laughlin, Zahn McClarnon, Gregory Sierra, Jackie Debatin, Richard Herd, Spencer Garrett, Carl Ciarfalio, Ashley Jones, Nicholas Pryor, George Furth, Robert Ito, Georgann Johnson, Ping Wu, Carmen Zapata, Tim DeZarn, Matthew Mahaney, Brian Donovan, Steven Ford, Bruce McKinnon, Fred Lerner, Nick Roth, Amzie Strickland, Adrian Sparks (herec, a.z.), Aaron Michael Metchik, Joe Unger, Kent Williams, Dennis Lipscomb, Bob Swain, Frederick Coffin, Joel Brooks, William Newman, Wayne Grace, Stuart Nisbet, Robert Parnell, Ron Yuan, Jack Bannon, E.J. Callahan, John O'Leary, Robert O'Reilly, Allen Cutler, Eve Brenner (herec, a.z.), Jerry Haynes, Zack Martin, Billy L. Sullivan, Charles C. Stevenson Jr., Stephen Rowe, Stacy Keach Sr., Patrick St. Esprit, Gregory Cruz, John Petlock, Olaf Pooley, Tonja Kahlens, Michelle Joyner, Guy Boyd, Fred Applegate, Heidi Kozak Haddad, Henry G. Sanders, Nick Tate, David Tom, Geoffrey Blake, Janna Michaels, Gloria LeRoy, Bruce Mercury, John Bishop, Zachary Browne, Sherry Hursey, Robert Craighead, Pat Skipper, Lisa Rieffel, Bob McCracken, Juney Smith, David Ogden Stiers, Don Dowe, Roy Conrad, Robb Derringer, James Sloyan, Alfre Woodard, Diane Ladd, Colm Meaney, Taylor Nichols, Jane Wyman, Michael Cavanaugh, Andrew Prine, Don Stroud, Kevin J. O'Neill, Larisa Oleynik, Rosemary Murphy, Eric Balfour, Edward Albert, Anne Lockhart, David St. James, Devon Gummersall, Thomas Ian Nicholas, Fionnula Flanagan, Dorian Harewood, Matt Letscher, Ross Malinger, Christopher Masterson, Jerry London, Maxwell Caulfield, Allan Royal, Jerry Jameson, Pamela Kosh, Casper Van Dien, Ivory Ocean, Fred Rogers, Arthur Taxier, Alan Altshuld, Richard Moll, Kathleen Lloyd, Phyllis Coates, Leland Orser, Tracy Fraim, Kaitlin Hopkins, Brien Varady, Tom Hodges, Ann Gibbs, Vince Melocchi, Nick Ramus, Josh Keaton, Lisa Barnes, John Patrick Reger

Komentáře uživatelů k TV seriálu (234)

• casioa....

Kedysi (na základnej) som tento "skvost westernov" považoval skvelú výplň nedeľného večera. No dnes, s odstupom času a konečne triezvy :-) v tom vidí iba slaboduchý pokus o telenovelu divokého západu. Plus, to že je tento seriál zaradený (k 16.10.2011) na 290.miesto v poradí obľúbenosti seriálov, začína ešte viac poukazovať na to, že - so stúpajúcim počtom užívateľov (ktorí si ako inak, vytvárajú multi-účty, "honia" body - a to nie len pred nejakou očakávanou ČSFD premierou) - úroveň tejto stránky KLESÁ stále viac a viac. FUJ. Nasrať.(16.10.2011)

Když někdo všechno zná, všechno ví, všem pomůže, všechny pochopí, ještě k tomu dobře vypadá a jeho dobrota a bezchybnost nebere konce, tak to po pár sériích už nudí. Takže moje pozornost se upnula spíš k Sullymu, ale to bylo po čase to samé v bledě modrém.(7.3.2005)

Velice pěkně udělaný seriál o toleranci a snášenlivosti k druhým. (ženy, černoši, indiáni atd.)(3.3.2003)

Zajímavá byla rolička Johnnyho Cashe a ztvárnění skutečných historických událostí ... Generál Custer!(22.5.2003)

• Renton

Creator: Beth Sullivan .. Slaďáček z malebného, krotce divokoučkého západu, postupně upadající do nesnesitelného balastu a neustálého opakování několika zápletek, ať už lékařských či milostných.(10.10.2006)

• Dever

// Production Companies: Columbia Broadcasting System (CBS) //(9.5.2011)

tohle jen kvůli tomu, že ze začátku to bylo fakt skvělý, ale později se to nějak zvrtlo a stalo se to až příliš květinovým a dobrým a neuvěřitelně patosácým a nudným.(23.1.2006)

Jeden z mých dalších oblíbených kýčů. Tentokrát ale v seriálové podobě. Ach ty vzpomínky na tu úžasnou, bezchybnou, morálně čistou, chytrou, vzornou, dokonalou doktorku, která řešila ve svém volnu i problémy jiných, a to i ten můj s volným časem.(10.7.2006)

• flanker.27

Proti doktorce Majkí je i Vinnetou drsné realistické drama. Nic proti stylizaci a pohádkám, ale tohle kýčovité moralizování mi leze na nervy. Navíc ani v pubertě nebyl Joe Lando můj typ... :)(16.8.2016)

• Lynn

Ze začátku rozhodně nešlo o špatný seriál, ale s každou přibývající řadou se kvalita zhoršovala a scénáristé už prostě vařili z vody. Z původního, již tenkrát nepříliš originálního, námětu zbyla jen halda klišé a moralizování. Navíc postavy jsou dost černobílé a co nejhůř, ústřední hrdinka mě postupně spíš otravovala, než že bych ji nějak zvlášť "žrala".(7.4.2005)

Není to sice seriál seriálů, ale něco příjemného na něm určitě bylo. Milí lidé, atmosféra divokého západu, která není příliš divoká :), rozumné příběhy (minimálně na počátku), humor a úžasná hrdinka, co by mohla být kladným výchovným vzorem doporučovaným ve školách. Byla to mladá (i když ji hrála Jane Seymour v letech) lékařka, co si získá celé městečko a poradí si prostě se vším. Bohužel, právě tato přehnaně zidealizovaná podoba se jí stala osudnou a toto označení "hrdinka" s sebou nese víc než nádech ironie. ...ale stejně bylo úžasné číst knížky o jejích dobrodružstvích a sledovat ty příběhy (i kdyby byly sebevíc hloupější!)...(15.10.2003)

V podstatě je jedno, kde a kdy se děj seriálu odehrává, vše je jen dokonalá potěmkinovská vesnice a věšák na morální poselství. Pod rouškou pokroku v podobě doktorky na divokém západě se ve skutečnosti skrývá silný konzervativizmus a tradiční hodnoty, to vše v historicky uhlazeném balení. Někdy tahle líbivost a mírumilovnost dokáže napáchat větší škody, než mnohem "drsnější" záležitosti, ale tady je to ještě relativně celkem neškodné. Přes silný osobní odpor nechávám tenhle seriál žít, protože vím, že svou cílovou skupinu si najde, a že jsou daleko větší hrůzy.(15.10.2005)

• akisha

Spasitelka Quinnová s 24 hodin stejným sladkobolným výrazem v seriálu plném nesympatických postav (hlavně ten rockovej zpěvák) a Sullym. Neříkám, že je to moc špatný, asi se to někomu může líbit, ale mě ne. Navíc opravdu nemusím seriály, kde se jedna postava tak vymyká, je tak neuvěřitelně nevinná a spravedlivá a vždycky všem vyřeší jejich problémy.(12.3.2011)

Není snadné shrnout tak obsáhlý seriál, který zpočátku sledoval prakticky každý, ale málokdo se s ním dostal až do konce. Na svou dobu to bylo velice dobré multižánrové drama, které přineslo jednu z nejvýraznějších televizních hrdinek 90. let. Jane Seymour byla skutečně dobrou volbou. V průběhu let jsem měla možnost shlédnout celý seriál třikrát čtyřikrát, ale nikdy se mi nepodařilo stát se skalním fandou. Nicméně i tak vím poměrně dost o jeho zákulisí a všem, co se k podobně velkém seriálu váže. Mám své oblíbence (především Dorothy), oblíbené zápletky (když je v akci celé městečko) i období (cestování do Bostonu, například), ale nikdy mě nepřestanou fascinovat dvě věci: přeobsazení Colleen a fakt, že mnoho diváků rezignovalo spolu se svatbou na konci 3. série. Pravda, byl to velký zlom, ale shippers Mike a Sullyho si logicky cení nejvíce období právě po tomto zlomu ;) Celkově tedy vidím všechny série jako velice vyrovnané (vždycky se najdou díly výborné i obyčejné epizody), vyzdvihuji komediální díly, uvědomuji si přesahy, které nekorespondují s dobou 60. a 70. let 19. století, kdy se seriál odehrává, a doporučuji všem shlédnou i něco z druhé poloviny seriálu. Budete příjemně překvapeni a to i v případě, když zvolíte originální znění.(6.2.2009)

• ripo

v tom seriály snáď ani nemôže prekĺznuť do života nič pesimistické. Pani doktorka aj napriek nepochopeniu okolia a osudu vyrieši každý problém. Už mi jej dobrota a láska liezla krkom ....(15.5.2003)

• MM_Ramone

Okato zidealizovaný pohľad na kolonizáciu Nového sveta. Romantický nezmysel z obdobia osídľovania severnej Ameriky. Keby som nepoznal "Doktorku Quinnovú", tak si veru ani nedokážem predstaviť pohľadné, čisté mestečko uprostred prérie, kde si spokojne nažíva komunita osadníkov. Vládne tam vzájomné porozumenie, demokracia, všetci dodržujú pravidlá a keď sa náhodou niečo zomelie, tak to vždy dokáže vyriešiť sebavedomá doktorka Quinnová. Slobodná matka, ktorá žije s akýmsi poloindiánom. Tak toto by určite na Divokom Západe nebolo možné. No ako poobedňajší, televízny seriál je to celkom v pohode. **(8.12.2011)

Jó, to byly časy, když jsem sledovala tento poučný seriál s nepřekonatelně protivnou hlavní hrdinkou. Když jsme si na to s kamarádkou před časem vzpomněly, náš smích plynule přešel ve hru na divoká prasata.(2.12.2007)

• sepp

Na muj vkus trochu tuctovy serial. Zezacatku to nebylo spatne, pak to ale zabredlo do sedeho prumeru.(7.9.2003)

Trocha nostalgie z období, kdy jsem víkendy trávil u prarodičů a povinností číslo jedna bylo sledovat Doktorku Quinnovou a jejího indiána Sallyho v akci!(24.4.2008)

Ze začátku výborné, ke konci nudné. Mělo to něco do sebe, ale dílů je dle mého příliš mnoho.(1.4.2009)

• Jamal

Nějak jsem ji neměl rád, byla na všechny až příliš hodná a tím jsem ji nějak nevěřil .... určitě to na nás hrála (( ::(28.11.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12