Erotickým filmům se v Čechách nikdy nedařilo a nezachránila je ani předloha od slavného spisovatele, v tomto případě Vladimíra Párala. Kolísání mezi pornografickou dráždivostí, kriminální zápletkou a ztopornělou studií mravů poznamenává tento příběh o luxusním podniku, který svým hostům nabízí snad cokoli, nač si vzpomenou, více, než je zdrávo.
První část erotické komedie o třech dívkách, které se rozhodnou založit exkluzivní erotický salón pro bohatou klientelu, a pak se pustí do složitých intrik, jejichž výsledek je však zcela nečekaný. Na počátku příběhu se vrací do Prahy z nezdařeného výletu do USA třicátnice Eva Joštová, aby zjistila, že její milenec Patrick Škoda ji vystěhoval ze svého bytu, kde nyní žije se svou třiadvacetiletou sekretářkou Štěpánkou Vranskou. Advokát Ota Lambet nabídne bezradné ženě místo masérky v erotickém salónu. Ta však odmítne. Z psychiatrické léčebny je propuštěna nesmělá katolička Klárka Jágrová, která se nedokázala vyrovnat s rozvodem. Společně se svou kamarádkou Ájou Machovou, majitelkou zprostředkovatelské kanceláře se Eva s Klárkou rozhodnou otevřít luxusní erotický salón nazvaný Playgirls. Aby získaly pro svůj výnosný podnik další peníze, začnou spřádat intriky kolem prodeje činžovního domu bratrů Patricka a Ludvíka Škodových. Jenže ve hře je také záludná Štěpánka, která má zcela jiné plány a jako Patrickova sekretářka a milenka má v ruce všechny trumfy. (oficiální text distributora)

drella_lover

Tento film je extrémně, extrémně špatný. Proto cítím potřebu napsat komentář a obhájit své hodnocení. Do tohoto filmu jsem šel s očekáváním nejhoršího možného a díky toho jsem se u tohoto filmu královsky bavil jak moc velká blbost to je. Tudíž moje hodnocení je založeno na jak moc vtipné mi to přišlo. Český The Room? Velice pravděpodobně. ()

orkadimenza odpad!

Když se řekne Playgirls, vybaví se mi spojení 90. léta=nejhorší léta (dokonce i horší než komunismus). Přestože to tak vůbec není, z toho co uvidíte na plátně si to opravdu budete myslet. O špatný zážitek je předem postaráno díky anglickému názvu pro český film (podívejme se také na "Waterloo" po česku), a také především díky "hvězdnému" obsazení dvojice Kok & Kot: Jiří Pomeje & Milan Bahúl. Když ještě pominu nesmyslné dialogy, špatné natáčecí prostory a odpornou hudbu, tak za zmínku stojí akorát snaha...a to natočit v našich krajinách nový a netradiční film v netradičním prostředí. Bohužel to v tomhle černo-šedo-hnědě zbarveném (prostě hnusném) filmu na červené hvězdy nestačí. Z toho plyne závěrečné ponaučení: Pokud se chcete někam odstěhovat, hlavně si s sebou nezapomeňte vysavač. ()

qVitek odpad!

Vít Olmer je ko*** . Nechápu, kdo mu mohl poskytnout peníze na tento film. Olmera pravděpodobně odmítly všechny prostitutky které si pokusil koupit, jinak by tohle nemohl nikdy myslet vážně. Olmer si asi musí myslet, že divácí jsou napsto stupidní dav krav, které sežerou všechno, co se jim předhodí ! ! ! ! ! ! Ale i stádo krav odmítne takovou sra***, kterou uvařil Olmer. Slovo vkus Olmerovi asi nic neříká. ()

Perchta6

Film nebyl tak dobrý jako Páralova románová předloha; bohužel jeho myšlenky a psychologické prvky se nedaly zfilmovat, to se Olmerovi nezdařilo, a nezdařilo by se to nikom; to chce přečíst si knihu... Herecké výkony také nebyly skvělé, ale nezapomeň, že to byl v našich dějinách snad první povolený lehce pornografický pokus... ()

Zagros

Ano, je to bezesporu špatný film a moc dobrého se na něm nenajde. Vždy se ptám, jak je možné, že tvůrci (především Vít Olmer) skvělých filmů, mohou během pár let tak klesnout. Odpověď jsem ještě nikde nenašel. Peníze? Ztráta soudnosti? No nicméně Playgirls pro mě úplným odpadem nejsou. Sice z předlohy vytěžily jen slabý příběh, ale ten si alespoň hvězdu zaslouží. Tu druhou přidávám za krásnou (i když nevědomou) "dokumentární" ukázku té doby. Někdy je vcelku zajímavé to s odstupem času pozorovat. ()

• Playgirls patří k prvním filmům, které spolufinancovala TV Nova. (Halloween9)
  • Keď hľadali obsadenie do prvého dielu, už pri vyslovení mena spisovateľa Páral herci položili telefóny. Po Prahe sa rozkríkla fáma, že režisér Olmer točí porno, rolu odmietli Lukáš Vaculík aj Michal Dlouhý. Zľakli sa, že by vstúpili do pornografického priemyslu. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)
  • Exteriéry filmu Playgirls boli natáčané v Prahe. (dyfur)

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje