Kalif čápem (TV film)

Předloha:

Wilhelm Hauff (kniha)

Božena Šimková
  • hanikrivi

Obě rozhlasové verze jsou zdařilejší. Pohádka postrádá spád, záběry na jednu scénu jsou neskutečně dlouhé - a nudné. Také mám pocit jakoby herci neměli jasně dáno co mají dělat a my se dívali spíše na improvizované divadlo s tanečky. Pan Hlinomaz to pojal svérázně a po svém - a je asi nejlepším kladem pohádky.(29.1.2017)

• EddieIron

Připomenutí toho, že i u nás se kdysi točili příšernosti...(7.1.2017)

Krátké, stručné, výstižné. Více není co dodat a já jen vzpomínám, jak jsem se při pohledu na čapí kostým koulel smíchy po podlaze.(29.12.2017)

Tuhle černobílou pohádku netřeba kritizovat. Nabízí osvědčený formát arabské pohádky s kalifem, který naletí převlečenému kupci a koupí od něj kouzelný tabák. Když jej šňupne a vysloví kouzelnou formulku, promění se v jakékoli zvíře bude chtít. Tak také se svým komořím učiní a promění se v čápa. Jenže kouzlo také přináší zapomenutí kouzelné formulky a nemožnost se vrátit do lidské podoby. Potkají však sovu, která jim pomůže a zároveň kalif pomůže jí. Pak už je jen třeba potrestat falešného kupce a vyhnat nového kalifa. Černobílá kulisovka dnes už děti jen stěží osloví, ale dospělému diváku nabídne hezký archivní kousek s mladým Abrhámem. Hudba: Jiří Václav(7.1.2017)

• bo.rec

Hustý umění. ....... Asi.(7.1.2017)