Stav ztroskotání

Komedie / Rodinný

Československo, 1983, 73 min

• Pohrobek

Podle teletextového obsahu psychologické drama, které jsem v tom tedy hledal marně, by se však pro označení žánru tohoto díla hodilo stále více než zde deklarovaná komedie. Celý film si vytkl jako skromný cíl vyřešit rasovou problematiku a k tomu ještě všechny možné pubertální problémy. Ne že by se to nějak zvlášť podařilo, ale na Olmera to je úplná paráda. Nejsměšnější byla asi ironická role všeználka Michala Suchánka, který si tu už pomalu zadělával na dnešní kariéru.(23.12.2004)

• nash.

Nemuselo to být špatné prázdninové drama, ve kterém by kontrastovala letní vodácká pohoda a slunce třpytící se na hladině řeky s houstnoucí atmosférou party, kterou pomalu rozkládá fakt, že někdo mezi nimi je zloděj. Nemuselo, kdyby nebylo toho poněkud zbytečného a křečovitého multkulturního obohacení, které to celé tak nějak poslalo do kytek.(21.8.2011)

Super kousek,,takový letní opak Sneženek a machrů jak už tady bylo zmíněno. Sympaťak Kratina vede partu mladých puberťáku na jejich vodáckém dobrodružství po Ohři. Nástrahy jak na vodě tak na břehu je čekají nemalé ale se vším si dokážou poradit. Moc fajn atmosféra a usměvné podívání na mladé začínající herce. Příroda je u vody nádherná :-)))(28.12.2015)

Výborně obsazená parta vodáků v podobě všech známých mladých herců, řeší nejen časté potápění pramicí a kajaků, ale také nepříjemnou skutečnost narůstajících krádeží, které se kolem nich už nesnesitelně množí. Každý z nich má svou pravdu a ta skutečná se pomalu odkrývá. Určitě zdařilý pohled do duší mládeže 80tých let. Tihle děcka měly rozhodně jiný náhled na trávení volného času a taky na pojem kamarádství než dnes.(16.6.2012)

"Ja mám mozole jak hrobník po revoluci." Príjemný vodácky film zbrojaci proti predsudkom. Predstavuje sa tu plejáda novej generácie hercov. Zaujímavá je postava Michala Suchánka, ktorý si opäť strihol postavu zakríknutého mládežníka, Sagvan Tofi zasa zaujme v úlohe dobromyseľného Cigána. Taktiež nemožno opomenúť postavu protekčného synáčika, ktorý v ťažkých chvíľach rád upozorňuje na svojho vysoko postaveného otca - predsa len mi príde trocha odvážne obviňovať mocných funkcionárov z toho, že si nevedeli vychovať vlastné deti... V pozadí občas začuť známu "Rosu na kolejích". Komédiou by som film nenazval, skôr ide o taký zľahka plynúci filmík pre nostalgicky založených jedincov a nostalgia je zjavne aj jeho najsilnejšou zbraňou.(3.9.2016)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Karlových Varoch, pri obci Kyselka a na železničnej stanici Teplička pri Karlových Varoch. (dyfur)