Roycovy volební preference slábnou, proto se uchýlí k extrémním opatřením proti Carcettimu. Na rohu u Bodieho to jde dobře, z Michaela se stává skvělý pomocník, všímají si toho Bodie i Marlo. Malý obchůdek se ocitne v hledáčku Omara a Greggsové, každý z nich pro to má jiný důvod. Rawls odvolá Ashera a na jeho místo dosadí svého člověka Charlese Marimowa, který totálně změní priority v oddělení závažných trestných činů. McNulty se usadil a pozve Bunkse na večeři, kterou zakončí na známém místě plkáním o starých dobrých časech. Randy si užívá první školní den, kšefty mu jdou dobře. Prez, nový učitel, takové štěstí nemá. Starosta nečekaně pomůže Hercovi. Colvin kývne na práci v soukromém sektoru a dostane se tak zpátky do ulic. (HBO Europe)

warrenur

Clovece, Prez-ovi tu jeho triedu nezavidim. Neviem, nakolko je to este aktualne na niektorych public schools v Amerike, avsak to, co som si pred asi 4ma rokmi v rozhovre vo vlaku vypocul od jednej rodiny zo Severnej Karoliny, ma utvrdzuje v tom, ze aktualne to stale asi je. Tvrdili totiz, ze ich dve deti uz od prvaku zapisali radsej do sukromnych skol, nakolko tie public su neskutocne slabe a nechceli, aby ich deti vyrastali v takych podmienkach a takymi detmi. Nebola to ziadna "posh" rodinka. Kazdopadne i my na slovensku mame i tzv. zmiesane triedy a z toho, co mi kolegovia z prace, co v nich maju deti rozpravali, nadseni neboli. A to bolo len kvoli obcasnemu vyrusovaniu a spomalenia vyucby, ci ojedinelou sikanou. Cloveka, co vedie socialnu pracu v podobnych podmienkach, by som nalezite ocenil. Ale aby som pokracoval k veci. Nepotesil ma zorganizovany vnutorny rozklad jednotky major crimes. Zaboli. Vyzera to tak, ze sa nam clenovia rozletia na vsetky strany. ()