Zvláštní jednotka musí brzdit, potřebuje nového spolupracovníka, Russell s Bunkem znovu zajdou za Phillym ve snaze najít nové důkazy. Bratr Mouzone si promluví se Stringer Bellem ohledně jejich dohody, nechá Bella, aby se vypořádal s nespokojeným Avonem Barksdalem. Bubbles odhalí s Johnym další levou, McNulty a Greggs se vrátí do Westside, kde odhalí nové spojitosti. Herc a Carver cítí, že si jich kolegové neváží, zatímco se Nick snaží vyjít nejen s Řeky, ale i sám se sebou. Omar a jeho parta mají další cíl. A federálové nejsou tak důvěryhodní, jak se zdají. (HBO Europe)

Anderton

Niečo sa uzavrelo, niečo sa neuzavrelo, čiže aspoň vieme, ktoré dejové línie nám ostanú do tretej sezóny. Osobne mám dojem, že vrchol série tvorcovia dosiahli v predchádzajúcej epizóde. Z tohto hľadiska nemôžem dať plný počet, i keď rozhodne nejde o žiadne sklamanie a že sa niektoré veci budú tiahnuť celým seriálom sme vytušili už vo finále prvej sezóny. Nakoniec sa ukazuje ako hlavná postava sezóny Niko a patria mu aj záverečné momenty. ()

Arkanoid

„Business. Always business.“ Finálna epizóda začína zbytočne komentárom moderátora rádia v Baltimore a presúva pozornosť na postavu, na ktorú sme zvedaví od konca minulej epizódy. Emócie sú ohľadom nej správne silné. Preživšia obeť útoku minulej epizódy zasa vraví kolegovi, že ich dostane sama. Herc a Carv stále riešia pocit menejcennosti už trochu na vyššej úrovni. Ich zarastenosť vyjadruje pretečenie poháru trpezlivosti aj veľmi dlhú sledovačku. Kým Herc vraví Carvovi, žeby sa patrilo odísť z detailu po prípade, aby dostali rešpekt, Carv argumentuje Danielsom, ktorý sa vie postaviť za svojich ľudí. No oboch naštve to, že im nikto neoznámil prelom v prípade, čo zrušil ich sledovačku, ktorú robili nevedomky navyše. A tu máme pekný prestrih na Danielsa, ktorý robí obhajcu zaťovi starého Valcheka pred Valchekom. Gréci dávajú na únikový manéver, Nick si spytuje svedomie, String a Avon si uvedomujú štrbiny a McNulty s Kimou si všímajú nových pomerov vo Westside. Slabým miestom ostáva Kimino rodinné vnímanie, ktoré tu nemá veľkú katarziu. Ďalšia zaujímavá vyšetrovacia krimidráma. „Let‘s go.“ –„You sound like McNulty now.“ –„Fuck you. This is the baltimore Police Department, not the Roland Park Ladies‘ Tea.“ –„How about some murders?“ „How about ‘em?“ „They‘re not killing people in West Baltimore these days?“ –„ Where you say you off to again?“ –„Kiss my black cat‘s sister‘s ass.“ Jazykové okienko: not by a long shot; get-go; rip and run; up to speed; hooptie; hit the wall. ()