Henry je geniálny chirurg, ktorý trpí posttraumatickou stresovou poruchou z vojny na Blízkom východe. V boji sa mu podarilo oživiť mŕtveho spolubojovníka. Po návrate domov pokračuje v experimentoch s oživovaním mŕtvol, ktorý financuje jeho bývalý spolužiak Polidori. Polidori ho zásobuje čerstvými mŕtvolami. Henry z častí tiel mŕtvol zostrojí Adama, homunkula, ktorému vdýchne život. Iba priviesť na svet „nového“ človeka však nestačí. Adam sa rýchlo vyvíja a učí. Potrebuje vzory… (MFF Cinematik Piešťany)

pornogrind

Larryho Fessendena mám rád jako herce a i všechny jeho filmy který režíroval se mi zatím líbily. Těšil jsem se tudíž i na tenhle s Frankensteinovskou tématikou. A proto nebudu zastírat, že jsem z výsledku na výsost zklamanej. Tohle Larry Fessenden těžce neukočíroval. Celý to na mě působilo jako nějakej nízkorozpočtovej amatérskej počin. Za mě naprosto zbytečnej film a tím pádem i promarněnej čas u jeho sledování. Hodně slabá 1hvězda ()

JASON_X

Nebudu předstírat, že nejsem z téhle moderní Fessendenovy verze známého příběhu pí Shelleyové o MUDr. Frankensteinovi a jeho výtvoru, odehrávající se v současných Spojených státech, tak trochu zklamaný. Namísto pokleslého béčkového mozkovýplachu o vraždícím bestiálním monstru, na který jsem se těšil, jsem dostal moralizující konverzačku natočenou nekonvenčním stylem poloamatérských intošů, a zároveň v mnoha ohledech i "poctu" slavné staré černobílé verzi. Sice žádná festivalovka, v první řadě je to pořád brak, ale bohužel brak poněkud suchopárný, bezkrevný, příliš užvaněný a pseudopsychologizující, a to na úkor akce a divácké atraktivity. Ale objektivně uznávám, že na nekomerční menšinovku je to natočeno dobře, několik okamžiků je zapamatováníhodných (aspoň na týden), představitel stvůry Adama svou roli zmáknul výborně, stylově krátké nohavice a rukávy a la Karloff mu sekly a namaskovaný byl docela slušně. ()

ricci.s

V pohode sledovateľný frankensteinovský horor, v ktorom je hlavný hrdina zavraždený a nanovo vzkriesený, takže sa mu pamäť postupne vracia, čo vlastne dospeje do akčnejšieho, avšak predvídateľného finále. Problémom je aj prvá hodina, v ktorom tohto "Adama" učia, ako má fungovať. Film je v mnohých veciach až zbytočne detailný, a všetko čo sa tu dalo natiahnuť na maximum, aj natiahnuté je. Chvíľami fajn, chvíľami nuda, no priemer si to zaslúži. ()