Dempsey a Makepeaceová (TV seriál)

Dempsey & Makepeace

Dempsey a Makepeaceová

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 1985–1986, 24 h 46 min (Minutáž: 44–96 min)

Tvůrci:

Tony Wharmby

Alan Parker

Michael Brandon, Glynis Barber, Ray Smith, Tony Osoba, Nick Brimble, John Terry, Caroline Bliss, Simon Crane, Mark Ryan, Gaby Dellal, Amanda Pays, Barrie Houghton, Billy Murray, Suzi Quatro, Elisabeth Sladen, George Harris, Eric Deacon, Terence Alexander, June Barry, Benjamin Whitrow, Tom Georgeson, Clive Mantle, Geoffrey Freshwater, Malcolm Terris, Ian Thompson, Kenneth Gilbert, Kate O'Mara, Stephen Gressieux, Martyn Whitby, Stephen Frost, Godfrey James, Tony Stephens, Lloyd McGuire, Barbara Barnes, Vincent Wong, Peter Barnes, Chris Walker, Barrie Cookson, Nicola Stapleton, Anthony Morton, Tracey Childs, Wayne Michaels, Colin McFarlane, Michael Shannon, Greg Powell, Stephan Chase, Lea Rochelle, Patricia Ford, Roy Boyd, Christopher Robbie, Terence Plummer, Tracy Hyde, Stuart St. Paul, Desmond Cullum-Jones, Lee Montague, Tony Jay, Michael Balfour, Vincenzo Nicoli, Jack Watson, Michael Carter, Mark Monero, Nayef Rashed, David Baxt, Maureen O'Farrell, Don Henderson, Christopher Ellison, Ray Jewers, Sean Scanlan, Frederik de Groot, Marc Boyle, Ralph Michael, Billy Kearns, John Barcroft, Victor Baring, Eric Kent, Peter Brace, Andy Bradford, Harry Fielder, Christopher Strauli, Robert Austin, Raymond Brody, Genevieve Allenbury, Brian Croucher, Ian McCulloch, Neville Jason, Angus Mackay, Catriona MacColl, George Leech, Elaine Ives-Cameron, Stephen Greif, Nick Stringer, Richard Strange, Yashaw Adem, Brian Coburn, Zienia Merton, Stuart Milligan, William Simons, Roger Booth, Desmond Mcnamara, Desmond Jordan, Linda Regan, Brian Hawksley, John Horsley, Graham Rowe, Tip Tipping, Niall Toibin, Lou Hirsch

Tony Wharmby

Kostýmy:

Sue Thomson

Velmi dobrý seriál let osmdesátých s přenádhernou Glynis Barber alias Harriet Makepeaceovou a velmi dobrým Michaelem Brandonem alias New Yorským detektivem Jamesem Dempseym. Oba jsou diametrálně odlišní detektivové , ale dohromady tvoří výborný tým , který zločincům pokaždé pořádně zatopí . Zajímavostí je , že jsou manželé a poznali se právě při natáčení seriálu. ;-) 75%(29.3.2008)

• MM_Ramone

Za starých, neveselých časov, keď Čechom a Slovákom vládol v spoločnom štáte - ČSSR - všemocný boľševik sa tvrdou cenzúrou len málo čo zo Západu prebilo na obrazovku socialistickej televízie. Anglickému akčne kriminálnemu seriálu "Dempsey a Makepeacová" sa to podarilo. Vtedy som sa na prípady tejto dvojice vyložene tešil. Vtedy to bola paráda. Keď som si pozrel zotri časti teraz, po rokoch, tak som bol dosť sklamaný. Stratilo to lesk. **(20.3.2011)

Glynis? Kdo muze dat sve dceri takove jmeno. Proc ne Hildegarda nebo Eulalie? Snil jsem mnoho mokrych snu a to jeste v dobe, kdyz jsem myslel, ze je to jen na curani (asi proto byly mokre ha ha ha) a pral si byt drsnym porucikem Dempseym s bratislavskym prizvukem. No zral jsem to jak Twister z KFC, decko no. A to mi pripomina, slovensky dabing 120%. Cesky 100% sracka, pan Vondra a pani Hudeckova prominou. Ceskoslovenska televizia Bratislava uvadza ... Dempsi a Mejkpisovaaa ... v slovenskom zneni Boris Farkas, Kamila Magaaalovaaa, Ivo Gogaaal ...(13.4.2014)

Osmdesátky jako vyšitý. Někdo se už jen po tomto sdělení půjde vyzvracet, tomu zbytku bych doporučil opravdu neobyčejnou pecku z dané éry. Nešitou horkou jehlou (jako současné kriminálky v Británii), ale pozoruhodně svěží a uvolněnou. Ústřední dvojice tahá po věčně špinavém Londýně zločince s vtipem a nadhledem vždy na jazyku. Michael Brandon i Glynis Barber mají oba naprosto parádní charisma (Barber je navíc pekelně sexy) a jejich výchozí myšlenku jakožto konflikt VB/USA dotáhli do maxima. Sami mají nad sebou správně řízného šéfa, což je anglická specialita. Epizody nejsou originalitou ve zlatém fondu, i když si pamatuji na pěknou řádku z nich, které propracovaností strkali do kapsy i chlapce z Profesionálů. Jsou přesně jako úvodní znělka, mají říz a vrozenou naivitu. Nehrají si na umění a zároveň znají svou cenu. Musím potvrdit, že slovenský dabing byl doopravdy vrcholnou prací. Je to jako bonus, povýšil tenhle seriál do té nejužší špičky.(26.11.2005)

• Jeanne

Ačkoli jsem nepřítelem detektivních, kriminálních seriálů a šedých filmů z ponurého anglického prostředí obzvlášť, ...tak musím uznat (poté co jsem jednou nedobrovolně shlédla snad celý seriál), že tyto příběhy docela dobré jsou. Ve srovnání s německými kriminálními seriály o Rexích, co běžně přistávají s letadlem, má tenhle dokonce i reálné scénáře. Jen to prostředí...! Možná, že kdyby se ti představitelé i se zápletkami vystřihli a dosadili někam na Cote d´Azur :-) alespoň by tak nahradili ty prázdné příběhy ze seriálu 72 hodin!(13.10.2003)

• - Seriál sa pôvodne vysielal na Slovensku aj v Česku v slovenskom znení (réžia Ján Šuda, ČST/STV 1989-1992). Až v roku 2002 vznikol český dabing (réžia Jiří Kvasnička, Česká produkční 2000 a.s.) a od tohto roku sa už slovenské znenie na českých okruhoch nevysiela. (Piri)

• - Seriál vysielali v tridsiatich krajinách sveta. V jednej z epizód sa objavila aj spevácka hviezda Suzi Quatro. (Raccoon.city)

• - Představitelé hlavních rolí Michael Brandon a Glynis Barber jsou ve skutečném životě od listopadu roku 1989 manželé a mají syna Alexandra. (Jeremy.jk)