60% - To byla sehraná dvojka... :)(11.1.2008)

Z mladosti veľmi obľúbená detektívna dvojka. časom prišli aj lepší borci, ale DaM si tri zaslúžia.(24.9.2008)

Síce nemám rád kriminálky ale v 80tych to bol kult a navyše s kvalitným slovenským dabingom, čo je časté asi ako dážď na Sahare.(22.12.2004)

Dnes s odstupem doby vidím, jak je to slabý. Ale ústřední dvojice je sympatická a Chuck Norris tu neukopává hlavy, takže slušný tři * jsou na místě.(23.3.2003)

• Jeanne

Ačkoli jsem nepřítelem detektivních, kriminálních seriálů a šedých filmů z ponurého anglického prostředí obzvlášť, ...tak musím uznat (poté co jsem jednou nedobrovolně shlédla snad celý seriál), že tyto příběhy docela dobré jsou. Ve srovnání s německými kriminálními seriály o Rexích, co běžně přistávají s letadlem, má tenhle dokonce i reálné scénáře. Jen to prostředí...! Možná, že kdyby se ti představitelé i se zápletkami vystřihli a dosadili někam na Cote d´Azur :-) alespoň by tak nahradili ty prázdné příběhy ze seriálu 72 hodin!(13.10.2003)

• - Seriál Dempsey a Makepeaceová vznikol v podstate na objednávku, pretože potom, čo v Anglicku skončili legendárni Profesionáli (1977), zaplavili televízne štúdio tisícky listov s prosbami o ďalších originálnych vyšetrovateľov. (Raccoon.city)

• - Dempsey (Michael Brandon) používa v seriáli zbraň Colt Python .357 Magnum a Makepeaceová (Glynis Barber) Smith and Wesson .38. (Raccoon.city)

• - Celé jméno Makepeaceové zní Lady Harriet Alexandra Charlotte Makepeaceová. (HappySmile)