Reklama

Reklama

Atomové rekviem

  • USA The Nuclear Requiem: The Nuclear World Project
všechny plakáty
Dokumentární
USA / Francie / Rakousko / Finsko / Japonsko / Velká Británie, 2016, 90 min (Alternativní 56 min)

Režie:

Robert E. Frye

Obsahy(1)

Současný vývoj na mezinárodní politické scéně znovu vyvolal obavy z hrozby nukleární války. Právě tato hrozba vedla k tomu, že na začátku roku 2017 vědci posunuli ručičku na slavných hodinách odpočítávajících konec světa na dvě a půl minuty před půlnocí – nejblíže k půlnoci od roku 1953. Snímek Atomové rekviem vznikl až po amerických prezidentských volbách v roce 2016 a díky novým informacím přináší podrobné shrnutí rizik spojených s atomovými zbraněmi. Kromě toho přibližuje současné překážky v cestě k odzbrojení a veškerá nepřikrášlená fakta: co by se muselo stát, abychom snížili hrozbu nukleární katastrofy a konce lidstva? Toto ožehavé téma rozebírá více než desítka předních bezpečnostních expertů i občanských aktivistů z celého světa. Odpíchneme se od stručné rekapitulace nejdůležitějších milníků atomového věku. Seznámíme se se statutem atomových zbraní ve světě a současnými ohnisky největšího napětí, jako jsou Severní Korea, Rusko, Írán, ale i problémy, které vyplývají z prohlášení administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa. Přímo na setkání Organizace spojených národů k jadernému odzbrojení na vlastní oči odhalíme složité politické a strategické překážky stojící v cestě úplnému odzbrojení. A uvidíme, jak se nová generace mladších odborníků a aktivistů po celém světě snaží změnit zažitou představu o tom, čeho je lidstvo schopno dosáhnout. Buďte taky u toho! (TV Prima)

(více)

Recenze (2)

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Atomové rekviem je dokumentem o stavu a vývoji atomové bezpečnosti na světě. Nejedná se o dokument o atomových zbraních jako takových, ale hlavně o morálních zásadách a politickém boji proti těmto zbraním a snaze o odzbrojení, díky politice, změně stavů a postojů atomových mocností i boji proti terorismu. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

V dokumentu zaznělo, že když máte tyto zbraně, nikdo na vás nezaútočí. A že na druhou stranu se mohou vyskytnout důvody k jejich použití. A největší nebezpečí je migrace, změny klimatu související s přelidněním a kácením pralesů, choroby související s nezdravým způsobem života v rostoucích městech a mutace bakterií včetně ztráta účinnosti antibiotik způsobené chováním natěsnaných zvířat ve velkochovech a rozlézání farem na okraje pralesů a tím kontakt s divokými zvířaty .Paradoxně jaderná válka by asi vše vyřešila. ()

Reklama

Galerie (3)

Reklama

Reklama