Bez rozkoše

• Japonsko My Husband Won't Fit (více)

Epizody(10)

Kumiko a Kenichi se potkají na vysoké škole a vybudují si šťastné manželství. Ale za čas jim ho nabourá neobvyklý problém. (Netflix)

Anet21

⚪️Videné necielene na Netflixe. Presne ten typ seriálu, vďaka ktorému si západný európsky divák o Japoncoch myslí, že sú mimo.⚪️Samotná premisa nie je zlá - vzťah manžela a manželky, ktorý majú sexuálny problém by sa dal opísať aj poeticky, s prihliadnutím na city a sebahodnotu oboch, tu to však naberie presne opačný spád. Namiesto toho, aby postavy svoj problém konfrontovali s gynekológom alebo sexuológom, manžel začne chodiť do bordelu a manželka na online zoznamku, z ktorej sa tiež stane ,,šanca pre využitie hodinového hotelu."⚪Obe postavy tak svoj problém aktívne neriešia, namiesto toho od neho utekajú, vzďaľujú sa jeden druhému a vytvárajú patologické manželstvo, v ktorom tolerujú svoje nevery len pre to, že ani jeden nechce rozprávať o tom, čo ich trápi. A áno, toto by mohlo fungovať, ak by chcel scenár zobraziť dve patologické postavy, ktoré si chcú ubližovať, zraňovať sa a úmyselne ich tvoril ako neľúbivé. No, scenárista chce, aby sme s týmito pokrytcami, ktorí sa vyhovárajú na svoje slabosti, strach a podobne (aj vlastnú hlúposť - manžel necháva vizitky z bordelu na miestach, kde ich manželka uvidí, vraj ,,aby sa vyvinil," manželka sa prihlási na online zoznamku a celý čas nechápe, že je to zoznamka, a preto od nej všetci chcú sex) ešte ako diváci sympatizovali a súcitili, aby sme sa ich snažili pochopiť. A to je v kontexte tohto celého prakticky morálne nemožné. Ako čerešnička sú potom niektoré introspekcie postáv ako vystrihnuté od Durasovej a podobných autorov, v ktorých postava hĺba nad tým, že sex a láska nie je to isté a že sex je len pud, ktorý človek musí vedieť ovládnuť, aby hneď na to pokračovala v podvádzaní.⚪️Seriál má aj druhú, oveľa menšiu a upozadenejšiu dejovú linku - hlavná ženská postava je učiteľka, no v triede nemá žiadny rešpekt, žiaci si ju nevážia, nepočúvajú ju, počas hodín sa hrajú a ona im to rezignovane trpí, pričom vôbec nevie, ako ,,z toho von," nakoľko ,,vedúca" školskej bandy v triede ju viac-menej šikanuje (áno, žiacka učiteľku, to už je skoro bežný trend aj na našich školách), čo potom odpozerávajú aj iní žiaci. O poznanie lepšie premisa, ktorá by poskytla i dosť materiálu na zamyslenie, no je v priebehu deju tak prehliadnutá, až to zabolí. Čiže zase klasicky - prosíme, Japonci, menej explicitnosti, menej snahy šokovať (pretože sa tu objavuje množstvo bizarností, hlavne v linke z online zoznamky sa objaví niekoľko úchylných nechutných postáv s fetišmi, ktoré sú niektoré naozaj nechutné a divákovi sa pri sledovaní zastaví rozum), menej patologických postáv a viac toho, čo je naozaj zaujímavé a podnetné. Ps.: Ak niekto máte podobný problém, riešte ho prosím s lekárom a neberte si seriál ako príklad.⚪️ ()

bedn1

Japonský pár má problém při sexu a "řeší" ho těmi nejhoršími způsoby, jako by žili ve středověku a ne v době snadno dostupných informací o čemkoli. S ženou typu "mouchy snězte si mě" prvních pár dílů soucítíte, ale pak už máte chuť ji akorát tak profackovat, aby se vzpamatovala. Vydržel jsem jen do 6. dílu, kdy ani po letech manželství pořád nepřišli na to, že se jedná o vaginismus, a raději si navzájem zahýbají. Na tohle fakt nemám trpělivost. ()

vavria01

Nový japonský seriál od Netflixu, který mě na první pohled upoutal (přiznám se) svým názvem a vizuálem. Ale nenechte se klamat, seriál je spíše romantický, vztahový a i zvláštně vtipný. První dva díly byly perfektní, postupně seriál začal ztrácet dech a působil podivně rozvláčně, na konci naštěstí zase nabírá na tempu. Nicméně kvůli skvělým prvním dvěma dílům, originálnímu námětu a provedení nadhodnocuji a dávám 4 hvězdičky. ()