Zloději a lháři

Lying and Stealing

Krimi / Drama

USA, 2019, 100 min

Příznivci instagramové krasavice se konečně dočkali. Emily Ratajkowski má skoro hlavní roli ve filmu, který pokukuje po výtvorech Guy Ritchieho, přičemž možná nebylo ode mě tak úplně dobré slavné jméno režiséra jakkoliv spojovat s tímto počinem, neboť by mohl vzniknout mylný dojem ohledně kvalit tohoto díla. Málo známý režisér Matt Aselton toho zatím moc nenatočil, což nebyl pro mě takový problém. Režijně to bylo v pohodě, podstatně hůře je na tom se psaním scénáře. Bylo evidentní, jakými klasikami žánru se tahle zlodějská partie inspirovala. Kdyby to náhodou někomu nedošlo, tak inspiraci poskytla komedie z šedesátých let "Jak ukrást Venuši". Audrey Hepburn, jenž byla hvězdou filmu, Emily Ratajkowski nápadně připomíná, dokonce i zmíní její jméno. Přidejte k ní do páru Theo Jamese, který na zakázku obratně loupí vzácná umělecká díla pro černý trh, a máte na scéně potenciálně dobrou dvojku, která přes různé peripetie dokráčí do finále, v němž nastraží chytrou past na záludného nechuťáka Freda Melameda, který Jamesovi šéfuje. Nabízí se, že se ústřední pár do sebe zamiluje a divákům v detailním záběru Ratajkowski zadudá na dudy. Jistě, režisér by byl naprostý blb, kdyby její prsní a jinou tělesnou výbavu neupřednostnil, v různých sexy outfitech si ji užijeme dostatečně, dojde i na decentní odhalení z bočního pohledu kamery. Fígle, které při loupežích předvádí Theo James, jsou rovněž fajn, ačkoliv postrádají větší sofistikovanost. Ovšem filmu hlavně chybí spád a výraznost, a nejste-li příznivci elegance Theo Jamese a tělesných partií Emily Ratajkowski, budete trochu poposedávat u průběhu filmu. Střídání zajímavých a naprosto prázdných scén filmu příliš neprospívá, navíc žánrová rozkolísanost výsledný dojem činí nekompaktním. Herci ovšem vzorně dodržují vzorec charisma, který je nutný pro podobný typ filmu, takže mě jejich přítomnost bavila. Finální část se nadmíru vydařila, a už jsem zacítil i porcičku napětí i krvavější výpečky. Režisér si natočil film, co je kombinací klasik žánru a neonoir pojetí. Nějaký talent má, tak mu přejme, aby Emily Ratajkowski kývla na další spolupráci s ním, a Theo James neztratil chuť produkovat takovéto nenápadné až béčkové snímky. 7/10(4.6.2020)

• megajalec

Celé je to naozaj také nemastné-neslané. Príbeh neponúka nič nového, chýba napätie a emócie. Ide o nejaké lúpeže, ktoré majú byť údajne sofistikované, ale aj ich podanie je suché, sterilné a toporné. Toporné to nie je pri pohľade na Ratajkowski, hlavne keď ukáže, čo skrýva. Aspoň sa na ňu fajn pozeralo.(24.4.2020)

• Johnny.ARN

Nechal som sa nachytať názvom a obsadením. Nemastné neslané, také nijaké. Milka čím ju viac vidím hrať, tým sa vo mne viac usádza presvedčenie, že herecký talent jednoducho do vienka ku kráse nedostala. Preto to kompenzuje aspon dvoma vyzliekacími scénami a zábermi na jej úsmev v kombinácií s rôznymi časťami tela. A tu ani nič viac nepotrebovala. Zápletka je tak banálna, lúpeže prevedené bez nejakej prípravy, bez nejakej sofistikácie, bez niečo, čím by nás chceli ohúriť. Tak to sklzne do romantického výplachu, ktorý nemá nič spoločné s proklamovanou drámou alebo krimi. Sklamaný som. 2 z 5(23.3.2020)

• Real Tom Hardy

YOU STILL GOT A FAX MACHINE? FUCK YOU! ----------- Vraj, že je tu mrte veľa záberov na nohy Em Rata, no tak som to, prirodzene, musel ísť overiť. Verdikt – oklamaný som nebol a dokonca ich je tu ešte oveľa viac, ako mi bolo povedané! Kam sa hrabe nedávny Welcome Home či klasický Tarantino, veď tu tých scén bolo vyše desať a dve tretiny explicitných (priemerne vídavam 0 až 2, pozn. ja)! A okrem toho... film samotný? Dalo sa čakať niečo iné a čakal vôbec niekto niečo iné? Zápletka ako od znudeného stredoškolského scenáristu, no i tak som sa nenudil, solídna kamera, starý Benz, nablýskaný čierny Buick GNX, Em, Em a jej... Replay bude. -------- "Do me a favor. Put those feet up here on the couch. Let me get a really good chance to... look at them."(26.5.2020)

• BOURQUE

Film, kde základ scenára nie je zužitkovaný na takej úrovni, akú by si zaslúžil. Scenár s klasickým obsahom, ale nič nebránilo k tomu, aby do toho zakomponovali zopár nečakaných zvratov. Jednotlivé scény sú neskutočne zjednodušené, v podstate bez žiadneho napätia. Neefektívne využitie herca E. („Runkle“) Handlera vo vedľajšej roli. Najviac asi vadí, že to celé chcú (opäť) predať vizuálne neodolateľnou E. Ratajkowski. P.S.: Raz by som rád videl E. Ratajkowski vo filme, kde bude mať (skutočnú) hlavnú postavu a kde môže preukázať (skutočné) herecké schopnosti a len vo veľmi malej miere bude spoliehať na svoje krivky. Čo myslíte, dočkáme sa niekedy niečo takého? Osobné hodnotenie: 59% (*) (20.4.2020)