Sedm dní

USA, (1998–2001), 46 h 12 min (Minutáž: 42 min)

Hudba:

Scott Gilman

Jonathan LaPaglia, Don Franklin, Justina Vail, Nick Searcy, Alan Scarfe, Norman Lloyd, Sam Whipple, Natassia Malthe, Gary Graham, Michael Bailey Smith (více)

Série(3) / Epizody(66)

Chceli by ste niekedy vrátiť čas o týždeň? Volá sa Frank Parker a robí to bežne. Pracuje na tajnom vládnom projekte, v ktorom sa experimentuje s cestovaním v čase. Keď sa niekedy stane nejaký vážny problém, pošlú ho späť, aby dal veci do poriadku. Problém je, že sa môže vrátiť len o sedem dní. (oficiální text distributora)

Fiftis

Seriál môjho detstva o cestovaní v čase a to použitím prístroja Backstep, kedy poručík Parker môže cestovať v čase späť - a to presne o 7 dní. Jeho poslaním je cestovať do minulosti a meniť ju tak, aby budúcnosť bola zmenená k lepšiemu a odvrátené najhoršie nebezpečenstvo, ktoré ľudstvu hrozí. Na dobu vzniku bol seriál špičkový, dnes špeciálne efekty nestačia ani priemeru. Ale každá jedna epizóda má kvalitný príbeh. Herci sú viac než kvalitní, najradšej som mal sexi Justinu Vail. Na dnešné publikum tento seriál nemá šancu zaujať, preto by som jedine mohol navrhnúť, aby sa spravil nejaký remake, ktorý však ale určite nevznikne. ()

JohnnyD

Fajnový 90s béčkový seriál so sympatickými postavami a obstojnými príbehmi. Jonathan LaPaglia je podobne ako jeho brat strašný sympaťák. ()

anderson

Tajné vládne laboratórium vyvinulo stroj času. Vtip spočíva v obmedzení, že "dozadu" sa dá vrátiť maximálne o - hádate správne :-) - 7 dní. Nie som hnidopich, ani scifista no v každej epizóde sa skrýva maximum časových a iných nelogičností. Na zabitie nudy to však bohato postačí. (28.6.2005) ()

ProjectAlice

Na tomto seriáli som bol závislý. Skvelý sci-fi seriál o cestovaní v čase. Scény v obrovskom stoji času sú až prekvapivo dobré na 90.roky a každá časť je niečím zaujímavá. Škoda že kvalita epizód sa každou sériu zmenšovala. Ale tak je to u väčšiny seriálov. ()

Han22

Po letech shánění konečně nasledováno všech 66 dílů. 7 dní je typicky devadesátkový seriál se vším dobrým i špatným. Nečekejte kontinuální příběh, každý díl funguje samostnatně a jediná hlavní linka je romance/neromance Franka a Olgy, která je pitomá, pubertální, nevyvíjí se a nijak neskončí. On kolem ní chodí a má zájem, ale neumí to dát najevo, ona provokuje, ale vždy couvne. Vůbec postavy jsou největší slabinou - jsou buď naprosto zbytečné (šéf Talmadge, vědec Mentor, kámoš Donovan), zbytečné a úchylné (vědec Ballard) či objekty zájmu (Olga). Ramseyho si s jeho povahou, vizáží a naprosto nekonečným sklonem prudit a být k ničemu půjčili tvůrci nejspíše z MASHe, podoba s Frankem Burnsem je neskutečná. Ke konci přibyde mladý ajťák alias Birkoff z Nikity. Samotný Frank Parker, alkáč, magor a rebelant s pár šrámy z minulosti mariňáka je ale fajn. A stejně fajn jsou příběhy - Frank se vrací vždy o 7 dní, aby něco napravil. Jsou tu příběhy smutné, akční i vtipné, honí se teroristi, zločinci, napravují mezinárodní průsery, občas přijde nějaké to hard sci-fi (mimozemšťani, časová smyčka, paralelní realita, apokalypsa), občas i nějaké nadpřirozeno (duchové, nebe, ďábel). Občas se bohužel nechutně vykrádají filmy (Lola běží o život, Tři králové, Žhářka, Černý jestřáb sestřelen) i seriály (Čarodějky). Na druhou stranu jsou tu díly, které se můžou rovnat tomu nejlepšímu z Krajních Mezí. Nechybí hlášky, nechybí akce, efektů je málo, ale pokud jsou tak neurazí. Zkrátka Sedm dní je pohodovka, která sice ničím extra nenadchne a nepřekvapí, ale ani ničím neprudí a na oddech je ideální. ()

Jožin

Ďalší seriál, ktorý sa mi veľmi páčil. Také zaujímavé sci-fi v ktorom sa objavovali sem tam aj mimozemštaňia. ()

molcan2

Tv seriál bol o tajnom vládnom zariadení, údajne časť z lietajúceho taniera ktoré havarovalo v Oblasti 51 v Novom Mexiku v 1940. Toto UFO bolo zhabané a bolo zistené, že má zvláštne schopnosti. Môže vrátiť čas o týždeň dozadu. ()

alienemo

Skvelý serial ale len prvá séria. Preto tie štyri hviezdičky. Druhá séria by bol len za tri a tretia možno za jednu. ()

bakeero

Prozatím hodnotím jen pilotní díl seriálu. Zde bylo k útoku na Bílý dům použito letadlo daleko dříve, než se tak stalo při útoku na WTC. Amíkům tak zabili nejen prezidenta, ale později také viceprezidenta a navíci i předsedu sněmovny (nebo co to bylo). Proto se rozhodli vytáhnout z cvokhausu bývalého agenta CIA (nebo bůhvíčeho) a poslat ho proti proudu času o týden zpátky, aby trochu pročesal teroristické řady. ()

TomJ

Nenechajte sa odradit neprejnikmi. Pre SCI-Fi-Action fanusikov je tento serial povinnost. Triky sa celkom daju a pribehy do seba neuveritelne zapadaju. Su navyse vtipne a hlavneho hrdinu Franka Parkere si rychlo oblubite. ()

RedRose

trochu me zarazilo ze zde ve vypisu hercu chybi prakticky hlavni zenska role Justina Vail... ///// jinak pro scifi fanousky temer povinny serial :-) kdysi davno jsem to sledoval a moc se mi to libilo! ted jsem to nekde na netu objevil a zkouknul nekolik dilu znovu... z dnesniho pohledu je to o neco slabsi ale presto to je to porad vyborny serial! na sve stari slusne natoceny i zahrany! jen je trochu skoda ze je tady az moc caso-prostorovych nelogicnosti... frank se vraci casem ale sam na sebe nikdy nenarazi... koule v niz cestuje pristane s nim pokazde nekde jinde ale pritom je stale v jejich hangaru... a spousta a spousta dalsich mnohdy do oci bijicich kontinualnich chyb... presto vsechno je to vyborny serial a hodnotim ho za 3* plus 1* za nostalgii... (2. 7. 2013) ()

bugnini

Myslím, že ako mladého chalana ma tento seriál chytil a pozeral som ho každý štvrtok večer. Napriek tomu, že sa objavili niketoré "nemožné" a hlavne nelogické scény, som to sledoval a celkom sa mi to aj páčilo. Po fakt trápnych rolách LaPagliu bola jehorola v tomto seriáli celkom slušná. ()

blackperseus

Na tomto seriáli som neskutočne závisláčil za mojich mladých liet. Ešte stále mám prvé série na videokazetách v žalostnej kvalite. ;-) Druhýkrát, ako som nedávno zistil, je to ale "koukatelné" len s ozajstným sebazaprením (a nič na tom nezmení ani kvalita obrazu o dve triedy vyššia). Tretia hviezda z nostalgie. ()

bookmoth

na nudný markízacky večer ako vyšité! jednoducho bežný seriál ktorý núti človeka pozerať nasledujúcu časť lebo "musí" vedieť čo bude ďalej ()