Doktorka Quinnová

• USA Dr. Quinn, Medicine Woman (více)
Drama / Rodinný / Western
USA, (1993–1998), 114 h 7 min (Minutáž: 43–90 min)

Tvůrci:

Beth Sullivan

Jane Seymour, Joe Lando, Shawn Toovey, Chad Allen, Orson Bean, Erika Flores, William Shockley, Geoffrey Lower, Barbara Babcock, Jessica Bowman, Larry Sellers (více)

Série(6) / Epizody(149)

Doktorka Quinnová se ničeho nezalekne. Nejenže se musí sama postarat o děti, hlavně však musí jako lékařka bojovat o důvěru občanů osady... (TV Prima)

Lyli

Já vlastně ani nevím, proč jsem dala tu jednu hvězdu… Asi nostalgie. Pamatuju si, že mi to vždy přišlo jaksi podivné, ale stárnu a má paměť už není, co bývala. :-) ()

Marek1991

Si robíte srandu? Toto? Naivita a detinskosť vysokého kalibru. Dosť podobné Vtákom v tŕní a Dallasu. Hviezdu dám aspoň za tých pár ideálov správania, ktoré by v dnešnom svete často, ako sa vraví, bodli. V niečom je to ľudské, citlivé, rozumné, ale opakujem prihlúple, že mám často nutkanie, keď na to narazím, hneď prepnúť na iný televízny kanál alebo vypnúť televíziu. Možno by sa k hodnoteniu k tomuto dalo použiť aj spojenie tuctový gýč, aj keď neviem, či to presne vystihuje. To by som mal použiť skôr na niečo moderné ako tie príbehy o upíroch, čím kŕmia dnes ľudí, ale aj na tú dobu bol tento seriál pre mňa debilizmus, tak sladké až jedovaté. Prirovnanie hlavnej hrdinky k Matke Tereze skoro vystihuje túto absurdnosť. Mám rád ak je niečo poučné, rozumné, berie ohľad na city a je to kresťanské, ale toto je typ veci, ktorá ma odradzuje od sledovania takýchto seriálov, nuž niekde sa stala chyba, že to, čo chcem a čo mám rád, ma vie odpudzovať. Žeby to bolo tým USA duchom a štýlom, neviem prečo u mňa vzniká tento paradox a bije sa to u mňa so všetkým, na čo poukazujem v komentároch, asi to bude tou povrchnosťou, absurdnosťou, či jednoduchosťou. To si radšej pustím nejaký praktický dokument o Matke Tereze. ()

khedy

Když oni jsou tam na sebe všichni tak hodní! Teď už bych se na to asi nedíval, ale dřív se mi to opravdu líbilo. ()

Z0oMb3E

V čase, keď bežal tento seriál v telke bolo na výber toto na STV1 alebo nejaká nezáživná vec na STV2. Samozrejme boli tu nemecké stanice na ASTRA(e) no tomu človek veľa nerozumel. Slovensko kulalo ako Jane Seymourvá, ženská priekopníčka v lekárstve, lieči indiánov, či belochov niekde v zapadnutom mestečku v Colorade. Samozrejme tu bol lámač ženských sŕdc Sully so svojim čoklom a pár harantov čo zdedila, no tí boli viac menej do počtu. Avšak pre tieto končiny sveta ostane Jane Seymourová navždy Doktorka Quinnová. ()

blackrain

Lékařka na divokém západě to neměla jednoduché. Byla vzorem všech cností. Jak už to bývá u většiny seriálů, ze začátku se na to dá koukat, ale postupem času kvalita klesá. Někdy možná až trošičku kýčovité. Přiznejme si všichni, že jsme seriál sledovali a kdo ne, tak lže. ()

Rakosnicek77

Doktorka Quinnová i Sully měli v tomhle seriálu tak silně vyvinutý morální základ a smysl pro čest a spravedlnost, že by i Mirek Dušín a jeho Rychlé Šípy bledli závistí :-) Byl celkem zázrak už jen to, že se vůbec dva takový lidé zvládli potkat, protože byli zaručeně jediní s těmito vlastnostmi v té drsné době. Místy dost naivní, později nekonečné, přesto průměrné.... ()

L_O_U_S

Amerika po občanské válce promítnutá do života jednoho (tehdy) městečka, kde se setkáváme s celou řadou typů - drsný majitel saloonu, otloukánek telegrafista, prostitutka, starý indián, konzervativní novinář a rodina hlavní postavy, která svým revolučním přístupem ke společenským jevům bourá tehdy přijímané zásady. Večery s babičkou, dědou, ségrou a doktorkou Quinnovou jsou nezapomenutelné. (378.) ()

CageDepp

Když jsem byl malej tak na to koukala matka a tak jsem koukal i já a vim, že mě to bavilo. Nevim, jak by to bylo tedka, ale nemám chuť si to pouštět. Takže zůstanu u tak vysokého hodnocení kvůli staré vzpomínce. ()

corona

Bolo zaujímavé sledovať ako doktorka Majk robila sama doma v kuchyni vyvareným nožom zložitú neurochirurgickú operáciu... ()