Kam zmizela Madeleine McCann? (TV seriál)

The Disappearance of Madeleine McCann

Dokumentární / Krimi

USA, 2019, 7 h 19 min (Minutáž: 43–65 min)

Chris Smith

Anne Nikitin

Madeleine McCann (a.z.), papež Benedikt XVI. (a.z.)

Mám za sebou jeden díl a naprosto nechápu, o čem bude zbylých 7. Zbytečně roztahané, co mne zajímá, jak se město jmenovalo kdysi a jak se tam vydělávalo a podobná omáčka kolem? Stačily dva, tři díly max, zas tak zajímavé to ani není, prostě další ztracené dítě nezodpovědných rodičů, takových případů je... Jen blázni nechají malé děti bez dozoru, toto nemůžou být vysokoškolsky vzdělané inteligentní bytosti. Ani by mne nenapadlo, že by je mohl někdo unést jako to, co vše může udělat to dítě. Hrát si se sporákem, noži, chemickými přípravky nebo otevřít okno a utéct nebo z něj vypadnout - pokud otevřené už nebylo. A vůbec - oni vlastně ani nebyli zamknutí, že? Tak co tady řešíme, rodiče si můžou poděkovat, IQ tykve, dobře jim tak.(19.6.2020)

Podrobně zpracovaná minisérie, která zajímavou optikou mapuje okolnosti a následky snad nejznámějšího únosu dítěte. Jen škoda, že některé díly jsou až příliš rozvláčné a zabíhají do zcela zbytečných slepých uliček. Nicméně i přes tento atribut se stále jedná o ucelený náhled na tuto smutnou událost, která ani po neuvěřitelných třinácti letech nenalezla své rozuzlení. (Netflix)(18.8.2020)

Na fakty dobrý počin, prikláňam sa aj ja k názorom,že to bolo fakt zbytočne zdĺhavé. Dramaticky pojem by bol určite zaujímavejší a informačná hodnota by sa aj tak nestratila. Asi ako každý rodič som to aj ja sledoval citlivo. Veľmi ale skutočne veľmi mi vadili tie neskutočne agresívne a až psychopatické " média " ktoré tak devastovali už aj tak zničený život rodičov. Neskutočné hyeny ! Verím, dúfam a prajem aby sa čo najskôr ( najlepšie zajtra ) našla Madelaine...živá a zdravá...svet je nebezpečný.(1.4.2020)

Jo, true crime documenty jsou pro mě totální guilty pleasure a o případu Madeleine McCann jsem četl články a koukal na videa na youtube nesčetněkrát, takže tohle mi sedlo. Je to dost dlouhé a v některých epizodách, to trochu ztrácí napětí, ale myslím si, že to výborně funguje jako shrnutí celého komplexního případu. Dokument se nestaví na strany a dává dostatečný prostor všem teoriím a možnostem. Mínusem je pochopitelná neúčast McCannových a tak trochu fakt, že to nepřináší nic nového, ale pro mě i tak dobře strávených 7 hodin.(20.3.2019)

Zaujímavý prípad, ale ako nejaký dlhší dokument by to vyšlo lepšie. Prípadne urobiť z toho 3 časti. Niektoré diely šlo zlúčiť, napríklad materiál z piatej mohol byť v štvrtej, šiesta sa mohla spojiť so siedmou. Odradiť na prípade môže trochu, že doteraz nevieme pravdu. Príbeh nemá riešenie. Aspoň zatiaľ a pravdepodobne aj navždy. Máme tu však dobre ukázané niektoré bočné momenty, napríklad ako sociálne siete a anonymní internetoví trollovia zničia meno, reputáciu, nádeje, pošpinia a ohovoria a nikdy za to potrestaní nebudú. A samostatnou kapitolou sú samozrejme médiá. Slovo novinár sa stalo v 21. storočí už nadávkou, u tých lepších prípadov synonymom povaľača.(29.4.2020)