Playgirls

Komedie

Česko, 1995, 77 min

• qVitek

Vít Olmer je ko*** . Nechápu, kdo mu mohl poskytnout peníze na tento film. Olmera pravděpodobně odmítly všechny prostitutky které si pokusil koupit, jinak by tohle nemohl nikdy myslet vážně. Olmer si asi musí myslet, že divácí jsou napsto stupidní dav krav, které sežerou všechno, co se jim předhodí ! ! ! ! ! ! Ale i stádo krav odmítne takovou sra***, kterou uvařil Olmer. Slovo vkus Olmerovi asi nic neříká.(12.12.2009)

Táta mi vysvětloval proč je tento film docela dobrý. Má vystihovat dobu a opravdu jistou atmosféru to má. Ale Kuklová v prádélku? Něco tak ohavného jsem nikdy v životě neviděla. ALE! Tak nějak si trapné filmy užívám. Libuju si v té hrůze a div se nepotrhám smíchy. A tak je playgirls moje oblíbená zábava. Proto musím dát tři hvězdy, protože jsem nakonec objevila i pár docela slušných vtipů, vyprodukované hlavně Martinou Adamcovou coby Áji a šíleným němčourem v podání Moravce. Naopak nejhrůznější je postava Klárky a doktora. A když to vidíte vícekrát, nakonec si to miniaturní místečku v srdíčku najde :-D Navíc se mi nějak vžila ta věta: "Tak zase v tý špinavý praze" (pomáhá mi to z mindráku když se vracím z chalupy)(12.3.2009)

• Tommassi3

"Prostě si budete muset pomoct kontrakcí !! Ale to vy zas nevíte, co je, že ?! Prostě při tom šukání budete muset stáhnout svaly v prdeli.." ;) A kdyby jenom !! Ostatně nejeden vnímající divák si musel při sledování tohoto skvostu, jímž dal Vít Olmer navždy zapomenout na své dřívější skutečně kvalitní filmy, vypomoci staženými půlkami, aby se ze vší té devadesátkové kultůry podpořené novou TV Novou neposral !! Když už nic jiného, pak první Playgirls s ještě matně patrnými znaky Olmerova rukopisu dokonale potvrzují, jak moc si tvůrci s parádními předlohami Vladimíra Párala neví rady, v rámci režisérovy tvorby však nejde ani zdaleka o to nejhorší, a jeden tak jen nechápavě civí, jak snadno a rychle se kdysi opěvovaný talent stal odepsanou a vysmívanou personou, zcela po právu samozřejmě, když se vydal cestou od fantastických snímků jako Antonyho šance směrem ke komerční šmíře !! Jen škoda, že ta přísná explaoatace roztříštěná odpudivě voiceoverovými žgryndy a vážně míněnou červenou knihovnou vyznívá naprosto do ztracena.. Kameraman Vladimír Holomek snad jako jediný nezklamal, byť veškerá ta jeho zdařilá snaha postrádá smysl, stejně jako o mnoho let později v případě Kriminálky Anděl, když prostě s křížkem po funuse nikoho nemůže ohromit !! Tragický Jiří Pomeje vlastně dnes už může sloužit jako zdvižený prst, jo, klidně i prostředníček, když prostě, kde se vyskytl, ani čert nebral..(11.4.2014)

• kingik

Pokud chtěl Olmer dokázat, že je vyřízený režisér, co už nemá divákům co sdělit, tak se mu to povedlo. Tady svůj talent dokonale rozmělnil, ale občas je jeho nezaměnitelný rukopis na filmu znát a párkrát jsem se i zasmál. Ovšem vše působí strašně odfláknutě, narychlo spíchnuté. A to je škoda, protože určitě to mohlo dopadnout lépe, ale tvůrci nic moc nenabídli.(29.10.2009)

• L_O_U_S

Na melancholickou Simonu Chytrovou bych se mohl dívat celý den, ale to je tak všechno, co se tu dá pochválit. Scénář je zmatený a postrádá gradaci, hudba s anglickými písničkami je výsměchem. Laciná explicitnost se nese na vlně porevoluční snahy šokovat a vnášet do všeho erotiku. Vůbec nevím, proč tohle vzniklo, a ptám se sám sebe, zda je Páralova předloha taky tak hloupá. Pro komentář s tímhle pořadovým číslem jsem si mohl vybrat lepší film. (1 111.)(29.2.2016)

• - Playgirls patří k prvním filmům, které spolufinancovala TV Nova. (Halloween9)

• - Exteriéry filmu Playgirls boli natáčané v Prahe. (dyfur)

• - Keď hľadali obsadenie do prvého dielu, už pri vyslovení mena spisovateľa Páral herci položili telefóny. Po Prahe sa rozkríkla fáma, že režisér Olmer točí porno, rolu odmietli Lukáš Vaculík aj Michal Dlouhý. Zľakli sa, že by vstúpili do pornografického priemyslu. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)