Dempsey a Makepeaceová (TV seriál)

Dempsey & Makepeace

Dempsey a Makepeaceová

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 1985–1986, 24 h 46 min (Minutáž: 44–96 min)

Tvůrci:

Tony Wharmby

Alan Parker

Michael Brandon, Glynis Barber, Ray Smith, Tony Osoba, Nick Brimble, John Terry, Caroline Bliss, Simon Crane, Mark Ryan, Gaby Dellal, Amanda Pays, Barrie Houghton, Billy Murray, Suzi Quatro, Elisabeth Sladen, George Harris, Eric Deacon, Terence Alexander, June Barry, Benjamin Whitrow, Tom Georgeson, Clive Mantle, Geoffrey Freshwater, Malcolm Terris, Ian Thompson, Kenneth Gilbert, Kate O'Mara, Stephen Gressieux, Martyn Whitby, Stephen Frost, Godfrey James, Tony Stephens, Lloyd McGuire, Barbara Barnes, Vincent Wong, Peter Barnes, Chris Walker, Barrie Cookson, Nicola Stapleton, Anthony Morton, Tracey Childs, Wayne Michaels, Colin McFarlane, Michael Shannon, Greg Powell, Stephan Chase, Lea Rochelle, Patricia Ford, Roy Boyd, Christopher Robbie, Terence Plummer, Tracy Hyde, Stuart St. Paul, Desmond Cullum-Jones, Lee Montague, Tony Jay, Michael Balfour, Vincenzo Nicoli, Jack Watson, Michael Carter, Mark Monero, Nayef Rashed, David Baxt, Maureen O'Farrell, Don Henderson, Christopher Ellison, Ray Jewers, Sean Scanlan, Frederik de Groot, Marc Boyle, Ralph Michael, Billy Kearns, John Barcroft, Victor Baring, Eric Kent, Peter Brace, Andy Bradford

Tony Wharmby

Seriál pripominajúci mi detstvo a vo veku -násťročných najobľúbenejší hrdinovia a možno trocha nostalgická spomienka na závisť a zároveň obdiv k Dempseymu za to že môže byť v prítomnosťi takej nádhernej ženy akou nespochybniteľne Makepeaceová je ( v tej dobe som bol do nej kapku zamilovanej). Z dnešného pohľadu je to celkom slušný priemerný seriál za tri hviezdičky, ale za sympatickosť oboch hrdinov a príjemné spomienky to navýšim na 4.(7.9.2007)

...tak tento starý skvost som "ohviezdičkoval " až teraz...úplne som naň zabudol.Čo k nemu-klasika,ktorá bavila za "totáča" a už vtedy výnikajúci slovenský dabing,čo vtedy bývalo ozaj skôr výnimkou - a dá sa pozerať i teraz.Také ozaj angilické - bez zbytočnej " farby",ktorá by asi už v dnešnej dobe iste bola,al by sa natáčal remáák.(6.8.2015)

• Jeanne

Ačkoli jsem nepřítelem detektivních, kriminálních seriálů a šedých filmů z ponurého anglického prostředí obzvlášť, ...tak musím uznat (poté co jsem jednou nedobrovolně shlédla snad celý seriál), že tyto příběhy docela dobré jsou. Ve srovnání s německými kriminálními seriály o Rexích, co běžně přistávají s letadlem, má tenhle dokonce i reálné scénáře. Jen to prostředí...! Možná, že kdyby se ti představitelé i se zápletkami vystřihli a dosadili někam na Cote d´Azur :-) alespoň by tak nahradili ty prázdné příběhy ze seriálu 72 hodin!(13.10.2003)

Für mich - 70%, - /kolísavá úroveň jednotlivých dílů, hašteření 2 hlavních postav jde občas už na nervy/, + /Spikings jako neustále mrzoutský šéf zábavný, Makepeace docela pohledná a sexy, Dempsey sympatický drsný Amík, za těch 31 dílů to nestihlo ztratit jakousi úroveň/, hodnocení - vlastně průměrný krimi seriál postavený na 2 protikladech - anglická lady a americký kovboj, poznámky - život je pes a smrt tak blízko(18.6.2013)

Miluji detektivky, kde do sebe hlavní hrdinové slovně šijou, je to pak nejen napínavé, ale i zábavné. A proto patří jak "Profíci", tak i tento film k mým oblíbeným, škoda jen, že scénáře nebyly dostatečně propracované, aby z nich zmizely často naivní momenty při kontaktu se zločinci, kterých by se takoví policisté - specialisté rozhodně dopouštět neměli.(15.5.2010)

• - Seriál Dempsey a Makepeaceová vznikol v podstate na objednávku, pretože potom, čo v Anglicku skončili legendárni Profesionáli (1977), zaplavili televízne štúdio tisícky listov s prosbami o ďalších originálnych vyšetrovateľov. (Raccoon.city)

• - Dempsey (Michael Brandon) používa v seriáli zbraň Colt Python .357 Magnum a Makepeaceová (Glynis Barber) Smith and Wesson .38. (Raccoon.city)

• - Celé jméno Makepeaceové zní Lady Harriet Alexandra Charlotte Makepeaceová. (HappySmile)