O princezně ve věži (TV film)

Pohádka

Československo, 1970, 48 min

"Z toho nemusej mít strach, pane král, můj medvěd je vochočenej jako pejsek.." ;)(7.10.2017)

Slušné remake pohádky "O medvědu Ondřejovi" bohužel jen černobílé!?(7.10.2017)

V sobotu ráno jsem si na méně známou pamětnickou pohádku přivstala a nelitovala jsem. Televizní adaptace filmové pohádky O medvědu Ondřejovi se navzdory jednoduché studiové výpravě podařila a to hlavně díky hereckým výkonům. Jenom mi není jasné, proč původní pohádka z roku 1959 byla v barvě a tato o 11 let mladší byla jen černobílá.(10.10.2017)

Na to, jaká je to studiovka, tak je to docela půvabná pohádka. Zkrátka když výteční herci dostanou slušnou roli, tak z toho dovedou vykřesat hezkou podívanou. Jinak variace na O medvědu Ondřejovi. Překvapil mě, mile, V.Stach v roli krále.(7.10.2017)

• sharka.68

de facto stejný děj jako v pohádce s Aglaiou Morávkovou- princeznou Blankou, pohádka se jmenuje O medvědu Ondřejovi a je z roku 1959. Krále v ní hraje Jaroslav Marvan.(24.4.2017)