Epizody(22)

Dlouho předtím, než se Liu Kang, Sonya Blade a Johnny Cage utkali s Shang Tsungem a jeho přisluhovači v turnaji Mortal Kombat, bojoval mnich Kung Lao (Paolo Montalban), zlodějka Taja (Kristanna Loken) a bývalý strážce Siro (Daniel Bernhardt) proti krvelačnému imperátorovi Shao Kahnovi, jeho mágovi Shang Tsungovi (Bruce Locke), jed plivajícímu Reptilovi (Jon Valera), čaroději Quan Chimu (Adoni Marapis) a jeho trojici nemrtvých vražedkyň (Dana Hee, Jamie Pressly, Renee Tenison), královně Kreeye (Fabiana Udenio) a její prvorozené dceři Vorpax (Tracy Douglas) či Scorpionovi (Chris Casamassa). Za podpory ochránce pozemské říše lorda Raydena (Jeffrey Meek) a princezny Kitany (Audie England) bojují o osud lidstva, rozhodnuti chránit ho za každou cenu, i kdyby jí měl být jejich vlastní život... (Chen)

Hapretor odpad!

Tohle je u mě shit. Ze zvědavosti jsem se podíval na první dva díly. A to hodně zběžně. Pak na díl poslední (kvůli zde opěvovanému závěru seriálu). Bylo mi jasný, že touto zkratkou o nic nepřídu. Nebýt Omegis, není na co koukat. Aspoň nějaká sexy vzpruha. Jinak děj na hovno. Dialogy stupidní a toporný. Herecký výkony na hovno - takhle to zahraje každej. Triky na hovno. A souboje hodně nudný, nenápaditý. Má cenu řešit logiku? NE! A ty masky? Trapas! Co se týče postav, se kterými jsem měl tu čest seznámit se: Kung Lao - vypadal jak přerostlý batole v posravačkách (ty jeho kalhoty byly nemožný). Taja - Kristanna Loken je opravdu hezká ženská, ale hrát neumí. Aspoň, že vypadala v tom oblečku "Amazonek" nejvíc normálně. Rayden - vypadal jako babka, co si nechala udělat trvalou (ten jeho účes? Nemožnej!). Shang Tsung - než jako mocný a nelítostný čaroděj mi spíš připadal jako čínský dealer marihuany. Vorpax - jako smyslnou a ostatními manipulující královnu si představuju podstatně víc sexy (ne jako kudrnatou kurvu ve vohozu, kterej vypadá jako že je šitý ze zelený deky). Shao Kahn - než jako císař mocné "JinoZemě" vypadal spíš jako hodně dobře živený lovec lebek v Amazonii (ta lebka na palici byla směšná). Scorpion - nemožná maska (kvůli debilním trikům to jeho hádě vůbec nevyniklo). Siro - nepřipadal mi jako bojovník, spíš jako mírně přiteplalý blonďatý manekýn. Nekromant - ten s tim bílym ksichtem a bodákama na ramenech, ten zrovna nebyl nalíčenej špatně, snad nejlíp, taky mě nejvíc zaujal, ale ten jeho projev byl hodně stupidní. A přišlo mi dost trapný, že je údajně nejmocnější - vypadal docela nadupaně, a když se objeví popravčí trio Ku-Klux-Klanu v černejch hábitech udělá pár kopů a zhebne. Tohle je seriál vyloženě jen pro "bigotní" fandy pc hry Mortal Kombat! Sračkovitost seriálu nezachrání ani, pro mě, opravdu nečekaný anti-USA-Happy-End. Pro mě nic zajímavýho ani zábavnýho. ()

Anduril

Ach joj. Tento seriál som prvý krát videl pred mnohými rokmi (teda iba pár dielov). Teraz som sa k nemu dostal ako k celku. Hmmmm jednu hviezdu dávam za dobré bojové súboje. Boli dosť reálne a dobre zahrané, vedia diváka zatiahnuť do deja. Druhú hviezdu dávam za dobré stvárnenie postáv z hry Mortal Kombat. Boli verné svojím schopnostiam z hier a dobre vyzerali. A teraz veci čo sa mi nepáčili. Hudba sa po čase dosť opakovala a už mi liezla na nervy. Príbehy sa zviezli do jednoduchého klišé. Objavenie súpera, boj, útek súpera, opäť hľadanie, boj, víťaztvo (niekedy úplné a niekedy súper zase vstal z mŕtvych.) Ohľadom kostýmov. Hlavní herci sa nikdy neprezliekali. (Taša sa v jednom dieli prehodila do šiat...) A celkovo dosť šetrili oblečením na ženách. Všetky vyzerali ako pornohviezdy. A ku koncu mi moc komentárov nenapadá. Proste jasný smutný koniec. Niekedy musí prísť aj zlý koniec. Ale také filmy ani seriáli neznášam. Nezanechajú v človeku pozitívny dojem, že všetko to trápenie sa oplatilo. Pritom v reálnom živote to tak, podľa mňa, funguje. A najmä v seriáloch. Načo pozerám 22 dielov keď na konci... Proste si to pozrite ak chcete. Ale moc vás to neobohatí. Ja som to zobral jedným uchom dnu a druhým von. Jednoducho taký podpriemerný neutrálny seriál. Radšej si pozrite Mortal Kombat Legacy, alebo Rebirth. Sú naozaj zaujímavejšie a lepšie spracované. ()

majxik

Trio hrdínu se pomláti s nějakým z intrikanských antihrdinů, všude okolo je spousta hodně spoře oděných bojovnic nebo servírek (ale vždy jsou hezké :) a tak nějak pořád dokola... ale i přesto má serial své kouzlo, hlavně pro ty kteří mají nějaké dočinění s hrou. Je nějaký důvod se ubec koukat na celý serial a neskočit hned po 5tém díle? Ano je, v ději je spousta zajímavých intrik a zauzlení a na konci se dočkáte neočekávaného konce který by asi nikdo neočekával. (Mě osobně překvapil a zároveň zklamal). ()

SeanLSD

Pozrel som si to znovu, a aj bez uchvátenia z tínedžerských nedeľných predpoludní je to stále veľmi fajn! Originálne znenie dokonca ešte pridáva, zvlášť v prípade Shao-kana a Quan-chiho, ktorí tým pádom nedominujú iba vizuálne. Pekný dizajn, výborná muzika, na seriálové pomery parádna choreografia, sympatickí predstavitelia a ženy tak strašne sexy, až tečie plast z televízora. Príbehovo je to slabšie, ale obvykle aspoň tak akurát zašprajcované intrigánske scenáre, aby sa mohol pobiť každý s každým a dodať tak aj fanúšikom hry radosť z výmeny. Celá posledná tretina, na rozdiel od mdlého stredu, naberá poriadne obrátky a dáva tušiť, že napokon nepôjde tak úplne o tuctový bitkársky seriál v polystyrénových kulisách.. (spoiler) Je však nutné povedať, že to šokujúce zakončenie, aké si žiadny iný podobný seriál nedovolil, a ktoré ma kedysi donútilo nezúčastniť sa nedeľného obeda, ako som to nevedel rozdýchať, nie je vôbec scenáristicky podložené - ide o deus ex machina najtvrdšieho kalibru. Divák sa vôbec nedozvie nič o tom, odkiaľ sa vzali tí imperátorovi triumfálni "shadow priests", proti ktorým najlepší bojovníci všetkých ríš nemajú najmenšiu šancu, ani ako sa vládcovi Vonkajšieho sveta podarilo preľstiť Starých bohov... Skoro to vyzerá, akoby sa tvorcovia náhle dozvedeli, že druhá séria nebude, a chceli rozbehnuté dejové linky nejako epicky zakončiť.. - čo sa im podarilo rozhodne pamätným spôsobom! ()

Nix

Bylo mou povinností se na tohle podívat, jelikož se považuju za fandu her a světu Mortal Kombat. No ale doporučovat tenhle seriál člověku, který o tomhle nikdy neslyšel? To raději ne, je to opravdu velký průměr, pár bitek je celkem dobrých, ale pokud by se podíval rovnou na konec, tak by určitě udělal líp, zbytek si člověk nebude rozhodně pamatovat. ()

• Postavy Siro, Taja, Vorpax, Qali, Kreeya, Omegis a Master Cho neboli súčasťou videohier, ale boli vytvorené len pre seriál. (jdavid)
  • V seriálu Mortal Kombat: Conquest (od r. 1998) se objevily 3 videoherní postavy, které do té doby nebyly ztvárněny ani v jednom z hraných filmů (Mortal Kombat – 1995, Mortal Kombat 2: Vyhlazení – 1997) – Kung Lao (z „Mortal Kombat II“), Quan-Chi (z „Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero“) a Reiko („z Mortal Kombat IV“). (Kenoth)