The Wire - Špína Baltimoru - Série 2

(série)
USA, 2003, 11 h 44 min (Minutáž: 57–63 min)

Tvůrci:

David Simon

Kamera:

Uta Briesewitz

Dominic West, Chris Bauer, Paul Ben-Victor, John Doman, Idris Elba, Wood Harris, Wendell Pierce, Lance Reddick, Amy Ryan, Sonja Sohn, Domenick Lombardozzi (více)

Epizody(12)

Arkanoid

Herecky opäť výborné a dočkáme sa aj posíl v podobe Chrisa Bauera ako zásadového šéfa prístavných robotníkov, ktorý využíva aj ilegálne zdroje príjmu a Paula Ben-Victora, ktorý autenticky stvárnil drsnosť aj profesionalitu druhého muža mafie. Staré postavy nachádzame v prirodzenom vývoji po konci udalostí prvej série a ich dôsledkov. Druhá séria je zaujímavá, ale trochu menej ako prvá, kde šlo čisto o vyšetrovanie chytrej mafie sídliskových afroamerických dílerov. Focus vyšetrovania však už nie je na Barksdale's organisation, ale na ilegálnych aktivitách prístavných robotníkov a Grékov, ktorí v kontajneroch pašujú všelijaký živý aj neživý tovar, avšak, dočkáme sa prepojenia týchto organizácii. Avon, String a zvyšok síce pokračujú, ale vzhľadom na utlmenú akciu Omara tu nie je toľko adrenalínu (ale scény s ním znova patria medzi najlepšie aj v tejto sérii). čo sa humoru týka, poteší McNultyho hľadanie zmyslu života a samozrejme opitosť, ale aj rozčuľovanie starého Valcheka a samozrejme hlášky. Vyšetrovanie, dráma a kriminálne aktivity však potešia na jednotku okrem prvých dvoch epizód, kedy som si nevedel na rozšírenie prostredia zvyknúť. V záverečnej epizóde sa dočkáme načrtnutia nových možností ďalšej série, ktoré ale už pár epizód tušíme. ()

Mertax

*Spoilery* Odboráři a dělníci z přístavů nejsou tak zábavní jako negři z věžáků. Vyšetřování zabitých prostitutek nemá grády. Nejlepší hláška (s02e03): Omar: „Spread the words darlings. Omar back!“ Největší překvapení (S02e06): osud Deeho. 75 %. ()

liskam

Druhá série opět velice kvalitní, přestože mi příjde, že pašování, zejmnéna obchod s bílím masem mi příjde mnohem drsnější a syrovější (z pohledu na pašeráky a lidský byznys) než prodej drog. Takže finálové dva díly jsem čekal maličkato ostřejší. Jinak ale i nadále 5* ()

Anderton

Že sa mi druhá séria bude páčiť ešte viac ako prvá, som zistil hneď v pilote a ďalej som sa v tomto názore neustále utvrdzoval. Nachádzam tu dve päťhviezdičkové epizódy, inak je celá sezóna kvalitatívne veľmi vyrovnaná. Mňa skrátka tieto pašerácke zápletky odohrávajúce sa v mestských prístavoch vždy bavili a preto aj dúfam, že neuzavreté línie sa presunú do ďalšej sezóny a prostredie prístavu nadobro neopustíme. Nakoniec aj ten názov The Wire mal svoje opodstatnenie, aj keď primárne ho určila zápletka prvej sezóny. ()

M.i.k.e

druhá řada mě bavila o chlup víc než první.Už jen z toho důvodu,že samotný případ pašování a obchodu s bílým masem mi přijde zajímavější než drogy.Postavy jsou opět výborné a to nenásilné znovusložení původního týmu je dobře vymyšlené.Stylově je to pak hodně podobné jako jednička.Hodně mravenčí a mnohdy zbytečné práce a každý krok kupředu je vykoupen dvěma zpátky,neb alespoň lehce do strany.Snad jen některé vteřinové načasování sem úplně nezapadá a konec klidně mohl být intenzivnější.I když ta hořkosladkost je (ne)příjemně uvěřitelná...85% ()

warrenur

Tam kde sme v predoslej casti skoncili a sice Avon a spol vo vezeni a Springer s opratami v rukach, je len jednou mensou liniou deja. Tentokrat je gro pribehu z pristavnych kontajnerovych prekladisk. McNullty uz nie je ustredna postava a je to fajn. Odbory, prevadzaci, drogy a mrtve prostitutky su ustrednou temou a i tentokrat som sa na zaver presvedcil, ze tento serial nedava happy endy. Kolkokrat slubny vysetrovatelsky vysledok zmrvi, tak ako v reale, korupcia, hlupost, ci nedbalost. Opat zaujimava seria. Odporucam. ()

dudunecek

Případ skončil, jednotka se zdánlivě rozpadla a přeživší si pokračujou ve svých hrách. Z činžáků se celkový focus přesouvá do doků a k odborářovi Franku Sobotkovi. Ten, mi postupem sérií přišel jako jedna z nejlépe napsaných postav doposud. Nádherně zde vidíme úpadek pracující třídy, kdy nedostatek peněz a strach z budoucnosti přeroste v porušování zákona a zoufalému pokusu udržet při životě, vše, pro co žiješ. McNulty opět největší (ne)sympaťák z celé policejní groupy. Dva nečekané zvraty mě nádherně navnadily na na skvělé finále, kde všechny tyhle rozjeté a košaté linky dojdou k pointě. Ano, vše co sledujeme tu pointu dostane, jen jsem asi čekal větší bang. Finální montáž ale u mě vyvolala silné emoce a pocit nasrání, které jsem s tou postavou sdílel.  Rozhodně opět skvělé, jen mi ta první řada přišla více sevřenější. O téhle sérii asi bude zajímavější přemýšlet, než ji sledovat.  8/10 "They used to make steel there, no?" ()

oasismanik

K druhej sérií nemám pripomienky, perfektne napísané a premyslené, väčšina postáv z prvej série ostáva a pribúdajú nové, akurát sa mení prostredie na doky a sem-tam väzenie, ale neopúštame ani ulicu. ()

adako

Tu mi trvalo o dosť dlhšie naladiť sa na nové postavy, naozaj som si to začal užívať až ku koncu, a aj ten nebol práve uspokojivý. Okrem toho, táto verzia titulnej skladby mi fakt nesadla. Táto séria je široko chválená, u mňa však na prvú (ani tretiu) nemala. ()

vladi3

Trosicku slabsie ako prva seria, ale stale vyborne... Mojim najvacsim problemom bolo, ze som sa nemala pocas prvych dvoch serii s kym stotoznit, takze som svoju pozornost napokon zamerala na Omara a pevne dufam, ze jeho postava bude mat este co povedat v dalsich seriach... Dejovo ma to miestami lahucko nudilo... Herci stale skveli, aj ti novi... Na produkcii nie je ani velmi badatelny vek serialu... Starnutie mu praveze pristane a clovek niekedy pociti aj milu nostalgiu (nadsenie z prvych digitalnych fotoaparatov...)... ()

Kritickej

Pro mne trochu horší než první série, ale pořád je to mezi všema seriálovejma sračkama naprostý balzám na duši. Opět naprosto perfektní postavy a krásnej náhled do těžkýho života policajtů. ()

BGH

Slabší než 1. série, první polovina měla pomalé tempo a příběh se mi zdál příliš uměle napasovaný na 1. sérii... ale v druhé půlce se to dostalo do tempa, takže nakonec dobré...byť přesto se zdá, že "HARBOR CASE" je jen vedlejší slepá (a tedy více-méně zbytečná) ulička k hlavní linii, kterou zůstávají drogy v činžácích... A navíc, McNulty nemá vkus. Místo dvou dlouhonových blond bohyň si vezme do postele brunety s přefouklejma kozama...:/ ()