poster

Stav ztroskotání

Komedie / Rodinný

Československo, 1983, 73 min

 • Olík
  ***

  Nadstandardními mládežníky obsazená posádka plující po řece šablonovité jednoduchosti aneb Sněženky a machři pro chudé. To ještě soudruh prvního května mával pracujícímu lidu a školou povinní měli dlouhý vlasy, názory a sny.....dívčí neoholená podpaží, sluchátka od walkmanu na krku, Rosa na kolejích, absence pionýrských šátků, cikánská holka za lesem, chlapácké moralizování a vodácké "ahóóój". Mám tenhle film rád ač sám vodáctvím doposavad nepolíben.(7.5.2015)

 • Kovaja
  *****

  Super kousek,,takový letní opak Sneženek a machrů jak už tady bylo zmíněno. Sympaťak Kratina vede partu mladých puberťáku na jejich vodáckém dobrodružství po Ohři. Nástrahy jak na vodě tak na břehu je čekají nemalé ale se vším si dokážou poradit. Moc fajn atmosféra a usměvné podívání na mladé začínající herce. Příroda je u vody nádherná :-)))(28.12.2015)

 • topi
  ****

  Ve filmu se objevili mimo jiných mladý ucha jako Suchánek, Jílková, Brožová, kteří později byli nedílnou součástí televizní stanice Nova. V roli vůdce cigošů řádil Sagvan Tofi, vedoucího vodáckého oddílu si zahrál Vladimír Kratina. Kdo rád sjíždí vodu a prožil si někdy podobná dobrodružství, pro toho je tento snímek, který má docela spád a v žádném případě nenudí. Sympatický počin nyní stále upadajícího Víta Olmera. A výborná prázdninová táborácká hudba Zdeňka Johna.(26.12.2015)

 • argenson
  **

  Ne každý film pro děti a mladé se u nás povedl a tenhle řadím do škatulky těch méně dobrých. Víc než čímkoliv jiným je to ale zajímavá přehlídka odrůstajících dětských hvězd a začínajících studentů herectví, kteří už by se dneska před kamerou sešli jen těžko. Nebo si umíte představit, že by dneska třeba Michaela Jílková a Sagvan Tofi hráli spolu ve filmu?:-)(1.4.2012)

 • Karlos80
  ***

  Jj tento prázdninový příběh jsem měl ve svý době jako puberták strašně moc rád. Připomněl mi tak nejen vodácké tábory ale i bezstarostné a klidné dětství. Pohodový letní film na prázdniny s hnedle několika hereckými debuty (viz např. patnáctietá Katka Brožová v plavkách a další). Nejlepší byl ale stejně pípák Michael Hofbauer (známý Osvald z filmů o Lucii)..Vít Olmer (Po "Sonátě pro zrzku" a "Dětském domě" již třetí dětský film, ještě uměl) a Karel Smyczek (tam je to bez debat) moji oblíbení reřiséři v dětství...Škoda že se film objevuje tak málo v televizi, rád bych si ho připomněl..(12.5.2006)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo v Karlových Varoch, pri obci Kyselka a na železničnej stanici Teplička pri Karlových Varoch. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace