Seriál, který mě zaujal už od první chvíle. A protože byl krátký, vždycky jsem byla zklamaná, že už je konec a netrpělivě jsem čekala na další díl. Už od začátku mě zaujaly charaktery hlavních postav, ale úplně nejvíc mě zaujal hlavní záporák Creegan. Vzhledem k tomu, že jsem toho herce viděla hrát jiné role, jiné povahy, musela jsem mu vzdát hold za to, že dokáže zahrát cokoliv.(31.12.2005)

Je to proste sexy :-))(26.5.2005)

28/28 V roce 2000 pomalu končil pečlivě vybudovaný svět seriálů z produkce Renaissance Pictures. Jejich největší hrdina Herkules byl ukončen kratší 6. sérií v roce 1999 a Xena by měla zůstat těhotná sama? Tak to tedy ne. Nastal tedy čas na zajímavý experiment. Xena tehdy nedostala do společného vysílacího bloku dalšího hrdinu ze svého pseudo antického světa, ale Back2Back Action Pack (Společně v akci) dvou půlhodinových seriálů z různých jiných světů. Prvním byla ženská sci-fi z 26. století, druhý byl Jack of All Trades (Všeuměl), historická sranda z roku 1801. Za rok se ukázalo, že Jackovi nebude další řada dopřána, ale Cleopatra 2525 by měla spíš potenciál rozrůst se na hodinové epizody. Stalo se tak na krátkou dobu a nakonec se tedy celek může pochlubit celkem 28 epizodami. Do světa, kde lidstvo žije jen pod zemí a o právo a svrhnutí uchvatitelů povrchu se stará několik drobných týmů vedených tajemným Hlasem, přichází mladá striptérka. Ta byla v 21. století na operaci prsou, která se nepodařila a tak byla zmrazena do té doby, než najdou lék... A o tom to je, humor Renaissance Pictures dokáže i z takového námětu udělat příjemný akční / vtipný a zároveň v dobré míře i dramatický seriál, který nemá srovnání s ničím jiným ve svém žánru. Hlavní hrdinky jsou neuvěřitelně sexy a tvoří skvělou trojku nenucené roztomilost, síly a chytrosti. Pro titulní Jennifer Sky to byl (bohužel) vrchol její kariéry, ke které jí dopomohla epizodní role ve Xeně, ale dál už nemohla své herectví rozvíjet. Nicméně Victoria Pratt (Sarge) se díky Cleo dostala do většího seriálu Mutant X a její televizní kariéra zdaleka nekončí. Z ostatních lze zmínit ještě sympaticky zlou Danielle Cormack (jako telepatku Rainu), echt záporáka Joela Tobecka (jako ďábelského Creegena) a samozřejmě Elizabeth Hawthorne jako Hlas a Patricka Kakea jako robota Mausera. Je jen škoda, že novozélandská produkce po těchto bohatých letech musela tak dlouho čekat na další větší zakázky, jako byl Maddigan's Quest nebo současná série Legend of the Seeker či Spartacus: Blood and Sand. Naštěstí je Cleopatra konečně dostupná na DVD v několika nejen anglicky mluvených regionech a tak si ji její fanoušek může dopřát kdykoli :)(25.1.2009)

• - Jedním z hlavních inspiračních zdrojů pro seriál byla klasická sci-fi povídka Tumithak z katakomb (Tumithak of the Corridors, 1932) Charlese Rolanda Tannera. (NinadeL)

• - Gina Torres dlouhá léta hrála v seriálu Herkules (od r. 1995) postavu sumerské pirátky Nebuly a Beth Hymson, castingovou režisérku. V seriálu Xena (od r. 1995) hrála historickou postavu královny Kleopatry. (NinadeL)

• - Seriál je plný popkulturních odkazů, například na filmy Čaroděj ze země Oz (1939), Star Wars (1977), Terminátor (1984), Total Recall (1990) nebo Matrix (1999). (NinadeL)