Stav ztroskotání

Komedie / Rodinný

Československo, 1983, 73 min

Svého času poplatný film, který se vyhnul nošení pionýrských šátků a věnoval se vodákům...když se na něj dívám znova,nedávno ho opakovali v TV,tak si užasle prohlížím staré Karlovy Vary, uvědomím si,jak ten čas rychle letí..žasnu stále nad tím, jak jdou cikáni na vandr (to jsem fakt do dneška neviděla nikde jinde), ale svým způsobem těm děckám tu vodu závidím...úžasnej relax a získávání priorit.(18.11.2009)

• pytlik...

Jednoznačné zklamání. Na to, že mládež vděčně brala sebemenší záminku k vyklopení z kánoí, bylo ve filmu hodně málo svlíkaček. Navíc jsem až do konce nepoznal, která z těch holek byla Brožová. A to přitom moc možností nebylo, když abstrahuju od kluků, zbyli podezřelí asi tři, z toho navíc tu krátkovlasou vyvinutou bytost šlo poměrně jednoznačně vyloučit.(12.1.2013)

Matně jsem si na tenhle film vzpomínal, respektive na onen konflikt s cigošema. Rád jsem si ten film zkouknul celej hezky od začátku a bylo to docela fajn, koukat na mladou Jílkovou a Brožovou (škoda, že se z ní stala taková bezcharakterní píča) a Zounar s Renčem měli taky celkem zajímavý postavy. Jenom je škoda, že dementovi (zloděj) nedali po hubě a vlastně mu to všechno prošlo. Malý bezvýznamný plus za toho Wabiho Daňka.(1.8.2016)

Nadstandardními mládežníky obsazená posádka plující po řece šablonovité jednoduchosti aneb Sněženky a machři pro chudé. To ještě soudruh prvního května mával pracujícímu lidu a školou povinní měli dlouhý vlasy, názory a sny.....dívčí neoholená podpaží, sluchátka od walkmanu na krku, Rosa na kolejích, absence pionýrských šátků, cikánská holka za lesem, chlapácké moralizování a vodácké "ahóóój". Mám tenhle film rád ač sám vodáctvím doposavad nepolíben.(7.5.2015)

Super kousek,,takový letní opak Sneženek a machrů jak už tady bylo zmíněno. Sympaťak Kratina vede partu mladých puberťáku na jejich vodáckém dobrodružství po Ohři. Nástrahy jak na vodě tak na břehu je čekají nemalé ale se vším si dokážou poradit. Moc fajn atmosféra a usměvné podívání na mladé začínající herce. Příroda je u vody nádherná :-)))(28.12.2015)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Karlových Varoch, pri obci Kyselka a na železničnej stanici Teplička pri Karlových Varoch. (dyfur)