Playgirls

Komedie / Erotický

Česko, 1995, 77 min

• orkadimenza

Když se řekne Playgirls, vybaví se mi spojení 90. léta=nejhorší léta (dokonce i horší než komunismus). Přestože to tak vůbec není, z toho co uvidíte na plátně si to opravdu budete myslet. O špatný zážitek je předem postaráno díky anglickému názvu pro český film (podívejme se také na "Waterloo" po česku), a také především díky "hvězdnému" obsazení dvojice Kok & Kot: Jiří Pomeje & Milan Bahúl. Když ještě pominu nesmyslné dialogy, špatné natáčecí prostory a odpornou hudbu, tak za zmínku stojí akorát snaha...a to natočit v našich krajinách nový a netradiční film v netradičním prostředí. Bohužel to v tomhle černo-šedo-hnědě zbarveném (prostě hnusném) filmu na červené hvězdy nestačí. Z toho plyne závěrečné ponaučení: Pokud se chcete někam odstěhovat, hlavně si s sebou nezapomeňte vysavač.(26.9.2016)

• Mariin

Úvodem je třeba konstatovat, že tento Olmerův produkt, zaštiťující se literární předlohou Vladimíra Párala, je prasečina.To především. Nicméně, určité umělecké kvality lze nalézt i tady, zejména v první části. První půle dokáže snad ještě u normálního diváka udržet zájem dozvědět se, jak jednotlivé postavy dopadnou (neboť tu nejsou všechny beznadějně zkažené a podaří se jim z bahna vybřednout). Druhá půle však nás již totálně zklame, protože se ukáže, že o to tady vůbec nejde. To je již jen „vaření z ničeho“ a prázdné předvádění lidského masa, sprosťáren a deviací, které snad již mohou uspokojit jen úchyláky. Díky tomuto filmu si alespoň si můžeme udělat obrázek o známých postavách naší kultury (Olmer, Poloczek, Skopeček atd.), jinak je nejrozumnější hodit jej mezi odpadky a použité prezervativy do kontejneru a víckrát se k němu nevracet, abychom se nemuseli pozvracet...(7.1.2008)

• Campbell

Ale jo:-D Když jsem viděl že tenhle film je na prvním místě mezi největšíma sračkama na CSFD, a tak jsem se zhrozil a abych si utrpení ještě vylepšil, tak jsem si pustil oba dva díly naráz. No hell to celkem bylo ale ne nic extrémní. Viděl jsem větší shity. V tomhle filmu jsem měl děsnej problém fandit někomu fandit protože to moc nejde. Šílenost, Ale ne nejhorší.(11.3.2011)

• Big Bear

Příšerná věc z příšerné doby. V době vzniku filmu u nás už sice jako nebyl komunismus, ale ta porevoluční doba přála všem podivnejm živlům a podnikům. A měli je právě komančové, bývalí pinglové, veksláci, vedoucí zelenin atd...Byla to divná doba, kdy jsme se strašně chtěli podobat západu ale zpoza zapařenejch koženkovejch bund jsme stále páchli východním potem. Byla to doba Favoritů, fialových sak, prvních podnikatelů s culíky a neskutečnými mobily, jejichž sluchátka ještě stále se základnou s baterií spojoval kroucený kabel... Města křižovaly mercedesy Němčourů, novodobých zlatokopů obklopených vždy nějakým tím naším říťolezcem.. co za Mařeny se mohl přetrhnout.... Nevím co je u tohoto filmu nejstrašnější, zda Moravec s cuklíkem, afektovaná čeština afektované Chytrové, tlustá stehna nevzhledné Adamcové, nebo strakatá kravata s fialovoučkou košilí Poloczka... děj raději vynechám i herecké výkony všech zúčastněných. Tohle může fungovat jen jako studijní materiál, jako konzerva určitého období našich dějin. Je to stejné jako s nenačatým mlékem v igelitovém sáčku z té doby. Dnes ten způsob tehdejšího balení možná udiví, ale rozhodně bych sáček neotevíral. Pane Olmere - klobouk dolů - erotická komedie, to je fakt něco ! ODPAD(20.2.2014)

• viperblade

Když jsem náhodou zahlédl, že ještě nějaká česká TV stanice (Barrandov holt jede!) má tu odvahu a opravdu zařadí tenhle film do vysílání (sice v neděli kolem půl jedenácté, ale to je vlastně jedno), tak jsem si tenhle snímek, o kterém jsem četl prakticky jen to nejhorší, prostě nemohl nechat ujít. A výsledek mě překvapivě… neznechutil tak, jako ostatní. Ano, Playgirls je špatný film a vsadím se, že prakticky všichni, kteří tam hráli, by všechny kopie tohohle snímku nejraději pohřbili hodně hluboko pod zem, ale po tom všem, co jsem o něm četl, jsem čekal něco mnohem, mnohem horšího a to se naštěstí nedostavilo. Je fakt, že film je erotický asi tak, jako dívat se páření krokodýlů v ZOO a je taky fakt, že o slušnější herecký výkon zde prakticky nezakopnete (chudák Vízner…) ALE… má to jen 80 minut, takže se nestihnete nějak výrazně nudit a navíc Kuklová byla (a vlastně pořád je) kus. Takže suma sumárum, tohle je sice průser, ale viděl jsem mnohem horší a nudnější filmy. Takže 40 %.(7.3.2011)

• - Hlavní dívčí role vytvořily režisérova manželka Simona Chytrová, Kateřina Kornová, někdejší televizní moderátorka a příležitostná herečka Martina Adamcová a Michaela Kuklová. Režisér Olmer později vzpomínal, že měl jisté potíže s obsazením ústředních postav děje. Partičku kamarádek, které si začátkem devadesátých let otevřou veřejný dům, měly původně hrát Markéta Hrubešová, Sabina Laurinová a Kateřina Brožová. Hrubešová sice již dříve divákům velkoryse ukázala části svého půvabného těla například ve snímku Oznamuje se láskám vašim, ale role v hampejzu - to už prý bylo na ni trochu moc. Strhla však s sebou i Laurinovou a Brožovou a režisér musel hledat úplně nové obsazení hlavních rolí... Olmer dal rovněž opětovně hereckou příležitost (po snímku Nahota na prodej) Jiřímu Šolcovi. (Halloween9)

• - Playgirls patří k prvním filmům, které spolufinancovala TV Nova. (Halloween9)

• - Martina Adamcová (Ája Machová) kvôli filmu pricestovala na natáčanie až z Kanady. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)