Erotickým filmům se v Čechách nikdy nedařilo a nezachránila je ani předloha od slavného spisovatele, v tomto případě Vladimíra Párala. Kolísání mezi pornografickou dráždivostí, kriminální zápletkou a ztopornělou studií mravů poznamenává tento příběh o luxusním podniku, který svým hostům nabízí snad cokoli, nač si vzpomenou, více, než je zdrávo.
První část erotické komedie o třech dívkách, které se rozhodnou založit exkluzivní erotický salón pro bohatou klientelu, a pak se pustí do složitých intrik, jejichž výsledek je však zcela nečekaný. Na počátku příběhu se vrací do Prahy z nezdařeného výletu do USA třicátnice Eva Joštová, aby zjistila, že její milenec Patrick Škoda ji vystěhoval ze svého bytu, kde nyní žije se svou třiadvacetiletou sekretářkou Štěpánkou Vranskou. Advokát Ota Lambet nabídne bezradné ženě místo masérky v erotickém salónu. Ta však odmítne. Z psychiatrické léčebny je propuštěna nesmělá katolička Klárka Jágrová, která se nedokázala vyrovnat s rozvodem. Společně se svou kamarádkou Ájou Machovou, majitelkou zprostředkovatelské kanceláře se Eva s Klárkou rozhodnou otevřít luxusní erotický salón nazvaný Playgirls. Aby získaly pro svůj výnosný podnik další peníze, začnou spřádat intriky kolem prodeje činžovního domu bratrů Patricka a Ludvíka Škodových. Jenže ve hře je také záludná Štěpánka, která má zcela jiné plány a jako Patrickova sekretářka a milenka má v ruce všechny trumfy. (oficiální text distributora)

Trailer

Mire odpad!

Tento amatérsky natočený film si myslím titul najhoršej kinematografickej snímky (minimálne) ČSR plne zaslúži. Počíjanúc maximálne debilnou hudbou, otváracou scénou, strihom, kamerami, scenárom, hercom ktorý má celé temeno hlavy plešaté ale má dlhé vlasy!!! ci boha to bola sila :D Neskutočná kokotina!!! ()

L_O_U_S

Na melancholickou Simonu Chytrovou bych se mohl dívat celý den, ale to je tak všechno, co se tu dá pochválit. Scénář je zmatený a postrádá gradaci, hudba s anglickými písničkami je výsměchem. Laciná explicitnost se nese na vlně porevoluční snahy šokovat a vnášet do všeho erotiku. Vůbec nevím, proč tohle vzniklo, a ptám se sám sebe, zda je Páralova předloha taky tak hloupá. Pro komentář s tímhle pořadovým číslem jsem si mohl vybrat lepší film. (1 111.) ()

Campbell

Ale jo:-D Když jsem viděl že tenhle film je na prvním místě mezi největšíma sračkama na CSFD, a tak jsem se zhrozil a abych si utrpení ještě vylepšil, tak jsem si pustil oba dva díly naráz. No hell to celkem bylo ale ne nic extrémní. Viděl jsem větší shity. V tomhle filmu jsem měl děsnej problém fandit někomu fandit protože to moc nejde. Šílenost, Ale ne nejhorší. ()

eagle-eye odpad!

Film typu: nemám peníze, tak něco natočím za každou cenu, obsadím tam své kamarády, začnu točit, budeme improvizovat a ono z toho něco vyleze. Je mi líto ostatních talentovaných režisérů, kteří na svůj film nemohou sehnat peníze, zatímco Olmer si vesele v polovině 90-tých let, točil jeden shit za druhým. ()

pytlik...

Jedna z nejlepších polistopadových komedií. Navíc duchovní atmosféra vytvořená Víznerovým zenovým budhistou strhává i ostatní postavy k hlubokému přemejšlení. Kdo by třeba čekal, že si Pomeje tak nádherně zafilozofuje o nálevnících? Zlé jazyky by sice mohly namítat, že z jeho strany to spíš byla profesionální deformace, páč se ve filmu (a patrně i ve skutečnosti) furt jen nalejval pivem a jinými lihovinami, ale já mu věřím! Kačenka Kornová zase v sobě objevila schopnosti hodící se do přímo antické tragédie, tím myslím její dokonalý povzdech "moji kamarádi milionáři... už nejsou moji kamarádi". Ani Kuklová se nenechala touto vybranou společností zahanbit a její slovo "teplůtka" doufám výhledově obohatí slovník spisovné češtiny, prozatím bych s ním zkusil prorazit na mimibazaru. Bahúl nás zase obohatil o poznání, že i šikovnej zubař může bejt pěkný dřevo, co si samo nedokáže sundat košili. Ale musím uznat, že co se týče tý dřevnatosti, měl toho s Chytrovou hodně společnýho, to je moooc dobře, že se nakonec dali dohromady. ()

• Exteriéry filmu Playgirls boli natáčané v Prahe. (dyfur)
  • Playgirls patří k prvním filmům, které spolufinancovala TV Nova. (Halloween9)
  • Hlavní dívčí role vytvořily režisérova manželka Simona Chytrová, Kateřina Kornová, někdejší televizní moderátorka a příležitostná herečka Martina Adamcová a Michaela Kuklová. Režisér Olmer později vzpomínal, že měl jisté potíže s obsazením ústředních postav děje. Partičku kamarádek, které si začátkem devadesátých let otevřou veřejný dům, měly původně hrát Markéta Hrubešová, Sabina Laurinová a Kateřina Brožová. Hrubešová sice již dříve divákům velkoryse ukázala části svého půvabného těla například ve snímku Oznamuje se láskám vašim, ale role v hampejzu - to už prý bylo na ni trochu moc. Strhla však s sebou i Laurinovou a Brožovou a režisér musel hledat úplně nové obsazení hlavních rolí... Olmer dal rovněž opětovně hereckou příležitost (po snímku Nahota na prodej) Jiřímu Šolcovi. (Halloween9)

Související novinky

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje

26.02.2019

Ve věku 54 let zemřel český herec a producent Jiří Pomeje. Příčinou smrti byla rakovina. Absolvent DAMU, který založil společnost Fronda film, byl asi nejznámější díky své práci na filmech Princezna… (více)