O princezně ve věži (TV film)

Pohádka

Československo, 1970, 48 min

• sharka.68

de facto stejný děj jako v pohádce s Aglaiou Morávkovou- princeznou Blankou, pohádka se jmenuje O medvědu Ondřejovi a je z roku 1959. Krále v ní hraje Jaroslav Marvan.(24.4.2017)

Slušné remake pohádky "O medvědu Ondřejovi" bohužel jen černobílé!?(7.10.2017)

V sobotu ráno jsem si na méně známou pamětnickou pohádku přivstala a nelitovala jsem. Televizní adaptace filmové pohádky O medvědu Ondřejovi se navzdory jednoduché studiové výpravě podařila a to hlavně díky hereckým výkonům. Jenom mi není jasné, proč původní pohádka z roku 1959 byla v barvě a tato o 11 let mladší byla jen černobílá.(10.10.2017)

"Z toho nemusej mít strach, pane král, můj medvěd je vochočenej jako pejsek.." ;)(7.10.2017)

• otík

Černobílá, totálně kulisová pohádka zcela bez děje. Vypravěč líčí, jak se myslivec stal králem, kdy využil lsti a jako medvěd našel skrytou cestu k princezně, kterou tam nechal král zavřít s tím, že kdo najde k jeho dceři cestu, ten se stane jejím manželem a novým králem. Pohádka je proložená kreslenými obrázky, hrané scény jsou zcela bez nápadu. Pohádka nemá šanci zaujmout ani děti, ani dospělé. Podprůměr. Hudba: Jiří Václav(26.7.2018)