Playgirls

Komedie

Česko, 1995, 77 min

• Milonak

Není to skutečně žádná velká sláva, ale znám množství ještě mnohem horších filmů. Playgirls jsou poplatné tehdejší době a snaží se ji znázornit, nicméně celkový "příběh" a některé herecké výkony jsou opravdu děsivé. V tomto vyniká zejména manželka pana režiséra Simona Chytrová. Chápu, že si Olmer chtěl svoji ženušku protlačit do svého filmu, ale proč probůh zrovna do jedné z hlavních rolí? Vždyť ten její ukníkaný projev je strašný, nemá to s herectvím nic společného. Stejně tak Kornová má k herečce na míle daleko, ale ta je aspoň sexy, což se do tohoto filmu celkem hodí. Olmer asi pořádně nevěděl, co chce - respektive jaký žánr - vlastně točit, je to taková neurčitá slátanina snad se snahou o erotický film. Ale takhle to pane Olmere opravdu nemá vypadat.... Ale dá se to přežít. Kuklová je fakt kočka. 30%(19.8.2014)

• eagle-eye

Film typu: nemám peníze, tak něco natočím za každou cenu, obsadím tam své kamarády, začnu točit, budeme improvizovat a ono z toho něco vyleze. Je mi líto ostatních talentovaných režisérů, kteří na svůj film nemohou sehnat peníze, zatímco Olmer si vesele v polovině 90-tých let, točil jeden shit za druhým.(3.4.2007)

• Mejdzula

Tak tohle je fakt lahůdka a poklad. Ty kráso! Ty vole! Ty...jsem rád, že jsou filmy tohoto debilitního ražení metráží hluboce podprůměrné, aspoň se pak může člověk pochválit, že to zvládl celé. Ovšem určitě by bylo zajímavé zhlédnout tento film ve 140 minutové verzi, to by bylo vskutku vskutku :) (8/300)(2.4.2014)

• MARTIN*I

Slovo, které nejvíce vystihuje tenhle film je "propadák". Tenhle rádoby film je neni ani vtipný a ani erotický... Nevim, o co se Vít Olmer pokoušel, ale film se mu vytvořit rozhodně nepovedlo... Po shlédnutí tohoto filmu se nedivim, že některý lidi řikají, že český filmy stojí za h*vno!!! Snad jen doporučení: nekoukat se!!(5.3.2007)

• viperblade

Když jsem náhodou zahlédl, že ještě nějaká česká TV stanice (Barrandov holt jede!) má tu odvahu a opravdu zařadí tenhle film do vysílání (sice v neděli kolem půl jedenácté, ale to je vlastně jedno), tak jsem si tenhle snímek, o kterém jsem četl prakticky jen to nejhorší, prostě nemohl nechat ujít. A výsledek mě překvapivě… neznechutil tak, jako ostatní. Ano, Playgirls je špatný film a vsadím se, že prakticky všichni, kteří tam hráli, by všechny kopie tohohle snímku nejraději pohřbili hodně hluboko pod zem, ale po tom všem, co jsem o něm četl, jsem čekal něco mnohem, mnohem horšího a to se naštěstí nedostavilo. Je fakt, že film je erotický asi tak, jako dívat se páření krokodýlů v ZOO a je taky fakt, že o slušnější herecký výkon zde prakticky nezakopnete (chudák Vízner…) ALE… má to jen 80 minut, takže se nestihnete nějak výrazně nudit a navíc Kuklová byla (a vlastně pořád je) kus. Takže suma sumárum, tohle je sice průser, ale viděl jsem mnohem horší a nudnější filmy. Takže 40 %.(7.3.2011)

• - Keď hľadali obsadenie do prvého dielu, už pri vyslovení mena spisovateľa Páral herci položili telefóny. Po Prahe sa rozkríkla fáma, že režisér Olmer točí porno, rolu odmietli Lukáš Vaculík aj Michal Dlouhý. Zľakli sa, že by vstúpili do pornografického priemyslu. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)

• - Hlavní dívčí role vytvořily režisérova manželka Simona Chytrová, Kateřina Kornová, někdejší televizní moderátorka a příležitostná herečka Martina Adamcová a Michaela Kuklová. Režisér Olmer později vzpomínal, že měl jisté potíže s obsazením ústředních postav děje. Partičku kamarádek, které si začátkem devadesátých let otevřou veřejný dům, měly původně hrát Markéta Hrubešová, Sabina Laurinová a Kateřina Brožová. Hrubešová sice již dříve divákům velkoryse ukázala části svého půvabného těla například ve snímku Oznamuje se láskám vašim, ale role v hampejzu - to už prý bylo na ni trochu moc. Strhla však s sebou i Laurinovou a Brožovou a režisér musel hledat úplně nové obsazení hlavních rolí... Olmer dal rovněž opětovně hereckou příležitost (po snímku Nahota na prodej) Jiřímu Šolcovi. (Halloween9)

• - Exteriéry filmu Playgirls boli natáčané v Prahe. (dyfur)