MDs

všechny plakáty
USA, 2002, 10x60 min

Kamera:

Robert Primes

William Fichtner, John Hannah, Leslie Stefanson, Aunjanue Ellis-Taylor, Jane Lynch, Robert Joy, Michaela Conlin, Anjul Nigam, Thomas Lennon, Mark Adair-Rios, Zack Ward, Greg Cipes, Rainn Wilson (více)

Doktor Bruce Kellerman je šéfom kardiochirurgie a prežíva ťažké obdobie, keď musí so svojou exmanželkou bojovať o právo vychovávať syna. Hlavným chirurgom na traumatológii je Robert Dolgerty, veľký sukničkár, no na druhej strane špičkový chirurg s bohatými skúsenosťami, nadobudnutými vo vojnovej Bosne. Do nemocnice v jeden deň nastupujú aj dve nové tváre Shelly Pangbornová sa stáva novou administratívnou riaditeľkou, hoci predtým pracovala ako riaditeľka zábavného parku a je dosť citlivá pri pohľade na krv. (oficiální text distributora)

Lacike

Seriál z lekárskeho prostredia v ktorom sa pokúsili preniesť poetiku Mashu do súčasnosti. Dvaja hlavný doktori (Fichtner a Hannah) sú tí dobrosrdeční správňaci, ktorí bojujú za dobro pacienta a popritom balia ženy. Je to viac dráma ako komédia, ale aj o humorné scény nebola núdza. Napriek desiatim dielom seriálu dosť rýchlo došiel dych a prestalo ma to baviť asi tak po šiestich dieloch, takže ma nemrzelo, že to zrušili. 5/10. ()