poster

Jak se stal hastrman v Rokytnici ševcem (TV film)

Pohádka

Československo, 1970, 41 min

 • fragre
  ***

  Taková běžná TV inscenační pohádka. Jen mne zaujalo, že v tomto dětem určeném filmu se s takovou chutí a v množství větším než malém konzumuje pivo, dokonce občas dojde i na frťana. Nevím, zda by to dnes prošlo.(11.6.2016)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Stárnoucí ševcová je posedlá myšlenkou, že se ještě jednou vdá. Tihle nestárnoucí diblíci byli mor evidentně odjakživa. Že její vyhlédnutá oběť viděla, jak do hrobu přivedla svého prvního manžela a navíc oběť má sama šťastný vztah tuhle protivnou herdek babu neruší. A když jedna svatba neklapne, proč nestáhnout z vrby hastrmana a nepokusit se ho přesvědčit o atraktivnosti křížení druhů. Vodníci a lidé mají společnou jednu věc. Po korbelu piva se statečně postaví i rozvášněné ženské.(15.6.2016)

 • vitekpe
  ***

  Milos Vavra neni zrovna moc typ na hodneho hrdinu...nastesti v popredi je story o mistrove a vodnikovi. Bezna cernobila poudacka z Kerkonos... :)(11.6.2016)

 • sharka.68
  ****

  I tuhle půvabnou pohádku odvysílali v sobotu v rámci pohádek pro pamětníky. Díky ...(10.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace