poster

Jak se stal hastrman v Rokytnici ševcem (TV film)

Pohádka

Československo, 1970, 41 min

 • fragre
  ***

  Taková běžná TV inscenační pohádka. Jen mne zaujalo, že v tomto dětem určeném filmu se s takovou chutí a v množství větším než malém konzumuje pivo, dokonce občas dojde i na frťana. Nevím, zda by to dnes prošlo.(11.6.2016)

 • otík
  ***

  Černobílá pohádka plná písniček z doby, kdy tovaryšové opravovali boty, hráli na bálech a pořád neměli ani groš, kdy vodníci měli hrníčky plné duší a k tomu tančili na bálech a ještě lidem pomáhali a kdy v Rokytnici stačila jedna chalupa na bál pro celou vesnici. Hlavní hrdinkou příběhu je nedobrá ševcova žena, přičemž ševce už pochovala a tovaryše, který dělal boty, vyhodila z baráku, protože nechtěl s ní jít na bál a dokonce si ji vzít za ženu. Nezbývá jí tak nic jiného, než sbalit vodníka, převléci ho a vyrazit s ním na bál. Ale ani to jí při její zlobě nevyjde. A je konec. Pohádce chybí výraznější příběh, je to jen změť písniček s tenkou dějovou linkou a bez pořádného konce. Horší průměr.(26.8.2018)

 • Chrysopras
  ***

  Zase jedna těžce zkoušená vdova :-). Brekekex(29.9.2018)

 • Tommassi3
  **

  "Hastrmánku, tatrmánku, dej pozor, máš na kahánku.." ;) Velice bizarní filmový útvar..;)(25.8.2018)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Stárnoucí ševcová je posedlá myšlenkou, že se ještě jednou vdá. Tihle nestárnoucí diblíci byli mor evidentně odjakživa. Že její vyhlédnutá oběť viděla, jak do hrobu přivedla svého prvního manžela a navíc oběť má sama šťastný vztah tuhle protivnou herdek babu neruší. A když jedna svatba neklapne, proč nestáhnout z vrby hastrmana a nepokusit se ho přesvědčit o atraktivnosti křížení druhů. Vodníci a lidé mají společnou jednu věc. Po korbelu piva se statečně postaví i rozvášněné ženské.(15.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace