V závěru páté řády seriálu čelí Carcetti zásadnímu rozhodnutí, které je třeba učinit poté, co Daniels a Pearlmanová odhalí pravdu o postupu vyšetřování posledních případů. Buď se rozhodne uklidit nepořádek... nebo zamést špínu pod koberec. McNulty požádá Landsmana, aby stáhl policisty z případu vraha bezdomovců, alespoň do té doby, než se objeví další stopy. Frustrovaný Haynes zjistí, že jeho stížnosti nepadají na úrodnou půdu. Levy hraje s Pearlmanovou známou hru na kočku a myš. Bubbles řeší, jestli dá svolení s článkem v novinách. Marlo zvažuje další kroky. Zatímco se policisté loučí s irským kolegou, špína Baltimoru dále rozpíná svá křídla. (HBO Europe)

Anderton

Zabudnite na katarziu, na emotívne scény rozlúčiek s hrdinami (a antihrdinami), na pátos v akomkoľvek zmysle slova. Všetko končí, ale zároveň nekončí nič, pretože v The Wire sme viac v živote ako vo fikčnom svete so začiatkom, stredom a koncom. Čiže svojim spôsobom by sa dalo pokračovať aj ďalej, ale celé to bolo asi ukončené v ten pravý moment. ()

warrenur

Vynikajuce zakoncenie celej serie. Potesilo nielen uzavrenie Bubbles-ovej linie, ale nakoniec i McNulltyho a zbytku clenov z major crimes. Integrita Danielsa do poslednej chvile takisto dava divakovi nadej v cestnych chlapov. ;) Vyborna zalezitost. Po niekolko tyzdnovom maratone pri tejto spinavej kriminalke mozem vrelo odporucit. Ziadna naivna cierno-biela blbostka. ()