Stav ztroskotání

Komedie / Rodinný

Československo, 1983, 73 min

Opakované krádeže uprostřed pionýrského oddílu a podezřívání z krádeže cikánů, prázdniny, lodičky, léto, sluníčko, táborák, kytara a Rosa na kolejích. Tenhle film mám rád. 85%.(11.2.2005)

Cesky dobrodruzny film pro mladez uz dnes muze zaujmout pouze spoustou znamych hercu ve velmi mladistve podobe - jinak jen sed a nuda.(4.8.2002)

Výborně obsazená parta vodáků v podobě všech známých mladých herců, řeší nejen časté potápění pramicí a kajaků, ale také nepříjemnou skutečnost narůstajících krádeží, které se kolem nich už nesnesitelně množí. Každý z nich má svou pravdu a ta skutečná se pomalu odkrývá. Určitě zdařilý pohled do duší mládeže 80tých let. Tihle děcka měli rozhodně jiný náhled na trávení volného času a taky na pojem kamarádství než v dnešní době.(16.6.2012)

Skupina vodáků pluje na lodičkách a občas se setká se skupinou cikánů v čele s "bakelitem" Sagvanem Tofifé. Kam cikáni cestujou, jsem moc nepochopil. Asi pro sociální dávky. Pak na cikány padne podezření, že vodáky okradli a cikáni dostanou nakládačku. Vidět nějakej eurokomisař přes menšiny, jak 2-metrovej Kratina bleskurychle zpacifikuje o 2 hlavy menšího cikána, co vytáhne kudličku, tak ho asi jebne. Celý je to doplněno písničkama od známýho drnkálisty Obiho Waňka. Jinak zajímavý je herecký obsazení. Je to docela prdel, jak vypadala třeba Jílková nebo Brožová, když jim bylo 15 let.(2.4.2011)

Jj tento prázdninový příběh jsem měl ve svý době jako puberták strašně moc rád. Připomněl mi tak nejen vodácké tábory ale i bezstarostné a klidné dětství. Pohodový letní film na prázdniny s hnedle několika hereckými debuty (viz např. patnáctietá Katka Brožová v plavkách a další). Nejlepší byl ale stejně pípák Michael Hofbauer (známý Osvald z filmů o Lucii)..Vít Olmer (Po "Sonátě pro zrzku" a "Dětském domě" již třetí dětský film, ještě uměl) a Karel Smyczek (tam je to bez debat) moji oblíbení reřiséři v dětství...Škoda že se film objevuje tak málo v televizi, rád bych si ho připomněl..(12.5.2006)

• - Filmový debut Kateřiny Brožové,Yvetty Blanarovičové, Martina Zounara a Kateřiny Pindejové. (M.B)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Karlových Varoch, pri obci Kyselka a na železničnej stanici Teplička pri Karlových Varoch. (dyfur)