Speciální jednotka využívá satelitní technologii ve svůj prospěch. Bodie je nešťastný z toho, že Joeovi lidé prosákli do jeho revíru, obchod jede dál až do příchodu nové tváře z New Yorku. Stringer Bell se rozhodne pro nečekané řešení problému. Frustrovaný Valcheck se přímo v FBI snaží získat informace o výsledcích v případu z doků. Ziggyho dohoda s Doublem-G se zhroutí. Nick zalže Aimee, Greggs zvažuje rodičovství a Prez zásadně chybuje. Jednotka se připravuje na akci, při které – jak doufají – získají toho nejvyššího. (HBO Europe)

Anderton

Tak v desinke nás čakajú dva momenty, ktoré menia dynamiku celej série. Respektíve Ziggyho čin určite viac, dokonca by som v slabšej chvíľke na jeho mieste asi reagoval rovnako a potom to aj rovnako ľutoval. Ale zase keď niekto nehrá fér, tak musí rátať aj s tým, že má oproti sebe tak trochu labilnejšie indivíduum. Čo sa stáva vo svete zločinu dosť často. No a tá rana, nechcem spoilerovať, to je jeden z najlepších momentov série. Skrátka v tejto epizóde každému pracujú nervy naplno. ()

Arkanoid

„Shame to let a good toaster get away over a frayed cord.“ Prez je prvý v detail office, pozrie na starú kávu, zapne rádio so songom Walk The Line Johnnyho Casha, čo spraví náladu pri zobrazení kompilácie denných rutín sledovacích techník tímu. Bodie sa zoznamuje s novými pomermi v low rises, čo človek s jeho povahou neberie nekonfliktne. Avonova posila dáva o sebe tiež vedieť. Proposition Joe ku tomu pristupuje flegmaticky a reaguje viac na hriankovač s poruchou. Ziggy kradne bláznivo a s kvalitným songom, potom sa kvôli svojej detskej nadutosti nahnevá tak, že stratí ďalší dobrý vzťah a spraví extrémnu hlúposť. Nepríjemný pocit jeho činu je potom zobrazený rozmazanou kamerou, ktorá približuje vnímanie človeka, pohlteného vinou a filtrujúceho okolité vnemy. A ako sa zdá podľa odkazu tvorcov, nielen státie na mieste mu expirovalo, ale aj on ako postava. Kima rieši osobné problémy, rovnako aj Nick Sobotka. Westernové pohľady Preza, Lestera a Bunka si užijete zase pri príchode FBI do detail kanclu. McNulty učí Bunka postup ohľadom plachtenia. Vtipný je aj starý Valchek, ktorý kvôli odcudzenej dodávke zapája do prípadu FBI. Dramatická aj vtipná epizóda končí napínavo a veľkou zvedavosťou, čo sa nájde v ďalšej epizóde. Jazykové okienko: dawg; potty-trained; round the clock; rat shot; malaka; John Hancock. ()