poster

After Midnight

 • USA

  Something Else

  (festivalový název)

Drama / Horor / Romantický

USA, 2019, 83 min

Scénář:

Jeremy Gardner
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ****

  Báječná nízkorozpočtová hříčka s úpřimnými dialogy, civilními herci a super nápadem jak si pohrát s žánrovými zkušenostmi diváka i jeho srdcem. Všechno je to o scénáři! [Sitges FF](8.10.2019)

 • Filmmaniak
  ****

  Nenápadně vyhlížející malý filmeček, jenž je ve skutečnosti skvěle napsaným, bravurně zahraným a pevnou rukou režírovaným klenotem. Jeden z režisérů v něm ztvárnil hlavní roli muže, jenž se snaží sám v prázdném domě popasovat s nedávným zmizením své partnerky a také s neznámým monstrem, každou noc škrábajícím na dveře, které může být skutečné, nebo může být i zhmotněním jeho smutku a strachu. Pravidelné střídání dvou vypravěčských poloh, odvíjející se od střídání dnů a nocí, kombinuje romantické drama s výrazným hororovým prvkem, jenž slouží jako metafora pro úzkost z potenciálního konce vztahu, a staví na motivu nejistoty i na realistických, opravdově působících a ze života odkoukaných situacích. Začátek se rozjíždí velmi pozvolna, pak však konzistentně gradující příběh čím dál víc rozvíjí své kvality a uchvacuje dlouhými dialogovými sekvencemi i famózním, emocionálně silným závěrem.(8.10.2019)

 • Goldbeater
  ****

  Jména Justin Benson a Aaron Moorhead mezi producenty tohoto indie filmu dávají znát, že nepůjde o zrovna jednoznačně uchopitelnou a přímočarou hororovou podívanou. A taky že vůbec. After Midnight je prakticky malá vztahová konverzačka, jen zlehka okořeněná hororovými motivy, které v kontextu příběhu nakonec vyznívají spíše metaforicky a rozhodně nezastávají funkci atrakce. Proto si u tohoto filmu přijdou na své spíše milovníci svérázně pojatých romantických dramat než třeba běžní hororoví fandové. [Sitges 2019](10.10.2019)

 • RUSSELL
  ****

  Velmi sympatické malé romantické drama s kapkou hororu, které je citlivé, vtipné a zcela přirozené. V podstatě se jedná o monster movie, které je zároveň naprostým opakem všech těchto filmů, jelikož ústřední monstrum používá jako metaforu. After Midnight je tedy spíš pro fanoušky Chasing Amy než pro striktně hororové fanatiky, jejichž hlavním kritériem je objem prolité krve. Vrcholem filmu totiž není žádná působivá gore scéna, nýbrž geniálně napsaná dlouhá dialogová pasáž mezi otevřenými dveřmi natočená na jeden záběr. Třešničkou na dortu je pak parádní závěrečná scéna, která už potěší i jedince lačnící po krvi. Je zcela očividné, že jde o film, na kterém se podíleli Justin Benson a Aaron Moorehead – sám Jeremy Gardner jej připodobnil k jejich filmu Spring, což je trefné. Tohle bylo skoro za 5*, tak uvidíme po další projekci.(29.12.2019)

 • klima777
  ****

  Gardner má talent, cit a nejspíše i rozum. Krásné...(3,5*)(16.1.2020)