Ultraman (TV seriál)

Ultraman

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko, 2019, 5 h 1 min (Minutáž: 23–25 min)

Jasná snaha zpřístupnit Ultramana západnímu publiku, takže na klasickou kaiju/sci-fi tematiku jsou naroubovány prvky superhrdinské soap opery a jemně noirové detektivky. Což o to, originální to v rámci Ultraman sérií je, a fanoušci japonské předlohy (na kterou toto anime přímo navazuje) si vydatně pošmáknou na odkazech a easter eggs, takže tady v pořádku - seriál přináší něco nového a zároveň hluboce ctí své předchůdce. Problém nicméně je, že oba zmíněné inovativní elementy, jak ten detektivní, tak ten komiksový, jsou stvárněny v naprosto základním a stereotypním duchu. Charakterové prvky postav, jejich motivace a repliky jsou jako z nějaké příručky pro začátečníky. Takže ta originalita zde je jen v rámci žánrového mixu, na první pohled, na povrchu. K tomu uspěchaný a mírně zmatený konec, divná kombinace klasické a CGI animace...já být neznalý japonského Ultramana, tak mi toto anime danou franšízu nikterak výrazně nepřiblíží a nezatraktivní. Ve své podstatě se ze strany Netflixu nejedná o nějaký průser, jen je to celé bolestně obyčejné a zaměnitelné.(18.4.2019)

• Omnislash

nic si nenalhavejme, je to tak leda ultradebilni. dej, zapletka, pribeh.. se pohresuji. choreografie bojovych scen je, jako bych ji tvoril ja. neni to lichotka. anime plne ve 3d je ohavne, ale chapu, ze tohle je subjektivni. co ovsem nechapu, je, proc to v dane situaci pusobi, jako by nektere animace mely 10fps. to mi u plne 3d pocitacove veci moc smysl nedava a misty to rve oci. postavy nejsou zajimave a za "morfujeme! ultraman!" by se nemusel stydet ani sailor moon.. mno dalsi sanci uz tomu asi nedam(23.4.2019)

Zkratkovitě o tom, jak nový Ultraman funguje, pod vlivem horečky a dost nepohodlné pozice na gauči.(21.4.2019)